XXVIII Gminne Dożynki w Orawce (zdjęcia) - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
02.09.2020, 12:22 | czytano: 4607

XXVIII Gminne Dożynki w Orawce (zdjęcia)

Tegoroczne dożynki z uwagi na trwający stan epidemiczny przybrały inną niż w latach poprzednich formę. Nie przeprowadzono tradycyjnych konkursów, a wieńce choć piękne, tylko symboliczne. Nie zmienił się za to dziękczynny charakter święta.

zdj. Łukasz Sowiński
zdj. Łukasz Sowiński
Za plony i trud pracy rolników dziękowano w kościele św. Jana Chrzciciela w Orawce. Gospodarz Orawki - sołtys Józef Spytkowski przywitał chlebem i solą wójta gminy Jabłonka Antoniego Karlaka oraz delegacje z wszystkich sołectw.

Zgromadzonych w kościele słowami ks. Piotra Skargi -"nie ma ołtarza bez gospodarza", powitał ks. Adam Gabryś proboszcz parafii w Orawce, podkreślając, że jak bez pracy rolnika nie ma chleba ziemskiego, tak bez Jezusa nie otrzymamy chleba niebieskiego.

Dziękczynną mszę św. koncelebrowaną sprawowali: gospodarz ks. proboszcz Adam Gabryś, o. Andrzej Mikołajczyk proboszcz parafii w Chyżnem oraz ks. Piotr Zioło proboszcz parafii w Zubrzycy Dolnej.

Swą obecnością uroczystość uświetniły poczty sztandarowe: OSP gminy Jabłonka, Szkoły Podstawowej w Orawce oraz Orawski Oddział Związku Podhalan w Jabłonce. O muzyczną oprawę mszy świętej zadbał zespół Koliba z Orawki.

Uroczystość zakończono złożeniem wieńca pod pomnikiem polskich lotników, którzy podczas Kampanii Wrześniowej zginęli nad Orawką.

UG Jabłonka, opr. s/ zdj. Łukasz Sowiński
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas