Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.05.2020, 14:13 | czytano: 3756

Remont ul. Józefczaka wyceniono na ponad pół miliona zł

zdj. Szymon Pyzowski

NOWY TARG. O remont ulicy Stanisława Józefczaka zaapelował radny Krzysztof Sroka. - Ulica ta wymaga gruntownej naprawy - mówi radny.

- Warto nadmienić, że ulica ta jest jedną z dwóch dróg dojazdowych do osiedla Wojska Polskiego, ośrodka zdrowia i dwóch przedszkoli. Ponadto znajduje się tam największa na Podhalu szkoła średnia. Dodatkowo przy tej ulicy ma siedzibę MORD, a także w bliskiej odległości znajduje się szkoła podstawowa. Tak intensywne użytkowanie tego rejonu skłania mnie do prośby o dokonanie remontu tej ulicy - argumentuje radny Sroka.

W odpowiedzi na jego interpelację, burmistrz napisał: "Ul. Józefczaka posiada opracowaną dokumentację projektową umożliwiającą wykonanie przebudowy drogi. Szacunkowy koszt przebudowy ulicy to ok. 540 tys. złotych. Biorąc pod uwagę zakres planowanych prac zasadne jest, aby to zadanie zostało wykonane jako zadanie inwestycyjne, przy udziale środków Funduszu Dróg Samorządowych. Dla takich zadań w ramach ogłaszanych naborów systematyczne składane są wnioski o dofinansowanie, co mimo ewentualnego przesunięcia w czasie realizacji inwestycji pozwala na odciążenie budżetu miasta przez nie ponoszenie całości wydatków ze środków własnych Miasta. Przedmiotowe informacje zostały również przekazane w ramach odpowiedzi na interpelacje składane w roku 2019. Natomiast obecnie Miasto otrzymało informacje o dofinansowaniu kolejnych dwóch zadań, dla których wcześniej złożono wnioski, co umożliwia planowanie realizacji z udziałem środków Funduszu Dróg Samorządowych kolejnych inwestycji, w tym przebudowy tej drogi."

Grzegorz Watycha przypomina, że ubytki w nawierzchni jezdni ul. Stanisława Józefczaka "zostały zlecone do uzupełnienia masą bitumiczną w ramach remontów bieżących dróg, chodników, placów, mostów i przepustów na terenie Miasta Nowy Targ,"

s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mucha12:58, 4 czerwca 2020
Bardzo dobra decyzja, nareszcie. Koniecznie zrobić obok lądowisko dla Drona
karaluch17:42, 29 maja 2020
W połowie tej drogi siedzibę ma NTvK. Powinni wspomóc i nakręcić filmik jak się fajnie jeździ po łatach
MP17:35, 29 maja 2020
Gdzie w bliskiej odległości znajduje się szkoła podatkowa?
tw galicja15:08, 29 maja 2020
Przynajmniej trochę asfaltu macie
Andrzej14:55, 29 maja 2020
Osobiście uważam za skandal jak zarządza się ta droga co roku jest łatana , naprawiana i co roku robią się na niej dziury że koło można urwać. Czy nie można tej drogi zrobić w końcu raz a porządnie a nie na odp...
marek14:43, 29 maja 2020
Ul Krzystyniaka też do remontu, przypomina lata sześćdziesiąte,wstyd władze miasta,wstyd radni
Do władz14:37, 29 maja 2020
Na drogę do prywatnej inwestycji przeznacza się prawie pięć milionów mowa o drodze do Bramy Gorce
Gdzie jest NIK! !!!!!!!!!!!!
orangina14:34, 29 maja 2020
kiedy Józefczaka zostanie przedłużona do Solidarności tak jak to wiele lat temu zostało zatwierdzone ?
z Solidarności i Podtatrzańskiej można wyjechać tylko na szaflarska dramat.
j&p14:32, 29 maja 2020
Witam- ciekaw jestem kiedy burmistrz jechał tą drogą , tam nie ma co łatać -- tam są same łaty - a jadąc rowerem się i zabić -- droga w centrum - ważna i dojazdowa - krótko - wstyd , wydawajcie nadal pieniądze na "pierdółki"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij