Czwartek, 25 luty 2021, Imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza
Szczawnica i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Clear
14°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 51
Clear
13°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 73
Clear
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
24.06.2020, 12:22 | czytano: 3282

Nie zwolniono kupców z opłaty targowej

zdj. Podhale24

NOWY TARG. O przedłużenie terminu zwolnienia z opłaty targowej wnioskował w imieniu Stowarzyszeniowa Kupieckiego Nowa Targowica jej prezes Roman Kurańda. Podczas sesji projekt uchwały w tej sprawie złożyła na ręce przewodniczącego RM, Ewa Pawlikowska. Projekt radnej przepadł w głosowaniu.

- W związku z pismem, jakie wpłynęło do nas, chciałabym wprowadzić projekt uchwały o czasowe zwolnienie z opłaty targowej. Jest to kontynuacja poprzedniej uchwały, którą żeśmy wprowadzili. Tamta uchwała już nie obowiązuje. W związku z istniejącym dalej stanem pandemii, chciałabym, aby ta uchwała została wprowadzona - argumentowała radna.

Ewa Pawlikowska nawiązała do podjętej na poprzedniej sesji uchwały, na mocy której zwolniono kupców z opłaty za sprzedaż dokonywaną na terenie Miasta przez 4 tygodnie - od 12 maja do 10 czerwca br.

- Czy wszyscy radni widzieli ten projekt? Widzę pod nim podpis czterech radnych i nie mam też opinii prawnej do tego projektu, ale poddaję to pod głosowanie - zdecydował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Luberda. W głosowaniu 8 radnych było za wprowadzeniem uchwały do porządku obrad, 2 wstrzymało się od głosu, a 11 było przeciw. W tej sytuacji projekt przepadł.

Do sprawy odniósł się w trakcie sesji burmistrz. - Sytuacja budżetu miasta jest poważna i wymaga poważnego działania, a nie "ad hoc". Od 10 czerwca opłata jest pobierana i w zgodnej opinii handlujących - nie stanowi ona istotnego kosztu handlu. Istotny koszt to dzierżawa, czy rezerwacja stoisk, natomiast opłata targowa jest w tej pozycji jednym z najniższych kosztów - tłumaczył Grzegorz Watycha i dodał, że "handlujący, jako osoby prowadzące działalność gospodarczą, mieli możliwość skorzystania z tarczy antykryzysowej, a samorząd takiej możliwości nie ma i nie jest chroniony przed skutkami pandemii"..

Jako przykład podał dane dotyczące spadku dochodów z tytułu udziałów w podatkach. W porównaniu do roku poprzedniego jest to ponad 1,4 mln zł, z czego wpływy z tytułu PIT są niższe o ponad 1,3 mln. Podatek od nieruchomości jest w tym roku pozycją niższą o 640 tys. zł, a dochody z czynszów - o prawie 3 mln zł.

Przypomnijmy, że w tych dniach również ok. 30 przedsiębiorcy napisało do burmistrza pismo z prośba o zwolnienie ich z płacenia podatku do końca roku.

s/
najnowsze informacje
komentarze
k12:34, 25 czerwca 2020
To skoro jest tak źle ,to dlaczego zapraszają ZENKA ?
pomysł z czapki10:04, 25 czerwca 2020
Płacą podatek od rezerwacji i dzierżawy mają kasy fiskalne i wydają paragony to opłatę targową mógłby już płacić zarządca terenu targowego.
qwerty08:45, 25 czerwca 2020
Opłata targowa stanowi grosze, a czynsze na targowicy horrendalnie wysokie. Chcą pomoc, to niech idą do własciciela z prośbą o umorzenie części płatności. Zwolnienia z ZUS dostali, co po niektórzy i bezzwrotną pożyczkę, postojowe, subwencje. A im jeszcze mało.
Jestem pracodawcą, mam kilka sklepów, ale za każdym razem te żądania kupców targowicy przyprawiają mnie o nerwy. Nie chcą płacić, to niech nie handlują, prosta sprawa.
Koron06:54, 25 czerwca 2020
Do s. Jak byś miał troszkę wiedzy to wiedział byś że cały koncert sponsoruje TVP.Pis
Jaki taki21:18, 24 czerwca 2020
Jaki z pisu przestał się lansować po targowicy
antyświatło18:01, 24 czerwca 2020
A niby czemu mamy ich zwolnić?
Koron14:48, 24 czerwca 2020
Bardzo dobrze.Święte krowy.Jak były miody to cichosza...
Tak trzymać p.burmistrzu
STAŚ14:00, 24 czerwca 2020
No, coś podobnego, projekt przepadł !
preczzcwaniactwem13:41, 24 czerwca 2020
I dobrze ... I tak im przysługę zrobili. Handel idzie - wszyscy płacą. Każdemu jest trochę ciężej - jednym mniej, innym więcej. Ale nie może być w mieście tak, że są równi i równiejsi. Czasy komuny minęły. A po wyborach miną i czasy darmochy ... Do roboty czas... Podatków nie płacić to każdy, ale wymagania i "sie nalezy" - to ho ho ho !....
Czytelnik13:28, 24 czerwca 2020
Co to za kupcy co ich bieda d....?
Biedni na nic nie mają.
s13:09, 24 czerwca 2020
Na imprezki mają. Na Zenka pójdzie kilkaset tysiaków. Priorytety
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij