Wtorek, 01 grudzień 2020, Imieniny: Natalii, Blanki, Eligiusza
Nowy Targ i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-6°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clear
-3°
Wiatr: 3.78 km/h Wilgotność: 75
Clear
-4°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 89
Clouds
-10°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dostateczna
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.08.2020, 20:35 | czytano: 15745

Kłopoty podczas spływu

Spływ Dunajcem/FB

"No i doszło do wypadku. Przeładowana słowacka łódź utknęła na kamieniu. Turyści musieli opuścić pokład" - komentują flisacy na portalu społecznościowym.

Od pewnego czasu turyści skarżą się na sposób organizacji spływu przez naszych południowych sąsiadów.

Dwa dni temu opublikowaliśmy list od jednego z uczestników "słowackiego spływu". Skarżył się on na to, że tratwy były przeładowane, a przed końcem spływy flisak nakazał kilku osobom wysiąść na brzeg.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Taki tak Radek11:17, 31 sierpnia 2020
DD ma racje ....my cepry są od tego żeby płacić
A potem wynocha z Łodzi bo kontrola
Takie atrakcje mamy i za to płacimy a potem nikt
Za przemoczone ubranie i ewentualne choroby
odszkodowania nie płaci .
JJ10:38, 31 sierpnia 2020
Prawdę mówi porzekadło: co tanie to drogie...
;)08:47, 31 sierpnia 2020
Dziękować Bogu, że wyjechali na kamień w takim miejscu gdzie wokół woda jest w miarę płytka i nie rwąca. Wczoraj po tym wypadku płynęła słowacka łódka na której pokładzie było 24 osoby, przepisy zezwalają na 12 osób. Tratwa z 24 osobami warzy dobrze ponad 3 tony, w rwącym prądzie lub kiedy zacznie znosić ją na kamienie silny wiatr nie da się zapanować nad takim ciężarem. Ale po stronie słowackiej nie liczy się bezpieczeństwo, istotnym jest aby jeden autobus z wycieczką załadować na dwie łódki;) a nie jak po polskiej stronie na 3,5.

Szkoda jest tylko rodzin które nieświadome z niezagrożenia z małymi dziećmi w tak ryzykowny sposób zwiedzają Przełom Dunajca, padając ofiarą nieuczciwych przewoźników traktujących ich jak "bydło".
Edgard07:34, 31 sierpnia 2020
Ci co wożą na słowacki spływ ponoszą ryzyko, że jak się coś komuś stanie to będą odpowiadać na równi ze Słowakami. Po pierwsze żeby wozic i brać pieniądze za spływ na Słowacji trzeba być organizatorem turystyki, mieć obowiązkowa gwarancje ubezpieczeniowa organizatora, oc organizatora oraz każdego uczestnika ubezpieczyć (przy wyjazdach zagrt jest to obowiązkowe). Kto nie ma tych ubezpieczeń, a przede wszystkim nie ubezpiecza uczestników łamie prawo i świadomie ponosi ryzyko, że w przypadku jakiegokolwiek wypadku bedzie współodpowiedzialny. Jakby ktoś się utopił to już bez tych zezwoleń i ubezpieczeń to kryminał. Nieświadomi turyści chcą taniej, ale to taki przewoźnik sprzedaje im taki wyjazd na swoją odpowiedzialność twierdząc że tak może i wszystko jest ok, czasem nawet zapewniając że jest ubezpieczony co w wielu niestety przypadkach (nie wszystkich) jest kompletna bzdura i sciemą. Zachęcam wszystkich aby zanim wybiorą się na taką wycieczkę sprawdzali papiery takiego organizatora, żeby potem nie żałować jak już będzie za późno.
TITANIC06:32, 31 sierpnia 2020
Wybieram polskich flisakow,to nie sa zarty...
spływ23:38, 30 sierpnia 2020
to nie kłopoty to atrakcja jakiej nie maja nasi flisacy
Polka21:27, 30 sierpnia 2020
Na Słowacji powinni mieć obowiązkowe kamizelki
DD21:06, 30 sierpnia 2020
Po co słowacki spływ napędzacie rodacy?!
Ładują po osób potem z kilkaset metrów przed oficjalnym zakończeniem spływu nagle ktoś macha z brzegu daje znaki i tratwa podbija na brzeg i głownie NASI są wręcz wyrzucani z łodzi 6/7 osób tak żeby zmieścić się w dopuszczalnym limicie, na spokojnie tratwa dopływa do końca w punkcie kontrolnym i jest lala.
Tu jest problem kochani sąsiedzi klienta traktują jak bydło...sorry!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij