Środa, 12 sierpień 2020, Imieniny: Klary, Lecha, Hilarii
Jabłonka i okolice
Clear
13°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
16°
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 89
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Fog
14°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 100
Clear
12°
Wiatr: 2.268 km/h Wilgotność: 89
Clear
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.07.2020, 13:54 | czytano: 4934

Strażacy ćwiczą akcję ratowniczą na progu wodnym (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Co rok-dwa na jednym z progów wodnych na Dunajcu w Nowym Targu ktoś się topi. Strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej ćwiczyli dziś, co robić, gdy znowu dojdzie do wypadku.

Rok temu na złączach Białego i Czarnego Dunajca topił się 7-letni chłopiec, którego wciągnął wir wodny pod progiem. To niezwykle niebezpieczne miejsca. Wiele lat temu utopił się tam nawet strażak podczas ćwiczeń. Na progach wodnych w tym rejonie wielokrotnie dochodziło do śmiertelnych wypadków. W 2000 roku zginęło tu dwóch dwudziestokilkuletnich kajakarzy, których wir wciągnął pod wodę, a podobny wypadek miał miejsce dwa lata temu, ale tym razem para kajakarzy z Czech miała szczęście - na brzeg bezpiecznie pomogli im wydostać się strażacy z nowotarskiej jednostki.

Temu też służyły dzisiejsze ćwiczenia na tzw. Samorodach. Strażacy próbowali sytuację, gdy osoba spacerując po progu wodny wpada do kotłującej się wody. Dzięki nim, gdy już dojdzie do wypadku, akcja będzie sprawna, a strażacy przygotowani. Do wypadku może dojść w każdej chwili. Przy słonecznej pogodzie nad Dunajcem można spotkać coraz więcej plażowiczów.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
v20:37, 29 lipca 2020
Poco wracasz to trałmy - ćwiczenia to - tak -ma - być -pozdrowienia dla kapitana
cymes21:23, 28 lipca 2020
@Florek, co warunki miały do tego?
Florek20:45, 28 lipca 2020
Brać strażacka pamięta św.p. Piotra.
Pozdrowienia dla Pana Rafała Cz. który wymyślił ćwiczenia w takich warunkach......
Mamy taki ładny basen Miejski.20:17, 28 lipca 2020
Postawić płot w tym miejscu i w dodatku lepić wysokie mandaty jak ktoś się zbliży na odległość 20 metrów do tego miejsca. Zanim straż tam dotrze to ktoś się tak czy siak utopi.
rybka20:11, 28 lipca 2020
Zrobić parę mniejszych progów i sprawa rozwiązana.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij