Wtorek, 04 sierpień 2020, Imieniny: Dominika, Protazego, Jana
Jabłonka i okolice
Clouds
18°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
16°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Clouds
20°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 82
Clouds
19°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.06.2020, 09:41 | czytano: 6459

Rolnicy nie wywiązali się z obowiązku. Teraz zapłaci gmina

Gmina Łapsze Niżne będzie musiała na własny koszt zutylizować ok. 7 ton folii pochodzącej od miejscowych rolników. Odpad z sianokiszonki, który miał być odebrany od nich całkowicie za darmo, nie został należycie przygotowany do utylizacji. Firma, która miała zabrać plastik odmówiła przyjęcia jego części.

Jedynym warunkiem darmowego odbioru darmowego odpadu do utylizacji, jaki postawiła gmina rolnikom, była jego czystość i zgromadzenie go w jednym miejscu. Rolnicy oddali jednak zanieczyszczone tworzywo. W odpadach znalazły się też sznurki i inne plastiki nie mające nic wspólnego z produkcją rolniczą. Odbiorca nie zabrał z gminnego placu ok. 7 ton rolniczego odpadu. Władzom Łapsz Niżnych pozostało jedynie na własną rękę uporać się z folią, bo zalegała ona na działce należącej do samorządu.

- Teraz utylizacją odpadów z sianokiszonki zajmuje się zakład komunalny i to w jego gestii pozostaje utylizacja plastiku – informuje Joanna Słowik, sekretarz Gminy Łapsze Niżne. - Na razie przygotowano do zagospodarowania część odpadów.

Pracownicy zakładu komunalnego zakładu musieli zająć się nie tylko transportem foli, ale i jej oczyszczeniem. Za całość niezabranych śmieci przyjdzie teraz zapłacić gminie. Ile - na razie jeszcze nie wiadomo. O ostatecznej kwocie będzie można mówić po zakończeniu utylizacji.

Jakub Jamróz, wójt Łapsz Niżnych, uprzedził rolników, że w przyszłym roku gmina nie zorganizuje darmowego odbioru odpadów na pewno w jednym miejscu.

- W tym roku chcieliśmy wyjść naprzeciwko oczekiwaniom rolników i odebrać od nich darmo uciążliwy odpad. Normalnie musieliby zapłacić za to sami. Pojawiła się firma, która miała go odebrać z jednego miejsca. Warunek był tylko jeden musi być czysty, bo tylko nadaje się do utylizacji. Niestety rolnicy nie tylko zwieźli zanieczyszczoną folię, ale również inny plastik. Musimy się teraz pozbyć brudnego sztucznego tworzywa na własny koszt.

Włodarz Łapsz Niżnych zapowiada, że jeżeli zbiórka odpadów będzie organizowana w przyszłości, będą one odbierane z posesji poszczególnych gospodarzy. Da to możliwość natychmiastowej weryfikacji, czy nadaje się on do utylizacji, czy nie.

js/
najnowsze informacje
komentarze
Mjeszkanijec16:33, 10 czerwca 2020
A wójt tez może iść a nie gadać od rzeczy co będzie na przyszłość. Bierze niemałą kasę z naszych podatków to niech pilnuje ...... albo te koleżanki które se zatrudnia
wnikliwy obserwator08:43, 10 czerwca 2020
Rolniku uderzyłeś w stół i nożyce bolesnej nieudolności i prawdy się otworzyły,to fakt oczywisty i teraz jesteś za prawdę atakowany.Ja osobiście Cię popieram,bo nie widzę żebyś kogokolwiek obrażał, piszesz tylko jałową prawdę na temat kompetencji tej Gminy.Nic dodać nic ująć takie są realia -prawda sama się obroni.
adi07:29, 10 czerwca 2020
rolnicy to biznesmeni popatrzcie jakimi furami jezdza wszystko sie im nalezy dotacje na pole krowy owce folie obornik co jeszcze obciazyc tych co maja wiecej jak jedna krowe i z glowy zaplaca to za rok bedzie czysto
Sami Swoi22:45, 9 czerwca 2020
Widziałem te kupy foli po sianokiszonkach, brudne, uwalone w błocie w Łapszance
antyrolnik20:54, 9 czerwca 2020
Uderz w stół a nożyce się otworzą. Tobie rolniku najlepiej wychodzi walka z bałwanami.
Sprawiedliwy16:33, 9 czerwca 2020
Do"rolnik" ja Cię nie obrażam to i Ty nie obrażaj ja nie jestem rolnikiem i z moich podatków też wezmą i do kogo mam mieć pretensje do władzy czy do Ciebie "rolniku" ?
Wstyd dla tej gminy16:24, 9 czerwca 2020
Czemu wszyscy maja teraz ponosić konsekwencje za jedną czy druga wieś. To mogli pracownicy w ten jeden dzień zwozenia stanąć i sprawdzić bo ich jest od cholery - teraz się nagle opamietali? Wiadomo jest ze nikt bali w domu na poduszce nie trzyma - ciekawe czy chociaż ktoś rolników poinformował czy tylko byście karali

Może zaczniecie karać obcych rowerzystów którzy jeżdżą obok ścieżki roweriwej i po drodze zamiast tych ciężko pracujących swoich rolników
rolnik15:56, 9 czerwca 2020
Jasne prosta sprawa zawsze winny jest obywatel, rolnik....,nigdy nie Władze Gminy a nie daj Boże Radni,to nie wchodzi w rachubę.Kto zawiera te durne umowy?Według Ciebie antyrolniku zawsze jest winny ten,któremu można dowalić.Jednak to Ty i Sprawiedliwy właśnie inteligencją nie grzeszycie.Polemika z Wami to stracony czas.Jak zawsze chcieli dobrze a wyszło jak zwykle czyli wielkie G....
Sprawiedliwy14:24, 9 czerwca 2020
A co ma "rolniku" wójt chodzić i sprawdzać każdego rolnika który przywoził folię?To rolnicy powinni zadbać o to co oddają mieli jasno określone co można a co nie i jeżeli ktoś nie umiem segregować to nie jest to wina ani wójt ani radnych wszystko co źle to na rządzących bo tak najprościej. Czasami trzeba pomyśleć co się piszę i do kogo. Panie Wójcie następnym razem niech każdy rolnik ma przy swojej posesji folię zobaczymy wtedy jak kto i co oddaje może się okazać że i "rolnikowi"nie zabiorą pozdrawiam
antyrolnik13:25, 9 czerwca 2020
Inteligencją to ty chłopie nie grzeszysz.
rolnik11:41, 9 czerwca 2020
Gdyby za ten bałagan odpowiadał finansowo Wójt ,Sekretarz ,Skarbnik ,czy to chłopstwo z tej Rady, to zastanowili by się jakie decyzje podejmują.Nie było by takich jaj ... co sesja kary ,upomnienia ,zwroty oczywiście z naszych podatków rzecz jasna!!! Jaki problem zlikwidować rolnictwo ,bo likwidacja Wam wychodzi najlepiej -Jaśnie Państwo.Oczywiście w tej Gminie społeczeństwo cały czas jest robione w bambuko!!!!!
qwerty11:20, 9 czerwca 2020
@anonim
Do prokuratury? A co byś powiedział? Że nie chcieli za darmo wziąć? Bierzesz za darmo to chyba masz jakieś prawo wyboru co konkretnie bierzesz. Firma na pewno uprzedziła co będzie brać, jak się okazało że poza folią czystą są też folie brudne, ze śmieciami nie mającymi nic wspólnego z kiszonką, to mieli takie coś brać?
plandemia10:44, 9 czerwca 2020
szopki ciag dalszy . takie o to mamy suwerenne panstwo, firma na firmie spolka w spolce matka w corce...
Anonim10:44, 9 czerwca 2020
Po prostu zrobili ludzi w balona i oszukali wzięli co lepsze a resztę zostawili. Zabrali surowiec i jeszcze pewnie Na tym zarobili. Sprawę bym zgłosił do prokuratury.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij