Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Szczawnica i okolice
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Clear
12°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 11.268 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.09.2020, 10:57 | czytano: 1388

Jabłonka pracuje nad nowym planem zagospodarowania przestrzennego

Mieszkańcy muszą jednak uzbroić się w cierpliwość. Choć wszystko jest na dobrej drodze, to prace nad planem potrwają jeszcze do przyszłego roku.

Gmina Jabłonka wykonała nową ewidencję zabytków, aby wreszcie otrzymać niezbędną decyzję Konserwatora Ochrony Zabytków dla przygotowanego właśnie Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Spełnienie konserwatorskich wymogów wydłużyło wykonanie planistycznego dokument o ok. pół roku. To kolejna gmina w powiecie nowotarskim, której przyszło zmierzyć się z tym problemem, aby w ogóle dokument mógł wejść w życie.

Jeżeli konserwator wyda pozytywną opinię, plan, na który czekają przede wszystkim mieszkańcy starający się o pozwolenia na budowę, ma zostać wyłożony do publicznego wglądu. Wszelkie zastrzeżenia i wnioski będą mogły być wnoszone do urzędu gminy przez miesiąc czasu.

- Liczymy, że nasza ewidencja zabytków uzyska pozytywną opinię ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Zabytków. Wcześniejsza była opracowana jeszcze w latach 70-tych – mówi Bolesław Wójcik, wicewójt Jabłonki. – Wcześniej w trakcie jej opracowania mieszkańcy mogli wnosić swoje zastrzeżenia do listy. Niektórzy z nich kwestionowali na przykład w ogóle wpis swoich nieruchomości, na wykaz obiektów podlegających ochronie. Ostatecznie wszystkie takie przypadki były rozstrzygane przez konserwatora i to do niego należała ostateczna decyzja, czy uwzględnić lub odrzucić wnioski od naszych mieszkańców.

Przygotowanie Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który obejmie całą gminę, trwało kilka lat i kosztowało 250 tys. zł. Według Bolesława Wójcika, mało realne wydaje się, że plan zostanie ostatecznie przyjęty do końca roku. Bardziej prawdopodobny termin na rozpoczęcie obowiązywanie nowego dokumentu wydaje się pierwsza połowa przyszłego roku.

js/
najnowsze informacje
komentarze
lessi17:14, 13 września 2020
nie no pewnie sie nie doczekamy naszego domu jak to pójdzie w takim tempie
aleks17:12, 13 września 2020
Panie wójcie znów pół roku ??? to jest masakra jakas
Tomek15:43, 13 września 2020
Nastepne kilka lat skladania juz tych samych dawno zlozonych wnioskow. Efekt taki jak przez ostatnie lata. Opłakany
Uchaha23:37, 12 września 2020
Najpierw wykupoa pola rolne za grosze tam Gdzie trzeba, potem oglosza plan zagospodarowania.. Nawet fajnie.... Też bym tak chcial
Taxi17:25, 12 września 2020
czarny dunajec już zaplanował nowy cmentarz w starym bystrym Fajny pomysł Może zapłacą za działki
Też czekam na przekrztalcenie14:38, 12 września 2020
Stachu czemu piszesz takie głupoty przecież czas przekształcania nie zależy od osób tylko od procedur i tu nie ma wyjątków prawo jednakowo dla wszystkich działa i zależy od przepisów.
Stachu12:56, 12 września 2020
Wstyd, jak się pracuje w gminie Jabłonka, to jak nie nowy asfalt na podjeździe to nawet i działka zostanie szybko przekształcona. Jeśli się jest szarym obywatelem to można sobie czekać i pisać jak np. My kilka lat o przekształcenie działki. WSTYD.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij