Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
11°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 93
Clouds
10°
Wiatr: 1.944 km/h Wilgotność: 91
Clouds
10°
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
19.06.2020, 13:36 | czytano: 4880

Starosta interweniuje w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego w Rabie Wyżnej

arch. Podhale24

Krzysztof Faber prosi prezesa zarządu PKP PLK o wyznaczenie terminu spotkania w sprawie wyjaśnienia kontrowersji wokół budowy masztu systemu łączności GSM-R dla potrzeb linii kolejowej w Rabie Wyżnej. Starosta proponuje, by takie spotkanie odbyło się w Rabie Wyżnej, lub Nowym Targu - ale możliwie szybko.

O protestach mieszkańców przeciwko budowie masztu radiokomunikacyjnego na terenie dworca PKP w Rabie Wyżnej pisaliśmy w artykule Mieszkańcy blokowali próbę postawienia masztu.

Dziś starosta nowotarski wysłał do prezesa zarządu PKP PKL Ireneusza Merchela pismo. "Protesty, jakie miały miejsce na terenie budowy masztu telekomunikacyjnego wskazują, że mieszkańcy tej miejscowości są przeciwni realizacji obiektu. Wśród licznych argumentów podnoszona jest m.in. sytuacja prawna inwestycji, szkodliwość promieniowania oraz przyszłe komercyjne wykorzystanie obiektu. Mając na uwadze opisane kontrowersje zwracam się do pana z prośba o wskazanie dogodnego terminu spotkania, w trakcie którego mieszkańcy Raby Wyżnej otrzymają wyjaśnienie zgłaszanych wątpliwości. Ze względu na społeczną range problemu i duże zainteresowanie lokalnej społeczności proszę o wyznaczenie nieodległego terminu" - apeluje Krzysztof Faber.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Maciej18:35, 22 czerwca 2020
Krzysiek masz racje ale widać Raba nie chce szybkiej kolejki tak jak zakopane drogi .
Krzysiek10:08, 22 czerwca 2020
piszę z północy Polski , więc proszę nie pluć od razu na mnie. Po zbudowaniu Pomorskiej Kolei Metropolitalnej też mieli stawiać takie maszty, (i postawili), te słupy służą tylko i wyłącznie do obsługi linii kolejowej -do przesyłu danych nie da się z nich "zadzwonić"- anteny odbiorcze i nadawcze są ukierunkowane wzdłuż linii kolejowej - wzdłuż torów, promieniowanie "dookólne" jest minimalne . To nie jest żadna sieć 5G ani żadne inne "G" ,stojąc pod tym masztem wasz telefon GSM nie wykryje sieci kolejowej GSM bo nie służy ona do pogaduszek maszynistów. Pozdrawiam
mny21:44, 20 czerwca 2020
Co za brednie? Kto interweniuje? Żart przed wyborczy czy co?
spawacz zdesperowany09:08, 20 czerwca 2020
Budować maszty tam gdzie nie ma zabudowań , poza terenem zabudowanym , a nie w środku miejscowości . Co za cymbał wymyslił maszt w takim miejscu . Wypalimy go żelazem i się skończy
mieszkanka06:24, 20 czerwca 2020
Kochani zanim coś wpiszecie jak nie znacie ortografii sprawcie w słowniku .Niektóre wpisy aż kłują w oczy nie mówić o antysemickich wypowiedziach W jakim kraju my żyjemy
Cuda5G22:09, 19 czerwca 2020
A starosta o dziwo interweniuje bo rzecz dzieje się w Rabie Wyżnej, czyli macierzystej gminie i miejscowości, a jak wiadomo większość mieszkańców to "swoi" wyborcy. Trzeba wiedzieć gdzie lokować pokłady bezinteresowności..
Somsiad Złodziej18:40, 19 czerwca 2020
Pockoj, pockoj. Dyć jo słysoł, ze piyrwij mieli na koronawirusa scypić, zeby ludzie czipa mieli, a dopiero pote 5G puścić coby ludziami sterować. Cosik te iluminaty łopacnie robiom. Ej ludzie, ludzie... Roboty nimocie i się wom nudzi.
Oddaj swoją działkę pod maszt16:30, 19 czerwca 2020
Soros aktualnie zajmuje się szerzeniem lewackich bojówek takich jak BLM. A fundacja jest ładnie dotowana z budżetu państwa więc narazie im wystarcza. Po co szczepic się na covid skoro to zwykła grypa?
Owieczki16:25, 19 czerwca 2020
Nosacz już skończ propagandę bo jak widać są ludzie którzy umieją myśleć sami. Brawa dla mieszkańców, proszę się nie poddawać. Najpierw jakiekolwiek badania, potem realizacja.
Nosacz15:46, 19 czerwca 2020
Niesamowite. Uważajcie tam, podobno z tych masztów prowadzą obserwację kogo pierwszego zaszczepić na covid a co za tym idzie zaczipować i automatycznie pobierać mu pieniądze na fundacje Sorosa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij