Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Jabłonka i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
19°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Clouds
22°
Wiatr: 2.664 km/h Wilgotność: 54
Rain
22°
Wiatr: 4.284 km/h Wilgotność: 63
Clouds
20°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 60
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.05.2020, 12:48 | czytano: 2563

Gminy otrzymały pieniądze na doposażenie szkolnych stołówek

zdj. Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda małopolski Piotr Ćwik przedstawił rozstrzygnięcie tegorocznej edycji programu "Posiłek w szkole i w domu". Program został opracowany m.in. po to, aby stołówki stały się dla uczniów i pracowników szkół przyjaznymi i estetycznymi miejscami. Przyznane dofinansowanie wynosi od 20 do 80 tys. zł dla jednej szkoły.

Nowoczesny piec, mikser, szatkownica do warzyw, nowe naczynia, sztućce, stoliki czy krzesełka - to przykładowa lista zakupów, które mogą zostać zrealizowane w ramach modułu trzeciego rządowego programu.

- Wspólnie z samorządami zmieniamy szkolne stołówki i jadalnie. Dzięki nowym sprzętom szkolne kuchnie działają sprawniej, a dzieci otrzymują zdrowsze posiłki. Z dotacji można zakupić np. stoły cateringowe i składane krzesełka, dzięki którym w sezonie wiosenno-letnim uczniowie mogą spożywać posiłki na zewnątrz. To są proste, a jakże ważne działania, pozwalające uatrakcyjnić szkolne stołówki. Program „Posiłek w szkole i w domu” to jedna z rządowych propozycji opartych na ocenie bardzo konkretnych potrzeb lokalnych społeczności. W tym przypadku zakup nowego wyposażenia kuchni czy stołówki ma rzeczywiste przełożenie na poprawę komfortu przygotowywania i spożywania posiłków w szkołach - mówił wojewoda Piotr Ćwik.

W sumie do 40 małopolskich samorządów (w tym trzech powiatów) trafią środki w wysokości prawie 4 mln zł z przeznaczeniem na organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków w 60 szkołach podstawowych. Wśród samorządów, które otrzymały wsparcie jest Gmina Bukowina Tatrzańska (Szkoła Podstawowa w Jurgowie - 80 tys. zł) i Rabka-Zdrój (Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Władysława Orkana - 80 tys zł).

MUW, opr.s/
najnowsze informacje
komentarze
ED15:51, 31 maja 2020
Ciekawe czy Wójt i Rada Gminy wie że w Lasku też piękna i z potrzebnym wsparciem jest szkoła podstawowa
ja to wiem!!!!!08:18, 31 maja 2020
A Łapsze Niżne jak zwykle nie załapały się na nic,Wójtowi i Radzie najlepiej wychodzi likwidacja.Tak się im wydaje,że są tacy do przodu,jednak zawsze są w czarnej dziurze!!!!!! Rzesza pracowników od pozyskiwania środków unijnych i co klapa.... jak zwykle???
Do Z20:50, 29 maja 2020
W zeszlej edycji SOSW w Nowym Targu dostala 100tys na doposazenie... niektorzy byli szybciej o rok przed Twoim komentarzem...brawo Ty ;-)
z13:36, 29 maja 2020
Nowy Targ nic nie otrzymał. Brawo W.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij