Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Zakopane i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clouds
16°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 6.156 km/h Wilgotność: 89
Clouds
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2020, 19:11 | czytano: 5954

Wzdłuż Dunajca powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej

zdj. UG Czorsztyn

Kontynuacja trasy Velo Dunajec w Sromowcach Niżnych. Wzdłuż Dunajca powstaje kolejny odcinek ścieżki rowerowej.

Gmina Czorsztyn po raz kolejny stawia na walory przyrodnicze oraz aktywność. Przy współpracy ze Związkiem Euroregion Tatry w Nowym Targu oraz słowackim partnerem samorząd pozyskał dofinasowanie na kontynuację ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż Dunajca.


Jak argumentowano aplikując o środki „ (…) teren Gminy Czorsztyn umożliwia szereg wypraw rowerowych o różnym stopniu trudności. Zakończony odcinek trasy Velo Dunajec zostanie przedłużony wzdłuż Dunajca, co z punktu widzenia rowerzysty jest idealnym rozwiązaniem”.

W ramach realizacji projektu powstanie 563 m ścieżki rowerowo-pieszej, która rozpoczynać się będzie od kładki łączącej polsko-słowacki brzeg i będzie kontynuacją wybudowanej ścieżki Velo Dunajec. Partnerem całego przedsięwzięcia jest Czerwony Klasztor, który wspólnie z Gminą Czorsztyn zorganizuje rajd rowerowy, rozpoczynający się po stronie słowackiej, a którego meta zlokalizowana będzie na nowo wybudowanym odcinku trasy.


Całkowita wartość robót to ok. 221 300 zł, z czego dofinansowanie wynosi 90% kosztów kwalifikowanych (85 % to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020, 5 % stanowi budżet Państwa).

Prace w terenie wykonuje firma FUH Transkop s.c z Falsztyna. Planowany termin zakończenia robót budowlanych to lipiec br.

opr. Aneta Markus
najnowsze informacje
komentarze
bike08:34, 11 lipca 2020
A co z odcinkiem ścieżki rowerowej Sromowce Kąty - Sromowce Niżne?
Tam jest bardziej potrzebna
!!! (:23:11, 10 lipca 2020
A co z ,,ścieżką,, dla autek(obwodnica Waksmundu,Ostrowska)? N.Targ, Harklowa? Te tiry z Sącza na granicę do Chyżnego i ,,patelnie,, z żwirem z pobliskich żwirowni,przez Waksumd,całą dobę już nie do wytrzymania.
Mz22:08, 10 lipca 2020
Do mieszkaniec
Pozwolenie na budowę jest ważne jeżeli rozpoczęto budowę do 3 lat od wydania pozwolenia lub jeżeli nie została przerwana na dłużej niż 3 lata. Taki duży projekt można podzielić na kilka etapów w ramach jednego pozwolenia i z tego co wiem gmina tak ten projekt wykonuje. O jakiej wykładni prawa mówisz;)
mieszkaniec21:48, 10 lipca 2020
sciezka do nikad......... i po co ona??
88821:25, 10 lipca 2020
@Mieszkaniec
W tej gminie to jeszcze nie takie cuda wianki i afery wyjdą.Kwestia czasu.
Mieszkaniec20:23, 10 lipca 2020
Ciekawa inwestycja. Przy przetargu jeden z wykonawców zapytał się czy Gmina posiada aktualne pozwolenia bo przedstawiony przy przetargu projekt ma 10 lat. Na co konsultant Wójta ze Stylchyna odpowiedział że wszystko jest aktualne, czli mam nową wykładnię prawa budowlanego.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij