Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Zakopane i okolice
Clouds
-4°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-6°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-2°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Mist
-0°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clear
-2°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 88
Clouds
-5°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
07.07.2020, 13:10 | czytano: 4447

Crossowcy przekleństwem Majerczykówki

Zdjęcie ilustracyjne / archiwum Podhale24

Mieszkańcy Majerczykówki leżącej na granicy gminy Poronin i Zakopanego szukają pomocy w walce z kierowcami quadów i motocrossowcami.

Rozpędzone maszyny na leśnych i polnych drogach, rozjeżdżone pola uprawne i huczne nocne ogniska. Tak wyglądają przede wszystkim weekendy na Majerczykówce. Mieszkający w tym terenie ludzie wszystkie możliwe służby proszą o pomoc.

Zakopiańska policja zapowiada, że ostro weźmie się za wszystkich, którzy stwarzają niebezpieczeństwo nie tylko dla samych siebie, ale też mieszkańców i gości w tym rejonie.

O skargach zwłaszcza mieszkańców Majerczykówki rozmawiała już z Komendantem Powiatowym Policji w Zakopanem insp. Piotrem Dziekanowskim wójt Poronina Anita Żegleń. Jak mówi, od jakiegoś czasu do urzędu docierały skargi i prośby mieszkańców o interwencję w walce ze zmotoryzowanymi intruzami.

- Bardzo często na spacer z dziećmi nie mogą wyjść nawet spokojnie w tym rejonie matki – mówi wójt Żegleń. – Gdy widzą motory i quady muszą błyskawicznie schodzić z drogi. Niekiedy wręcz uciekają z dziećmi na pobocze. Zapewniłam podczas rozmowy z komendantem o naszym wsparciu chociażby poprzez strażników gminnych. Problem w tym, że sama Majerczykówka leży na granicy naszej gminy i miasta Zakopane. Zapewne będziemy mogli liczyć w rozwiązaniu tego problemu na Straż Miejską w Zakopanem.

Jak wyjaśnia wójt, w tym niebezpiecznym terenie dochodzi nie tylko do łamania przepisów ruchu drogowego, ale również naruszenia czyjeś własności i zakłócania ciszy nocnej. Nocne ogniska i pozostające po nich śmieci są już prawdziwą plagą w tym miejscu.

Asp. sztab. Roman Wieczorek, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem zapewnia, że policja wie już o problemie, o którym alarmują mieszkańcy. Formalnie jeden z nich zgłosił nawet już stróżom prawa zniszczenie należących do niego upraw.

- Obecnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie w ramach Kodeksu wykroczeń – mówi Wieczorek. – Na pewno nasi funkcjonariusze będą częściej pojawiać się w tym miejscu. Szczególnie liczymy też na informacje od mieszkańców. Jeśli tylko dojdzie do naruszenia własności, czy łamaniach przepisów ruchu drogowego należy niezwłocznie, to nam zgłosić pod numer alarmowy. Pozwoli to zapewne na szybsze interwencje.

Asp. Wieczorek nie wyklucza również wspólnych patroli ze funkcjonariuszami Straży Gminnej w Poroninie lub Straży Miejskiej w Zakopanem.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
X21:15, 8 lipca 2020
Szanowny Panie Stanley Staywsiok

Mam trochę lat i zanim nie było orlików, sal gimnastycznych, bojsk sportowych itp graliśmy po polach w piłkę i też nas przeganiali.

Jeżeli chodzi o skoczków do tego jest potrzebna skocznia bo nad morzem jakoś nikt nie trenuje skoków
Do .12:52, 8 lipca 2020
Co to znaczy wybudować im tor! !??z naszych wspólnych pieniędzy? ?
Nie przeszkadza Ci że bez naszej zgody ciężkie miliardy idą na TVP na rydza.
W tym przypadku wystarczy wydzierżawić jakoś nie użytek a chłopaki tor i utrzymanie zapewnią sami
Stanley Staywsiok12:32, 8 lipca 2020
Szanowny Panie X, pragnę zauważyć, że ani młodzi adepci skoków, ani młodzi piłkarze nie niszczyli prywatnej i publicznej własności.
To oczywiście jałowa dyskusja, bo dobrze wiemy, że budowa toru nie rozwiąże problemu rozjeżdżania pól i lasów - im w większości o to chodzi, żeby się pogzić i dobłocić, a nie podnosić swoje umiejętności.
Budowlany11:18, 8 lipca 2020
@Bajka. Ale oni właśnie tak robią! Ida pod sklep chleją i później wsiadają na swoje maszyny i dawaj ile fabryka dała. Więc jeśli zostaliby tylko pod sklepem, to będzie to z korzyścią dla wszystkich.
ktos08:35, 8 lipca 2020
do Pani Wójt proszę zobaczyć jak wygląda galicowa grapa od strony Kosnych Hamrów skandal jak zniszczne sa pola uprawne , pojawiła się bacówka bez zgody właścicieli gróntow wypas owiec idzie na całego nie mogę wejść na własne pole bo stada owiec broni banda psów co robic
Bajka22:30, 7 lipca 2020
To co mają iść pod sklep i chlać alkohol jak stare pokolenie
Wyrocznia21:28, 7 lipca 2020
Jeżdżących crossami i quadami nadal jest bardzo mało. Zdecydowanie za mało żeby całe społeczeństwo robiło zrzutkę na ich zachcianki.
X17:41, 7 lipca 2020
Do @ Stanley Stay wsiok
Czy na Orliki, bojska sportowe itp ktoś się zrzuca. ?PRZECIEŻ TO SPORT I TO SPORT a jaka przepaść w inwestycji! !
Skoczkom, piłkarzom, budują skocznie stadiony.
Mamy najlepszego crosowca na świecie a torów ZERO
.17:39, 7 lipca 2020
Co to znaczy wybudujcie nam tor !? Ja chcę sobie polatać rakietą to wybudujcie mi kosmodrom! Samorządy nasze pieniądze z podatków przeznaczają na niezbędną infrastrukturę i jej utrzymanie. Nikt nie będzie się dokładał komuś do jego rozrywki. Przypomnę wszystkim, którzy uważają że coś im się należy, że ani państwo ani samorządy nie mają swoich pieniędzy zakopanych w ogródku. Wszystko, co ktoś dostał pochodzi ze społecznej zrzutki.
Stanley Staywsiok16:10, 7 lipca 2020
Jestem za budową toru, przecież przeciętny cross kosztuje kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wystarczy mała skarbonka, comiesięczne zrzutki od amatorów jazdy terenowej i w ciągu kilku lat spokojnie można stworzyć takie miejsce. Tworzycie spółkę, wynajmujecie tor, dzielicie zyski, lecicie na Bahamy, tam w ramach rozrywki rozjeżdżacie plażę Manuelowi, on Was goni z butelką Mojito, a Wy zdejmujecie tłumiki i pokazujecie swoją moc. Na koniec jak przystało na prawdziwych fanów męskiej rozrywki dajecie sobie czułe pocałunki na tle zachodu Słońca. Przemyślcie to.
Stare pryki15:23, 7 lipca 2020
To jest znak że trzeba wybudować tor a nie robić nagonki na tych wysportowany ludzi . Są tacy ludzie że im wszystko przeszkadza jak już nie będą jeździły motory to im będą przeszkadzać rowery
byle jaki14:49, 7 lipca 2020
Gucio a jak by tak po twoim jeżdzili i tobie w ogrodzie ognisko palili i po twoim s...li pewnie byś skakał z radości
Gucio14:22, 7 lipca 2020
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego worka... Zawsze znajdą się tacy co narobią szkód. Problemem jest to, że młodzi mają teraz dużo sprzętu, ale nie ma gdzie na nim jeździć, bo wszędzie zakazy, parki albo tereny prywatne... Rozumiem, że narzekający ludzie i ich rodziny to tacy którzy nie posiadają oczywiście żadnego pojazdu z powyżej wymienionych albo jak już to jeżdżą tylko i wyłącznie po swoich ogródkach. Nie widzę problemu aby wyznaczyć konkretne trasy, a reszty pilnować. Mamy tyle urzędników i innych służb, którym praca w terenie pomogłaby zrzucić kilka nadprogramowych kilogramów, więc wysłać ich w las i niech pilnują 24h/7
GG ALLIN14:16, 7 lipca 2020
Nowy Targ z nimi sobie poradził...wspołczucia wiem co to znaczy.
ja14:08, 7 lipca 2020
Bezstresowe wychowanie !!
Swój13:24, 7 lipca 2020
(je popcorn) W oczekiwaniu na to wymowne zdanie:
"To wybudujcie nam tor"
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij