Czwartek, 03 grudzień 2020, Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Lucjusza
Zakopane i okolice
Clear
-7°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 86
Clear
-8°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-4°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 82
Clouds
-7°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 89
Clear
-13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Zła
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Zła
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
02.09.2020, 10:25 | czytano: 5480

Kamery najlepszym sposobem na niewychowaną młodzież

Fot. Piotr Kuczaj

Kolejna gmina, tym razem Łapsze Niżne, postawiła na monitoring w walce z wandalizmem. To jedyny sposób, aby uchronić powstałe niedawno na terenie Łapsz miejsca rekreacji przed dewastacją.

Zazwyczaj grupy młodzieży decydują się tutaj w inny, niż normalny, sposób spalić nadmiar energii. Niszczenie miejsc, które mają służyć wszystkim mieszkańcom, ma miejsce w weekendy i późną porą. Przypadki dewastacji - połamanych lamp solarnych, uszkodzone urządzenia i zniszczone elewacje w świetlicy w Łapszach Niżnych – stają się już coraz częstszym zjawiskiem.

Na początek w elektroniczny nadzór mają zostać wyposażone centra integracji w Kacwinie, Falsztynie i świetlica w Łapszach Wyżnych. Docelowo monitoringiem objęte zostaną wszystkie place integracyjne.

- Zakładam, że średnio, na każdy plac, trzeba wydać na ten cel po 5 tys. – mówi Jakub Jamróz wójt Łapsz Niżnych. - Na dzisiaj zabezpieczyliśmy w budżecie 15 tys.- Będziemy sukcesywnie robić kolejne monitoringi na pozostałych placach. Informowanie policji nie ma większego sensu. Bez świadków, to tylko nabijanie statystyk spraw nierozwiązanych.

Na budowę pięciu miejsc rekreacji w pięciu miejscowościach gmina Łapsze Niżne otrzymała dotacje. Pojawiły się na nich m. in. ławki, przyrządy do ćwiczeń i huśtawki dla dzieci. Takie miejsca do wypoczynku powstały we Frydmanie, Łapszach Niżnych, Trybszu, Falsztynie i Kacwnie.

js/
najnowsze informacje
komentarze
BB07:23, 3 września 2020
A czas leci, później ta ? niewychowana? młodzież otrzymuje dowód osobisty i nic się nie zmienia. Agresorka -agresora przebija, który jest bardziej patologiczny, Ci ludzie gdy nie masz pieniędzy- wyśmiewają, drwią, masz patrzą się agresywnie i niszczą, znęcają się taka dzicz. Po patologicznym - agresorskim wyrazie twarzy idzie poznać- z jakiego domu pochodzą, a zdumiewające że w większości są to kobiety stosujące lub manipulującego małżonkami, uczące tego własne dzieci gdy zazdroszczą czy z innych prymitywnych pobudek.
ze wsi15:50, 2 września 2020
Nie zgadzam się z tytułem artykułu...zdecydowanie nie! nie tędy droga,rodzice odpowiadają za wychowanie dzieci a nie tylko "chowanie " dzieci.Jak mogą spokojnie spać a dzieci nastoletnie poza domem...? jeszcze więcej 500 +,300+,bonów turystycznych itd a potem problem.Sami na siebie bat kręcą.Skoro się decydowali na dzieci to niech się też zainteresują gdzie i co ich pociechy robią i proszę nie tłumaczcie tego brakiem czasu.
jaga213:41, 2 września 2020
Ze swoimi się żenią do jednego kościoła chodzą nawet po slowacku mogą mówić więc dlaczego swoje niszczą
sorry13:37, 2 września 2020
klio!!!!!Ale gdzie do fiksa jest szkoła,rodzice,kościół,że hodujemy jak piszesz taką hołotę czy dzicz,tego już nie wiesz? Planując rekreacyjne miejsca trzeba przewidzieć ewentualne skutki pozytywne i negatywne! Nie budować bez zastanowienia co będzie z taką inwestycją w przyszłości????Do 888.... nie wiem czy Ty masz dzieci jeśli tak to sądzę,że one nie będą dewastować, że nie należą do chordy o której wspominasz. Tak na marginesie nie liczyłbym na zdrowy rozsądek obecnej Rady bo to jest obarczone pewnym ryzykiem! Gdzie miały by być te lampy solarne nie mam pojęcia........
nie ślepy12:15, 2 września 2020
To zdziczenie idzie z zachodu i przez dobrobyt! Hołota wszystko ma i się nudzi!
88811:47, 2 września 2020
Jak mama z tatą wychowali tak mają.Za moich czasów to po szkole było tyle roboty że wieczorem to ino wersalka i spać,nie było siły nawet zadań szkolnych zrobić.A teraz chodzą chordy małolatów z fajkami i piwem cwaniakujac.Jak se to w życiu poradzi to nie wiem bo mama z tatą żyć wiecznie nie będą...
obserwator11:31, 2 września 2020
Jak w zwierciadle widać brak zdrowego rozsądku,wręcz głupotę tej Rady, brak racjonalnego planowania inwestycji w tej jakże już chorej Gminie.Było wiadomą rzeczą,że coś co łatwo przyszło nie będzie szanowane.Czyli nowe wydatki Gminy pojawiły się na horyzoncie, tylko skąd kasa????????????
klio11:30, 2 września 2020
Tańsze będą kamery jak szkody zrobione przez tą dzicz.
weteran11:23, 2 września 2020
Inwigilacja i o dziwo nikomu teraz to nie przeszkadza. Za komuny byłyby strajki i wyzwiska pod komisariatami Milicji Obywatelskiej.
ABC10:42, 2 września 2020
Fotopułapki są świetnym i dużo tańszym sposobem na wandali i śmieciarzy można je dowolnie przenosić w różne miejsca i tym samym monitorować większy teren. Potem zostaje tylko przykładnie ukarać i nagłośnić sprawę aby dać do myślenia innym.
Wyrocznia10:37, 2 września 2020
Zaprzestanie promowania lewactwa jest najlepszym sposobem na niewychowaną młodzież.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij