Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
03.08.2020, 10:06 | czytano: 3479

Ruszyła XII Góralska Pielgrzymka Rowerowa z Giewontu na Hel (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski

Ponad 50 kolarzy bierze udział w dorocznej pielgrzymce rowerowej przez całą Polskę. W sobotę kolarze weszli na Giewont, a w niedzielę wyruszyli w pierwszy etap z Zakopanego do Ludźmierza. Tu, w Sanktuarium Matki Boskiej Ludźmierskiej, odbyła się uroczysta msza św.

Kolarze spotkali się z prezesem Andrzejem Skupniem i członkami zarządu głównego Związku Podhala, a po modlitwie i pamiątkowym zdjęciu przez Pomnikiem Papieskim ruszyli w trasę do Krakowa. Dziś planują dotrzeć do Częstochowy, a niedzielę dotrzeć na Hel.

Tegoroczne hasło pielgrzymki to „Królowo nasza od zarazy chroń”. Za organizację pielgrzymki odpowiada Towarzystwo Cyklistów Orzeł Spytkowice oraz Związek Podhalan.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
a20:30, 3 sierpnia 2020
A gdzie maseczki na twarz,a gdzie dystans 1;5m gdzie w tym wszystkim Sanepid.Nie wiem czy wszyscy dojadą zdrowi chociaż tego im życzę
was19:55, 3 sierpnia 2020
przepraszam od kiedy to się do Bazyliki wchodzi w opiętym tyłkiem i w gaciach , pytam gdzie na świecie jest taki zwyczaj Chyba się zapomnieliście gdzie jesteście co na to prezes Skupień??//
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij