Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Zakopane i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
09.09.2020, 08:46 | czytano: 4092

Nauczyciele z awansem zawodowym

NOWY TARG. Do grona "mianowanych" dołączyło sześciu nowych - do niedawna jeszcze "kontraktowych" nauczycieli. Wszyscy którzy przystapili do egzaminu - zdali go.

Egzaminy przeprowadzone zostały pod koniec sierpnia. Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego burmistrz wręczył w poniedziałek Iwonie Gazda Lichosyt, Dorocie Hałaj, Karolinie Furca, Annie Sójka i Łukaszowi Skowronowi.

Grzegorz Watycha życzył nowym nauczycielom mianowanym "realizacji ambicji i planów zawodowych podkreślonych już tytułem zawodowym".

s/
najnowsze informacje
komentarze
Krzysiek10:41, 10 września 2020
@ens
Jest jeszcze lepiej. Efektywnie to są trzy miesiące urlopu (wakacje letnie - dwa miesiące, ferie zimowe - dwa tygodnie, ale święta Bożego Narodzenia i nowy rok to od 20 XII do 3 I - dwa tygodnie. Razem 3 miesiące). Ponadto tydzień pracy to jest 18 godzin (tzw. pensum nauczycielskie za etat), ale uwaga LEKCYJNYCH: 45 minut. Zatem, 18*3/4 h = 13.5 h. Oczywiście narzekają, że sprawdziany - niech dojdzie tego 7 godzin na tydzień, to i tak mamy dalej tylko 20 h/tyd. w porównaniu ze standardem 40 h/tyd. Inaczej mówiąc pełny etat nauczyciela to jest realna praca na 1/2 etatu. Dlatego też większość łapie drugi etat (w tej samej lub innych szkołach). W normalnej pracy jest to fizycznie niemożliwe. No i jest praktycznie 100% gwarancja zatrudnienia. Merytorycznie - bazujesz na tej samej wiedzy przez cały okres pracy. Tu najlepiej mają nauczyciele tzw. matematyki (szkolnej - nie mylić z prawdziwą matematyką). Prosty zestaw kilku tematów i nie zmieni się to nigdy (równanie kwadratowe z parametrem, układ dwóch równań liniowych - metoda graficzna, eliminacja czy banalne wzory z wyznacznikiem, twierdzenie sinusów, kosinusów, wykresu standardowych funkcji itd.) Tego wszystkiego wystarczy nauczyć się tylko raz - potem powtarzasz to samo. Mam doświadczenie (30) lat jako nauczyciel - uważam, że praca na kasie w markecie jest trudniejsza, nawet intelektualnie. Trzeba reagować na dużą zmienność otoczenia, zapamiętać wiele różnych produktów i ich kody (pieczywo, warzywa, owoce), umieć wykonywać kila rzeczy symultanicznie, uważać na klientów i pieniądze. Fizycznie też jest bardziej wyczerpująca. Podsumowując - nauczyciele są grupą uprzywilejowaną (ja - będąc jednym z nich - mam przynajmniej tego świadomość i nie jęczę, ale dziękuję innym, że mnie utrzymują na tak korzystnych warunkach).
byly uczen rocznik 7610:27, 10 września 2020
Pozdrawiam swoich bylych nauczycieli ze szkoły podstawowej nr 6 w NT za to ze mam nadzieje wyroslem na pozadnego człeka.
Krzysiek10:17, 10 września 2020
Chciałem zwrócić uwagę na frazę: "Wszyscy którzy przystąpili do egzaminu - zdali go". Jak widać jest to standardowa procedura - po kilku latach terminowania przeskakujesz ten jeden szczebelek. Efektem jest lekki wzrost wynagrodzenia.
spostrzegawczy22:33, 9 września 2020
To sześciu czy pięciu? (tylu wymieniono). Ja jestem oburzony, że burmistrz i przewodniczący rady miasta tak chętnie obściskiwali nauczycieli, podczas gdy jakoby jest PANDEMIA! To w końcu ona jest czy jej nie ma? W kościołach nie przekazuje się znaku pokoju, grzmią żeby nie podawać ręki, a tu takie uściski! Ktoś tu nie zna wytycznych, chociaż na początku sesji nie do końca świadomie radny Luberda stwierdził, że sesja odbywa się zgodnie z obostrzeniami!
Swoj22:02, 9 września 2020
Mądrzy inaczej :) nauczyciel do biedronki na kasę a wasze "bombelki " będzie uczyć Pani z biedronki :) Musi być na poziomie rodziców- nie dej Boże żeby wyszło na ludzi. Kto będzie z opieki korzystał
sobie myślę...16:35, 9 września 2020
do "Do ens racja"
Na przedstawicieli każdego zawodu, profesji itp. ktoś narzeka, więc pośrednio na Ciebie też.... Tak więc zadbać o właściwe wykonywanie swojej pracy, a na popędzać innych.
Do ens racja15:31, 9 września 2020
Nie narzekać tylko do roboty ...nauczyciele...teraz każdy jest po studiach...a wy wakacje feri zimowe..covid...to w domu ....zarobki adekwatne do pracy...nawet ponad
ens13:33, 9 września 2020
@ Czytelnik
No a jak, w końcu 2,5 miesiąca urlopu, karta nauczyciela. Życ nie umierać.
;)10:19, 9 września 2020
@Czytelnik
Jeśli nie pasuje, zawsze można iść do biedronki za 2500.00 zł
Czytelnik10:06, 9 września 2020
I będzie kasiora po 30 latach pracy całe 3 tysiące
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij