Sobota, 15 maj 2021, Imieniny: Zofii, Nadziei, Berty
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
15°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
15°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
19°
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 59
Clouds
14°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Clouds
13°
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 76
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.09.2020, 09:20 | czytano: 3878

Wraca pytanie o fontanny na Rynku

arch. Podhale24

NOWY TARG. Kolejny raz radny Paweł Liszka pyta o stan techniczny fotann na Rynku. - Czy są już sprawne? Kiedy został wykonany ich przegląd i naprawa? Kto wykonał naprawę i jaki był jej koszt? - dociekał radny.

Gdy w sierpniu radny Liszka prosił w imieniu mieszkańców o uruchomienie wodotrysków, w odpowiedzi padło, że "fontanny nie zostaną włączone z troski o zdrowie mieszkańców".

Burmistrz napisał m. in., że "na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych wiemy, że fontanny w naszym mieście przyciągały dużą liczbę osób, które nie koniecznie stosowały się do obowiązujących zaleceń. Dlatego biorąc pod uwagę rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19 w naszym powiecie i sąsiednich, w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów, fontanny nie zostaną uruchomione."

Paweł Liszka wtedy także pytał o stan techniczny urządzeń, ale odpowiedź nie padła. Podczas ostatniej sesji - ponowił swoje zapytanie. Tym razem w odpowiedzi czytamy: "przegląd pogwarancyjny fontanny przed Ratuszem został przeprowadzony w 2019 r. Stwierdzone wówczas usterki systemu nawadniającego, zostały doraźnie naprawione przez serwisanta fontanny przed jej uruchomieniem. We wrześniu 2019r. nastąpiła jednak awaria fontanny, skutkująca jej wyłączeniem. Podjęto wówczas decyzję o konieczności wykonania remontu fontanny. Remont ten był planowany na 2020 r., jednak ze względu na wprowadzenie stanu epidemii, podjęto decyzję o nie uruchamianiu fontanny. W związku z tym nie było zasadne zlecanie remontu w bieżącym roku szczególnie, że zmuszeni byliśmy i jesteśmy do ponoszenia nieplanowanych kosztów związanych z epidemią".

- Mam nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja związana z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2, będzie się stabilizować i wprowadzone ograniczenia zostaną cofnięte. Planujemy, że możliwe będzie wówczas wykonanie remontu fontanny i jej uruchomienie na sezon letni 2021 - podsumowuje burmistrz w odpowiedzi.

s/
najnowsze informacje
komentarze
Cytrus10:58, 21 września 2020
Pani wiceburmistrz widzi tylko wypłatę. A piasek pewnie poszedł na imprezę żegnającą lato
Stefan20:38, 20 września 2020
Witam przed paru miesięcy na ulicy Lubertowicza wymieniono w paru miejscach kostkę brukową i do dnia dzisiejszego nie jest zasypana piaskiem .Kostka się przesuwa .gdzie powstają dziury . Pani vice burmistrz codziennie się przechadza i przejeżdża samochodem i nic nie widzi Pytam .czy musi się wydarzyć tragedia to dopiero będzie reakcja ,Dzieci codziennie się przemieszczają na plac zabaw ulicą pieszo .niech tylko w padnie noga między kostkę i już będzie nieszczęście Takich mamy włodarzy ,
Grześ kłamczuszek18:23, 20 września 2020
Czyli Watycha mijał się z prawdą miesiąc temu:
Burmistrz dodaje, że "na podstawie doświadczeń z lat ubiegłych wiemy, że fontanny w naszym mieście przyciągały dużą liczbę osób, które nie koniecznie stosowały się do obowiązujących zaleceń. Dlatego biorąc pod uwagę rosnącą liczbę potwierdzonych przypadków wystąpienia choroby COVID-19 w naszym powiecie i sąsiednich, w trosce o zdrowie mieszkańców i turystów, fontanny nie zostaną uruchomione."
omela15:18, 20 września 2020
Fontanny znane już starożytności...
...........
Skoro obiekt po gwarancji to...
Nasi nowotarscy hydraulicy nie potrafią.
Możę naukowcy z Podhalańskiej pomogą.
Ktoś robił rozeznanie?
Panie zlituj sie!
Menel12:51, 20 września 2020
Mogło być tak ładnie jak na zdjęciu z fontannami przed ratuszem. A tak na rynku tylko smród i żulernia.
Wata10:55, 20 września 2020
Panie Watycha a jak się panu w domu żarówka przepali to też pan czeka rok z wymianą?
Kiks18:55, 19 września 2020
Watycha nie radzi sobie z bieżącym zarządzaniem. W zasadzie nie radzi sobie z niczym. Zobaczycie jaki będzie cyrk z MOKiem. Najpierw roboty dodatkowe i dodatkowe kilka milionów a potem niekończący się remonty wyremontowanego obiektu.
kosz na śmieci17:28, 19 września 2020
Cieszcie się że nie macie sołtysa.
Kazałby Wam gabaryty na własną rękę wywozić bo nie ogarnia logistyki.
żabie udko15:34, 19 września 2020
Nie ma na serwis, bo musi być na trzecią odbudowę Krzywej po krewkich specjalistach z MPECu. Jedno w tym bajzlu jest tylko pewne - niegospodarność i brak szacunku do mieszkańców. To wielkie sukcesy Watychy. Resztę pokaże Wam już tylko NTvK. Kolorowo i w odpowiedniej perspektywie. Żałosna to jednak władza, która w każdej dziedzinie i za każdym podejściem do zakichanych problemów urastających do rangi kosmicznego lotu na Marsa, ma jeszcze większy problem jak się i kim do niego zabrać. To już szósty rok...
rynkowy11:56, 19 września 2020
TELE-badziewie,fontanna pewnie kolejny raz rozjechana przez auta miejskie..i jeszcze WI-FI NA RYNKU DRUGI ROK nie działa...to jest marna PROMOCJA MIASTA.!!!
Joanna07:47, 19 września 2020
Lubie to, że ta fontanna jest kororowa.
mm22:05, 18 września 2020
fontanna na rynku i jej konstrukcja to największa głupota ... zamiast ładnej ,,normalnej fontanny,, mamy dziurki ..w ziemi , telebim ok w okresie letnim na czas zimowy powinien być demontowany przy minusowych temperaturach... /.../
Kuba19:08, 18 września 2020
Grześ na wymianię kilku lamp potrzebuje dwa lata. Weź się chłopie do roboty jak nie to zostaw już to umęczone miasteczko
O Grzesiu kłamczuchu i ...16:15, 18 września 2020
- Wrzuciłeś, Grzesiu, list do skrzynki, jak prosiłam?
- List, proszę cioci? List? Wrzuciłem, ciociu miła!
- Nie kłamiesz, Grzesiu? Lepiej przyznaj się, kochanie!
- Jak ciocię kocham, proszę cioci, że nie kłamię!
- Oj, Grzesiu, kłamiesz! Lepiej powiedz po dobroci!
- Ja miałbym kłamać? Niemożliwe, proszę cioci!
- Wuj Leon czeka na ten list, więc daj mi słowo.
- No, słowo daję! I pamiętam szczegółowo:

List był do wuja Leona,
A skrzynka była czerwona,
A koperta? no, taka? tego?
Nic takiego nadzwyczajnego,
A na kopercie - nazwisko
I Łódź? i ta ulica z numerem,
I pamiętam wszystko:
Że znaczek był z Belwederem,
A jak wrzucałem list do skrzynki,
To przechodził tatuś Halinki,
I jeden oficer też wrzucał, Wysoki - wysoki,
Taki wysoki, że jak wrzucał, to kucał,
I jechała taksówka? i powóz?
I krowę prowadzili? i trąbił autobus,
I szły jakieś trzy dziewczynki,
Jak wrzucałem ten list do skrzynki?

Ciocia głową pokiwała,
Otworzyła szeroko oczy ze zdumienia:
- Oj, Grzesiu, Grzesiu!
Przecież ja ci wcale nie dałam
Żadnego listu do wrzucenia!?
Pinokio12:10, 18 września 2020
burmistrzu dlaczego ściemniałeś o koronawirusie? Rośnie nos Grzesiowi
ciekawski11:35, 18 września 2020
~do nienajedzony
Gdzie oprócz MPEC-u?
wyborcy11:20, 18 września 2020
Normalną rzeczą jest że jak się coś zepsuje to trzeba naprawić. Ale burmistrz widać woli nie naprawiać. Po co komu fontanna w rynku? Ale mamy nieudolnego burmistrza
nowotarżanin10:48, 18 września 2020
Sciema
nienajedzony09:39, 18 września 2020
Telebim nie działa, fontanna nie działa. Co u Watychy działa? Kolesiostwo! I to opanował do perfekcji. Wice Waldemar dostał drugą radę nadzorczą. My za to płacimy
c09:24, 18 września 2020
Przewróciło się niech leży. Pan Watycha kompromituje sie jako gospodarz miasta. Fontanny są zepsute od roku a ten bredzi o COVIDzie. Dlaczego w takim razie nie było dystansu społecznego na pożegnaniu lata? Tylko taczki i wywózka z urzędu bo zachowuje się jak Ferdek Kiepski.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij