Czwartek, 09 lipiec 2020, Imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Clouds
20°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.06.2020, 13:51 | czytano: 7079

Wybrano nowego rektora Podhalańskiej Państwowej Uczelni Zawodowej w Nowym Targu

Fot. PPWSZ

Dr hab. Robert Włodarczyk, profesor i kierownik Katedry Teorii Ekonomii na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, został dziś wybrany na nowego rektora "Podhalańskiej". Będzie on pełnił tę funkcję przez kilka miesięcy, aż do wyboru nowego rektora na kadencję 2020-2024.

Przed południem na nowotarskiej uczelni odbyły się wybory uzupełniające na rektora. Zostały zarządzone po tym, jak dotychczasowy rektor ks. dr Stanisław Gulak został odwołany ze stanowiska po tzw. aferze plagiatowej. Nowy rektor został wybrany na okres do końca kadencji, która upływa za kilka miesięcy. Potem zostanie wybrany nowy rektor na całą następną kadencję.

Było dwóch kandydatów na "tymczasowego rektora": prof. dr hab. n. med. Zbigniew Doniec oraz dr hab. Robert Włodarczyk, prof. UEK. Kolegium Elektorów, które rozpoczęło obrady o godz. 11, wybrało drugiego z kandydatów.

Wybory uprawomocnią się 3 czerwca, jeśli nie będzie protestów. Tego dnia będzie mogło nastąpić oficjalnie przekazanie władzy przez dotychczasową p.o. rektora dr Halinę Romualdę Ziębę - dr hab. Robertowi Wojciechowi Włodarczykowi. Ten zgodnie z prawem dokończy kadencję ks. dr hab. Stanisława Gulaka, która trwa do 1 września.

Dr hab. Robert Włodarczyk współpracuje z nowotarską uczelnią, na której kieruje projektem PONE (studia dualne na kierunku finanse i rachunkowość - profil praktyczny w Podhalańskim Ośrodku Nauk Ekonomicznych).

r/
najnowsze informacje
komentarze
Abra10:29, 2 czerwca 2020
Tak będą tacy zadrudniani, będą trzepać hajs kiedy Ty będziesz ledwo wyrabial na 3 etatach. W życiu liczy sie jedynie spryt.

W odp do tego niżej marudy
Studentka UEK21:58, 1 czerwca 2020
Gratulacje Panie dr!
Mega mądry człowiek!
Jano Hlinka19:41, 1 czerwca 2020
Czy zatrudniani będą doktorzy i habilitanci po uczelniach słowackich lub ukraińskich ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij