Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Szczawnica i okolice
Rain
17°
Wiatr: 9.108 km/h Wilgotność: 96
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 8.136 km/h Wilgotność: 96
Rain
15°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 96
Clouds
15°
Wiatr: 6.408 km/h Wilgotność: 89
Rain
16°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 97
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
11.09.2020, 12:54 | czytano: 1534

Prace przy korycie potoku Młyniska będą kontynuowane

zdj. Piotr Korczak

ZAKOPANE. Kwestii regulacji koryta potoku Młyniska poświęcona była dzisiejsza konferencja prasowa z udziałem wiceburmistrza Tomasza Filara i przedstawiciela spółki Wody Polskie Radosława Radonia.

Zapewniono, że prace będą kontynuowane, ale z zachowaniem wszystkich norm, które pozwolą na przywrócenie ekosystemu wodnego w jak najkrótszym czasie. Inwestorzy doszli do porozumienia z środowiskami ekologów.

Zostanie też naprawiona część muru, który został źle wykonany przez poprzedniego wykonawcę - i w skutek wezbrania potoku zawalił się.

Prace przy budowie nowego koryta mają potrwać do przyszłego roku. Obejmują prawie kilometrowy odcinek koryta.

O protestach mieszkańców i ich obiekcjach co do sposobu prowadzenie remontu pisaliśmy przed miesiącem w artykule Nie wszyscy chcą zabetonowania potoku"...''

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Krzysiek16:56, 12 września 2020
@sołtysiak napisał: "Ile czasu mieszkańcy musieli walczyć z urzędnikami o swoje racje?"

No właśnie, ile - oświeć nas. I jakie były te tzw. "racje". Ponadto którzy mieszkańcy - bo przecież nie wszyscy (nawet ograniczając się do obszaru inwestycji)?
Wygląda na to, że nawet tak oczywista sprawa jak regulacja potoku budzi jakieś "sprzeciwy" i jeszcze trzeba mieć zgodę tzw. "ekologów". Pytanie jest też których - bo tych organizacji to jest chyba w Polsce z tysiąc co najmniej.
sołtysiak12:58, 11 września 2020
Ile czasu mieszkańcy musieli walczyć z urzędnikami o swoje racje?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij