Sobota, 05 grudzień 2020, Imieniny: Saby, Kryspiny, Wilmy
Jabłonka i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.07.2020, 17:39 | czytano: 5182

Testy dla nauczycieli kontra przepływ informacji

NOWY TARG. 20 lipca prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego wysłał do samorządów i innych organów prowadzących szkoły i przedszkola apel o "zagwarantowanie przeprowadzenia bezpłatnych badań lekarskich, w celu zdiagnozowania obecności wirusa SARS-CoV-2 wśród pracowników oświaty". Miejscy urzędnicy jeszcze nie zareagowali, bo nie znają sprawy.

Do apelu dotarliśmy po kilku dniach i opublikowaliśmy go 26 lipca. Podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 27 lipca, jeden z radnych zapytał skarbnika, czy zaplanowano jakieś środki w budżecie na ten cel. Łukasz Dłubacz oględnie odpowiedział, że "sprawa będzie analizowana", i że o apelu dowiedział się ... "dziś z mediów".

Nadawcę apelu zapytaliśmy, kiedy i w jaki sposób przesłał swoje pismo do Urzędu Miasta.

- W poniedziałek 20 lipca wysłałem pismo do wszystkich samorządów w powiecie. Jeśli chodzi o nowotarski Urząd Miasta, dostałem także potwierdzenie - mówi Marcin Domin, prezes Oddziału Powiatowego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Nowym Targu.

Jak dodaje - na razie tylko jeden samorząd odpowiedział. To Urząd Gminy Szaflary, który odmówił.

s/
najnowsze informacje
komentarze
ciekawe11:57, 30 lipca 2020
A dlaczego nie zrobić darmowych badań innym grupom społecznym. Sprzedawcom, urzędnikom, pracownikom innych firm a tylko nauczycielom. Proponuję obowiązkową kwarantannę do 15.08 do 1.09 i po problemie. Gratis
pamiętający11:27, 30 lipca 2020
Poddawanie ludzi testom rt-pcr, to jest nabijanie kasy, tym, co je sprowadzili z Turcji na zlecenie Min. Zdr. (ok dwukrotnie przepłacając) Te testy mają "skuteczność" poniżej 20% i są strzału warte - prawda jest taka, że ktoś na tym (wywołanym strachu, panice w społeczeństwie) musi zarobić. Możni tego świata już na covid-19 zarobili ponad 500 MILIARDÓW DOLARÓW - i o to w tym wszystkim chodzi, a to jest dopiero początek. Jak powiedział Poseł Braun - Minister Zdrowia Pan Szumowski, Premier Pan Morawiecki przed Trybunał Stanu i do więzienia !!!
@@@05:43, 30 lipca 2020
Jak to przecież mają ministra od edukacji, ministra zdrowia , NFZ to niech płacą za badania labalatoryjne a nie obciażać ledwo dyszące finansowo samorządy. Od wrzesnia i tak zdalne będzie nauczanie. Nauczy ciele wynagrodzenie dostali to niech zapłacą sobie za badania laboratoryjne na koronawirusa.Pytam, kiedy zatem kadry innych branż dostaną od samorzadów bezpłatne badanie . Przecież wszyscy jesteśmy obywatelami jednej RP.
Kili23:20, 29 lipca 2020
Kasa jest bo zaoszczędzili na braku imprez. Mają na stypendia dla dorosłych ludzi to uważam że mają na testy. Pytanie...? CY nie wydadzą ich w inny sposób?
Smutny22:43, 29 lipca 2020
Ja pracuję w sklepie!Codziennie spotykam i dotykam setek osób a potem wracam do moejeh rodziny.Jesli im sposnorujecie to niechybnie i ja się upomne.Ps...To ja pracując w firmie komercyjnej utrzymuje nauczycieli i urzedasow..
POlszewia22:21, 29 lipca 2020
Pan Skarbnik był tak samo zdziwiiny jak radni pytali o budowę drogi do jego domu za pieniądze podatników.
Lol21:37, 29 lipca 2020
Do stan: przecież nazwisko prezesa ZNP jest podane w tekście
...21:16, 29 lipca 2020
/.../ Otóż prezesie powiatowego ZNP -. ŻADNE badanie lekarskie na świecie nie jest w stanie stwierdzić czy ktoś ma Covid czy nie. Można to stwierdzić w 100% JEDYNIE poprzez badania LABORATORYJNE.
stan20:17, 29 lipca 2020
A ten prezes to ma nazwisko? ZNP to karykatura organizacji, pewnie statut napisał sam Stalin.To jest takie pisanie, żeby zaistnieć. A dlaczego nie przebadać wszystkich pracujących na budowach?
Swój chłop19:09, 29 lipca 2020
Ekipa burmistrza zbiera kamyczki do swego ogródka. Po następnych wyborach zapewne wyleci z hukiem z urzędu miasta. Nieudolność I brak kompetencji, którego doświadczyłem na własnej skórze.
Iks18:25, 29 lipca 2020
Oni wszyscy kłamią w żywe oczy. Nauczyli się od swojego szefa który obiecał jednego zastępcę budowlańca. Potem zatrudnił Waldemara, który miał być jastrzębiem od inwestycji a okazał się gołębiem z kosmosu
Siema17:44, 29 lipca 2020
Skarbnik nic nie wie bo może analizą zajął się kierownik Szymczyk? POczekamy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy przyjmiesz szczepionkę przeciwko wirusowi SARS-CoV-2?

Tak
Nie
Jeszcze nie wiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij