"Wirtualne bieganie", czyli tradycyjny już bieg po Oddech (zdjęcia) - podhale24.pl
Piątek, 24 marca
Imieniny: Gabriela, Marka, Gabora
Nowy Targ
Clouds
18°
Wiatr: 13.14 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
16°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
19°
Wiatr: 13.212 km/h Wilgotność: 35 %
Clouds
19°
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 46 %
Clouds
19°
Wiatr: 18.108 km/h Wilgotność: 50 %
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 35 %
Jakość powietrza
40 %
Nowy Targ
42 %
Zakopane
28 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 20 | 40 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
08.09.2020, 22:15 | czytano: 3491

"Wirtualne bieganie", czyli tradycyjny już bieg po Oddech (zdjęcia)

ZAKOPANE. Podsumowanie tegorocznej edycji Biegu po Oddech było inne, niż zwykle. Sam "bieg" także był mocno nietypowy, bowiem piąta edycja imprezy miała charakter wirtualny.

zdj. Piotr Korczak
zdj. Piotr Korczak
W spotkaniu w Parku Miejskim, podsumowującym wydarzenie - wzięli udział m. in.: Justyna Kowalczyk, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą - Waldemar Majek oraz przedstawiciel chorych na mukowiscydozę po przeszczepie płuc.

W tegorocznej edycji na Bieg zapisało się ponad 1500 uczestników z Polski i zagranicy, w ten sposób wspierając działania Towarzystwa. Nieprzypadkowo zakończenie Biegu i jego transmisja na żywo odbyła się 8 września. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Mukowiscydozy. Dla organizatorów Biegu po Oddech była to okazja, aby obok podsumowania imprezy charytatywnej, przedstawić sytuację chorych na mukowiscydozę w Polsce i postulaty związane z koniecznością poprawy opieki i dostępu do nowoczesnego leczenia.

mat. pras., opr.s/ zdj. Piotr Korczak
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Janosik09:51, 9 września 2020
Pamiętam panią Justynę, jak miała 18 lat. Piękna kobieta, zgrabna, wysportowana.
Dzisiaj promuje sport. Ale jak na nią obecnie popatrzeć - tragedia.
Powinna być przykładem dla tych nawiedzonych pasjonatów, do czego doprowadza uprawianie sportu z wywieszonym jęzorem na chama, na siłę. Ja proszę państwa, codziennie robię sobie spacer. Taki bez wysiłku 5 km spacerkiem i czuję się dobrze. Nie mam zamiaru zapier...ć na rowerze, czy jakieś maratony na 50km, albo na biegówkach ze śpikami w nosie przez 100km.
Jak dowodzą specjaliści, sporty wytrzymałościowe prowadzą do zmian w organizmie
Sama Justyna mówiła w wywiadzie:
- Ostatnio lekarz ortopeda stwierdził, że moje ciało to wrak. Kilka przepuklin w kręgosłupie, zrypane kolana, achillesy, pościerane chrząstki, zwyrodnienia stawów.
Dobrze, że pani Justyna promuje uprawianie sportu, ale powinna na swoim przykładzie udowadniać jak to robić i czego robić się nie powinno.
Życzę jej zdrowia, ale widzę kobietę przedwcześnie podstarzałą.
Ona zrujnowała swoje zdrowie, tak ja palacze papierosów, narkomany i alkoholicy.
Do tego doprowadza uzależnienie, które przedwcześnie niszczy komórki w organizmie.
Dlatego zwracam się do wszystkich nawiedzonych kolarzy, biegaczy, narciarzy, zachowajcie umiar. Panią Justyna jest przykładem jak wygląda człowiek 37-letni po orce bez sensu i umiaru.
Przepraszam, ona widziała w tym sens. Chodziło przecież o medale.
Ale to był nasz gladiator. My nie musimy postępować tak samo.
leń22:47, 8 września 2020
Śmieszą mnie te wszystkie biegi,jazdy na rowerze,pływania,pompki,przysiady wirtualne. Jeżeli z tych wirtualnych są jakieś wpływy na tak szczytne cele to brawo.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas