Ludzie Gór nie zawiedli. Góralska msza św. pod Turbaczem (zdjęcia) - podhale24.pl
Czwartek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny, Konstantego
Szczawnica
Clouds
-2°
Wiatr: 3.168 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.772 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
-2°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
-1°
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
-3°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 91 %
Jakość powietrza
234 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
36 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 117 | 234 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 18 | 36 %
09.08.2020, 12:20 | czytano: 23851

Ludzie Gór nie zawiedli. Góralska msza św. pod Turbaczem (zdjęcia)

Tradycyjnie w drugą niedzielę sierpnia, na Polanie Rusnakowej w Gorcach spotykają się mieszkańcy okolicznych miejscowości i turyści na Mszy Ludzi Gór. Spotkania zainicjował w latach 80-tych ubiegłego wieku - ks. prof. Józef Tischner, który nazwał je "poszerzaniem serc". W tym roku mija 40 lat od pierwszego nabożeństwa.

zdj. Szymon Pyzowski
zdj. Szymon Pyzowski
Dziś przy Kaplicy Papieskiej pod Turbaczem spotkała się kilkusetosobowa grupa wiernych. Nabożeństwo poprzedziła od procesja z Kaplicy Papieskiej do ołtarza polowego pod Turbaczem.

Mszę sw. w koncelebrze odprawił ks. Władysław Zązel, kapelan Związku Podhalan. Liturgię uświetniła muzyka góralska. Nie zabrakło także pocztów sztandarowych.

s/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Bliski13:47, 11 sierpnia 2020
Tak ks.Tischner mówił; ,,Nie nazywojcie tego ani kazaniami ani homiliami bo to nie to. Som to >> ozmyślania z pokazywaniem i pokazywanie z ozmyślaniem << Jo stoje troche wysyj i pokazuje palcym świat i niebo, mówiący; patrzojcie. Wy patrzycie ....''
'
Do wszystkich panikarzy!!!11:19, 11 sierpnia 2020
Przyjdzie wkrótce na Was czas, że "GORZKO POŻAŁUJECIE" tego plucia na mszę, na komunie, na kościół !!!!
Ludzie małej wiary powinni zamknąć się domach i do końca życia nie wychodzić z domu :)gdyż każde wyjście z domu to możliwość zarażenia się świrusem :) na roślinach , na zwierzętach - WSZĘDZIE
NIE POPIERAM "POLITYKI", która była uprawiana przy okazji, to nie jest miejsce na nią.
Zdjęcia piękne i tu podziękowania dla Pana Szymona Pyzowskiego

POLECAM DO WYSŁUCHANIA na YOU TUBE WSPANIAŁYCH WSPÓŁCZESNYCH KAPŁANÓW;
abp. Jan Paweł Lenga
ks. prof. dr. hab. Stanisław Koczwara
ks. dr. Piotr Natanek
Ks. dr. Paweł Murziński
Ks. prof. Tadeusz Guz
ks. prof. Robert Skrzypczak
ks. Piotr Glas
o. Augustyn Pelanowski
ks. Dominik Chmielewski
śp. - ks. Piotr Pawlukiewicz
ks. Stanisław Małkowski
Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
śp. ks. Jerzy Popiełuszko

Mój powrót do Boga zawdzięczam ks. Piotrowi Glasowi
ołtarz z tronem07:44, 11 sierpnia 2020
Występy PiS w czasie mszy to żałosne
kościół czytaj księza szykują na siebie bicz
człowiek gór13:52, 10 sierpnia 2020
PanBe, masz rację, wara polityce od kościoła i wiary. Pytam dla czego wierni zaczęli wychodzić przed błogosławieństwem, po co kapelan na nich się darł?
Mógł pobłogosławić wiernych a papugi mogły się lansować do wieczora.
Pomyśl kapelanie na rok o tym a wierni Ci nie wyjdą w połowie mszy św.
Zatroskany11:18, 10 sierpnia 2020
Kiedy odprawiał ks. Tischner to na ławce za ołtarzem usiadły starsze osoby, zasłużeni członkowie Zw. Podhalan, ktoś z Rodziny, Przyjaciele Kapelana. Obecnie zajmują to miejsce osoby które w czasie ataku na ks. Tischnera o współpracę z SB milczały. / Senator, Posłanka/Maseczki na ich twarzach kojarzą się z,, maskami'' które założyli sprawując swoje funkcji. Przewidywał ( a ) już wcześniej koronawirusa.
ciekawski07:10, 10 sierpnia 2020
Ujmę to delikatniej, może moderator puści
Jak może w takiej uroczystości uczestniczyć osoba, która swoimi decyzjami - czytaj GŁOSOWANIEM - w sejmie, świadomie wyrządziła tyle krzywdy Polakom. Trzy Korony wyją - jeszcze przyjdzie taki dzień, że trzeba będzie odpowiedzieć - ponieść konsekwencje, za swoje decyzje.
Luca00:41, 10 sierpnia 2020
Akurat "Ciało Chrystusa" pod postacią fizyczną podlega prawom fizyki i biologii. Oznacza to, że wirusy i bakterie mogą się na nim znajdować. W przeciwnym wypadku po upuszczenie komunikantu na ziemię ksiądz podałby Ci TEN SAM komunikant, a nie inny, prawda? Chciałbym również podkreślić, że Ciało Chrystusa owszem, nigdy nikogo nie zarazi, i tutaj ten ksiądz ma rację, ale zarazić mogą wirusy i bakterie, które wskutek zaniedbań na nim osiądą.
Montesa 300rr21:22, 9 sierpnia 2020
"W" ma racje...boli komentujących że są wierni na Podhalu...kiedyś w marcu niewierzący mówili że przez komunię księża będą zarażać coronowirusem...ale znalazł się duchowny...który powiedział mądre słowa...Ciało Chrystusa nigdy nikogo nie zarazi... komentujący lepiej siedzieć w domu w maseczce..bo kto wam pomoże bez wiary....
katar bezobjawowy :)))20:42, 9 sierpnia 2020
@Tubylec.Ty nie tubylec.Nie z tond.Wy panikarze nie ludzie gór.Siedżcie w domu,biegunka już do Was się zbliża.
Jola S.20:40, 9 sierpnia 2020
Gdzie jest Sanepid i Policja?!- po weselach chodzą i wlepiają mandaty a tu taj co? co to ma być? wszystko jawnie, dzień wcześniej udostępnianio na FB ze msza się odbędzie?jakim prawem? nie można organizować imprez masowyvh a wszyscy się przygo6owli!!!! dyrektor sanepidu nie chciała podpaść prezesowi związku jako sąsiadka?! ja można było do tego poduścić!!!!!!!przecież chodzi o nasze zdrowie!
PanBe20:38, 9 sierpnia 2020
Byłem i uważam że Kościół nie powinien się mieszać do polityki. Związek Podhala z resztą urządzili sobie wiec wyborczy. Zepsuli całą atmosferę...
Poszkodowany .20:31, 9 sierpnia 2020
ale ludzie jesteście prosci,media Wami manipulują a Wy jeszcze bardziej. wyłącz jeden z drugim tv, internet , i przestań panikować .
Tubylec19:58, 9 sierpnia 2020
Ludzie gór nie zawiedli!Zobaczymy ilu znajdzie się na kwarantannie?No chyba że koronawirus zawiedzie!Paranoja!
Wyrocznia19:11, 9 sierpnia 2020
Trzeba było nie pisać o tej mszy, bo teraz zbiorą się te wszystkie łapiduchy i zaczną testy robić. Wykryją kolejnych chorych bezobjawowo(chory bezobjawowo, to jak kobieta w ciąży bezobjawowej), zaczną zamykać w klatkach i kagańce każą zakładać.
gp16:56, 9 sierpnia 2020
a gdzie maseczki i zachowanie odległości?
Baca16:50, 9 sierpnia 2020
Widac na zdjeciu jak wygladaja lasy ruina dzieki naszym lesnikom paranoja .....
aaaa..psik16:40, 9 sierpnia 2020
BYŁEM!!! Atmosfera...jak za prof.J.Tischnera,BŁOGO.. Nikogo pewnie tam nie było którzy pitolą teraz na zawirusowanych kompach(piszą durne komentarze,panikarze).
katar bezobjawowy :)))15:59, 9 sierpnia 2020
Komentują prawie sami panikarze.W domu se prąd wyłączyć,nie oglądać telewizji,internetu i po ciemku cichutko na pupach siedzieć.@Frenk. Grypy nie przeżyłeś w poprzednich latach? Nie wiedziałeś o niej? Nie panikowałeś? Nie była tak sztucznie nagłośniona bo teraz jakiemuś bucowi(bucom) na tym zależy.Z drugiej strony jak można łatwo ludżmi manipulować przez przekazy medialne.( na szczęście nie głoszą że owady przenoszą grypę bo by był armagedon)
Licho15:27, 9 sierpnia 2020
Wirus też tam był wlazł kilkunastu osobom za kołnierz aby ku chwale namnażać się w najbliższych miejscowościach w których jeszcze nie był
Luca15:13, 9 sierpnia 2020
Dziwię się, że Kościół nawet nie stara się zatroszczyć o ludzi, zwłaszcza o osoby starsze, często schorowane. Jeszcze gorsze jest niestety kwestionowanie faktu istnienia obecnej odmiany koronawirusa przez księży, a nawet przez biskupów, głośno oznajmiając, że nie jest możliwe zachorowanie podczas mszy świętej. W końcu powszechnie wiadomo, że ksiądz zna się lepiej na wirusach od epidemiologów i wirusologów.
Sanepid15:04, 9 sierpnia 2020
Kto jak kto ale radny NowegoTargu strazak powinien swiecic przykladem
Fikus14:45, 9 sierpnia 2020
do "w" ja jakoś tych przyłbic i maseczek nie widzę na zdjęciach a i odstępy tez nie zachowane!!Egoizm też nie jest popierany przez Pana Boga!!!!A co będzie jak przez takie zachowanie zachorują bliźni??
furman14:41, 9 sierpnia 2020
to jest ten koronawirus czy go nie ma????Zdecydujcie się:)
w14:40, 9 sierpnia 2020
Ojej, jacy układni się odezwali. Boli was, że ludzie są wierni swojej wierze? Nikt z obecnych na mszy nie zrobi niczego niewłaściwego. Ludzie mięli przyłbice i maseczki i zakładali je kiedy była taka potrzeba. Uczestnictwo we mszy św. to łaska. Jak tego nie rozumiecie to trudno.
Anty Bolek14:20, 9 sierpnia 2020
Ludzie nie zawiedli,a koronawirus to się okaże za kilka dni.
Frenk13:33, 9 sierpnia 2020
No super!Bez maseczek bez zachowania dystansu!Kolejne źródło zakażeń koronawirusa!!!Brawo wy!!????
Anna13:31, 9 sierpnia 2020
Polacy na plaży są nieodpowiedzialni, zapomnieli o pandemii. ,, Kilkusetosobowa grupa wiernych" stłoczona w jednym miejscu- ,, Ludzie Gór nie zawiedli". Uwielbiam to:)
123413:12, 9 sierpnia 2020
Brawo ludzie Podhala korono-wirus szaleje a wy sobie jakieś zgrupowania urządzacie . Może się czepiam ale na zdjęciach z całej tej mszy nie widać aby ktoś zachwal dystans społeczny albo gdzie są maseczkim .
stolarnia11112:51, 9 sierpnia 2020
Piknie ino ta górolka tak dziwnie wyszcyzono to chyba ceperka
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas