Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
18.09.2020, 18:16 | czytano: 6288

Telebim - nie służy mieszkańcom, bo nie służy mu "świeże powietrze". Trafi więc pod dach.

arch. Podhale24

NOWY TARG. Postawiony 8 lat temu na Rynku telebim okazał się kiepską inwestycją. Według zapowiedzi miał służyć jako ekran w trakcie letnich seansów filmowych, do transmisji meczy, albo relacji z różnych wydarzeń. Nie wyszło. Ostatnio - o ile działał, co nie było częste - wykorzystywany był do publikowania ogłoszeń i zaproszeń na imprezy.

- Telebim winien być wykorzystywany w czasie epidemii do podawania mieszkańcom bieżących informacji, a w okresie jesienno-zimowym informować o stężeniu niebezpiecznych substancji i smogu - zauważa Paweł Liszka. Radny w złożonej interpelacji pyta dlaczego ekran od dłuższego czasu nie działa.

W odpowiedzi Urząd Miasta informuje, że "zainstalowana na płycie Rynku w roku 2012 konstrukcja składa się z 12 kabin o łącznej powierzchni 12,9 m2. Każda kabina to 12 modułów, układy sterujące, zasilacze i wiatraki zamknięte w szafie, która ma chronić przed czynnikami atmosferycznymi".

Ma chronić, ale nie chroni. Już po kilku latach eksploatacji "pojawiły się problemy z działaniem telebimu po intensywnych opadach deszczu. Osiadający kurz i brud na płytkach drukowanych w połączeniu z wilgocią powodował awarię elementów sterujących. Mimo wielokrotnych prób naprawy i poprawienia szczelności drzwiczek serwisowych, dochodziło do częstego zamoczenia elementów elektronicznych i braku działania kilku modułów, przez co obraz był niekompletny i nieczytelny" - tłumaczy magistrat.

Serwis telebimu po okresie gwarancyjnym jest kosztowny i nie zapewnia trwałych efektów. W czerwcu, po opadach deszczu - kilka modułów znów zostało uszkodzonych, więc urządzenie zostało całkowicie wyłączone.

"Biorąc pod uwagę częstotliwość awarii i koszty serwisu rozważamy możliwość przeniesienia telebimu do lokalizacji gdzie nie będzie on narażony na bezpośredni wpływ czynników atmosferycznych" - informuje Urząd Miasta, wskazując jako przykładową lokalizację - Miejską Halę Lodową.

s/
najnowsze informacje
komentarze
do PiterQ13:41, 24 września 2020
a co on takiego zbudował prędzej można wymieniać co zniszczył zobacz co zostało z gazowni na składowej targowicy też by nie było do dziś bo blokował jej budowę
takitam.19:40, 22 września 2020
telebim jak sie dowiedzial, ze zenka maja na nim wyswietlac to stwierdzil, ze lepiej byc wygaszonym i nikomu niepotrzebnym...
kuba13:17, 21 września 2020
Komu to było potrzebne. Rynek powinien być miejscem relaksu i odpoczynku. Dość już tych agresywnych reklam, które atakują nas na każdym kroku.
@sio19:20, 20 września 2020
pooglądaja sobie bezdomni
Rynek jest i tak już dość brudny
sio12:55, 20 września 2020
Że ktoś jeszcze nie wpadł na wyświetenie w nocy niskonakładowego filmu dla dorosłych.
Wata10:53, 20 września 2020
Oddajcie prywatnemu. Będzie działał i jeszcze na siebie zarobi. Nieudacznik Watycha zapuścił to miasto
baciok@19:44, 19 września 2020
A może by się dało zamontować i uruchomić ten telebim na lodowisku.
Przydałby się tam.
Tak tylko podpowiadam.
Teletubiś19:10, 19 września 2020
@rio
Bardzo dobrze jesteś zorientowana w tych prowizyjkach? Ciekawe ile taka prowizyjka z MOKu? Jakaś darowizna od rodziców albo za rok od babci i jeszcze spadek. A może skrytki jak u Sławomira N?
Obserwator18:24, 19 września 2020
do@PiterQ,o zmarłych mówi się tylko dobrze, albo w ogóle, ja wolę to drugie.Tak brzydkiego rynku ze świeca szukać.
rio18:24, 19 września 2020
Ciekawam kto zadecydował o montażu tak niepotrzebnej rzeczy może jakaś prowizyjka zadecydowała . Albo niekompetencja w wydawaniu pieniędzy publicznych .Kto za to teraz odpowie stara władza za pomysła nowa za trwanie w tym koszcie bez sensu .
ze wsi16:33, 19 września 2020
Tak będzie do końca świata o ile nie wprowadzi się odpowiedzialności urzędników za podejmowane decyzje.
Teraz sołtys może powiedzieć że mu nie starcza do pierwszego i trzeba sprzedać jakąś działkę deweloperowi żeby dopiąć budżet. Ile poszło pod stołem? Niigdy się nie dowiemy. A po skończonej kadencji powie że możemy go cmoknąć. Ale jest pewne że jak skończą się działki do sprzedaży to zostaniemy z ręka w nocniku. Po
Czy tak postępuję gospodarze?
Tak postępują szalbierze bo wiedzą że nic im nie grozi.
gazda13:51, 19 września 2020
Bo trzabyło zamontowacć polski a nie chiński, bo był tańszy, teraz ten co zadecydował o tym powinien naprawiać za swoje
dowcipniś13:11, 19 września 2020
Hahahahahahahahahaha
rynkowy11:47, 19 września 2020
JAK MOGŁA MINĄĆ GWARANCJA..telebim nigdy nie działał dłużej niż miesiąc...producent ma skutecznie naprawić albo wymienić na wolny od wad,albo zwrócić pieniądze...PODATNIKÓW czyli NASZE!!!
aparat11:39, 19 września 2020
@kameraman.Wtedy by działał nawet w 8D!
z tąd10:43, 19 września 2020
Spoko.Nasz miłościwie panujący Walduś na tym potężnym fundamencie po telebimie coś wymyśli(giga parkomat?) .Nigdzie na świecie po ,,rewitalizacji,, miejskich rynków nie robią parkingów!Jeszcze płatnych!
Edek09:03, 19 września 2020
Jaki ekran taki gospodarz Brawo !
Co wim08:59, 19 września 2020
Telebim to paranoiczny ,kosztowny i nietrafiony "pomysł".
Zły model , zła lokalizacja . Zasłonięty przez parasole i budynek kawiarni . Emitował nawet w noc (dla Kogo ? ) . Emitował w czasie pandemii (dla Turystów ?) . Mieszkańcy powinni wiedzieć ile kosztował i ile kosztowała jego eksploatacja (prąd i naprawy ) ? Razem przez tyle lat- milion ? więcej ?
piksel hihi08:33, 19 września 2020
do hehe - miejmy też miarę, tę samą miarę do przeszłości co i teraźniejszości, a wszystko by zajmować się przyszłością, bo tylko takie podejście ma sens i może zagwarantować nam rozwój oraz szacunek do samych siebie. Jedno jest też pewne, że każda władza popełnia błędy, szczególnie gdy odrywa się od mieszkańców i nie potrafi rozmawiać z mądrzejszymi od siebie. Kto tego nie rozumie jest pysznym durniem oderwanym od rzeczywistości. Ta zaś wyje ostatnimi czasy na każdym kroku. Wystarczy przecież zrzucić tę obłudną maskę i rozejrzeć się wokół.
Zobaczyć bałagan jakiego Nowy Targ nie pamięta od lat... co tam jakiś telebim, który bez większego technicznego problemu i sztucznego szumu można było wymontować proponując mieszkańcom lepsze rozwiązania multimedialne w obrębie Rynku stosując nowe możliwości obecnej technologii, ot choćby z wykorzystaniem sieci 5G. Wszak myślenie nie boli a decyzje są przypisane do codziennej pracy urzędującego burmistrza.
Antysmog08:12, 19 września 2020
Może zaszkodziło mu nasze wspaniałe powietrze zimą,nawdychał się naszego smogu i w końcu płuca mu pękły he he.Może nasze płuca zostaną w końcu jakoś chronione?
miasteczkowy07:49, 19 września 2020
"miasto" z tektury
Wyrocznia06:39, 19 września 2020
Na złom z tym telebimem.
hehe19:06, 18 września 2020
PiterQ - ten telebim to była porażka już za czasów wspomnianego przez ciebie burmistrza. To wtedy się okazało, że szumne zapowiedzi jakie to będą seanse na rynku były kłamstwem, bo ten model się nie nadawał do emisji dźwięku.
Nie rób więc afery, bo to nie chodzi o niszczenie "po poprzedniku". Jeśli już - to mamy do czynienia z bałaganem po poprzedniku.
radny dawny19:06, 18 września 2020
Panie Waldemarze, panie Grzegorzu pani Joanno znowu się zepsuło i znowu nie ma kto naprawić. W tym mieście za tej marnwj ekipy już nic nie działa. Nie radzą sobie z bieżącym administrowaniem
kameraman18:57, 18 września 2020
Można transmitować lokalne uroczystości religijne. Drogi Krzyżowe, pasterki i redyk
PiterQ18:50, 18 września 2020
Konsekwentna realizacja niszczenia wszystkiego co zbudował śp. Fryźlewicz. Jeszcze most na Bałęzowem wysadźcie i powiedzcie że został źle zaprojektowany.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij