Środa, 02 grudzień 2020, Imieniny: Balbiny, Pauliny, Rafała
Jabłonka i okolice
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clear
-7°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 91
Clear
-7°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clear
-4°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 82
Clear
-8°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Clear
-12°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 85
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.09.2020, 16:00 | czytano: 14130

Szpital w Zakopanem będzie leczył chorych na Covid-19. Zarażonych jest 6 pacjentów, 6 pielęgniarek i 4 lekarzy

Fot. Piotr Korczak

Dr n. med. Małgorzata Czaplińska, zastępca dyrektora Szpitala Powiatowego im. Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem przedstawiła dziennikarzom informacje na temat aktualne sytuacji w szpitalu związanej z koronawirusem.

- Obecnie w szpitalu powiatowym znajduje się sześciu pacjentów z wynikiem dodatnim w kierunku choroby Covid -19, z czego pięć osób przebywa na oddziale wewnętrznym a jedna osoba znajduje nie na oddziale intensywnej terapii i wymaga wentylacji mechanicznej. Wśród personelu medycznego szpitala zakażonych jest sześć pielęgniarek i czterech lekarzy - poinformowała dr Czaplińska na wtorkowej konferencji prasowej.

Jak dodała, całkowicie wyłączony z pełnej działalności jest tylko oddział wewnętrzny w szpitalu. Przebywają tam pacjenci odizolowani od chorych pacjentów, którzy w chwili obecnej mają wynik ujemny. Wstrzymane są tam wszystkie inne przyjęcia.

Jak powiedziała dyrektor Czaplińska, osoby zakażone przebywające w szpitalu miały zostać przekazane do szpitali drugiego stopnia, jednak lekarze zgłaszają bardzo duże problemy ze znalezieniem miejsc dla tych pacjentów. - Może się to zmienić, gdyż szpital otrzymał w dniu dzisiejszym projekt decyzji wojewody, który wprowadza szpital powiatowy w Zakopanem na drugi stopień zabezpieczenia świadczeń medycznych w kierunku choroby Covid -19. Co oznacza, że pacjenci z dodatnim wynikiem nie będą już odsyłani dalej, tylko leczeni na miejscu w Zakopanem - poinformowała. - Oznacza to również, że do tej pory szpital miał zadeklarowane trzy łóżka dla osób z podejrzeniem choroby Covid -19, a po przejściu na drugi stopień będą już świadczone usługi medyczne dla osób zarażonych tą chorobą. Liczba łóżek zostanie zwiększona prawdopodobnie do dziesięciu sztuk, w tym jedno łóżko intensywnej terapii. Rozporządzenie wejdzie w życie w przeciągu kilku dni - dodała.

pk/
najnowsze informacje
komentarze
Halina19:39, 3 października 2020
czytam Was i śmiać mi się chce. Każdy zdrowy na umyśle człowiek już wie z czym ma do czynienia. Ze globalnym kłamstwem wielkiego kalibru. Zdrowia życzę, przed wszystkim "umysłowego"
do szkoly matoly15:41, 2 października 2020
zobaczymy co bedzie dalej, ale mysle ze ludzie nie zapomna tego ze rzad nie robi nic procz oglaszania stref w roznych kolorach :/
Doniesienia14:24, 30 września 2020
@IVO
Jak nie kupiono tak w Szwecji porządnych testów tylko jakąś chińszczyznę która nic nie robi tyko daje fałszywie pozytywne wyniki to każdy system nie wydoli lecząc zdrowych, nawet kontenery nie pomogą.
Najpewniej będzie jak przy pierwszej fali (zgodnie z doniesieniami) - jak było za dużo zachorowań to odsyłano ze szpitali covidowych ludzi ze wszystkimi objawami do domu bez testów, bo minerstwo powiedziało że dziś nie testujemy za duży wzrost by był.
IVO12:36, 30 września 2020
Powiaty Tatrzański i Nowotarski nie przygotowały się do drugiej falii pandemii. Mieszkancy Podhala będą się więc borykać z olbrzymimi trudnościami.A można było inaczej. Udowadaia to samorząd Bolesławca i młody, niespełna 32 letni dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk. Wzorem Wuhan w Chinach (oczywiście w mniejszej skali) w Bolesławcu trwa budowa 65 łóżkowego modułowego oddziału COVID. Otwarcie zewnętrznego modułu szpitalnego ma nastąpić w październiku. W ten sposób szpital oraz samorząd przygotował się do drugiej fali epidemii.Osobny budynek dla pacjentów z COVID-19 pozwoli uniknąć sytuacji, w której cały szpital powiatowy mógłby ponownie zostać zamknięty dla pozostałych pacjentów. Brawo. Na Podhalu jednak będzie inaczej.
Zook11:16, 30 września 2020
Co to jest,człowiek chory i brak pomocy lekarskiej, proszenie o podstawowe badania nie ma szans lekarz:są nie potrzebne,robisz prywatnie kserowane i podpinane do karty,oczywiscie porada tel.bez wizyty,wynik z bakteria i zaczyna się szukanie lekarza poza NFZ. Przychodnie jak w pancerzu i brak pomocy medycznej,jesteś lekarzem to pomoc pacjentowi powinna byc przypisana do zawodu. Jednak tak nie jest,jestes zostawiony i radz sobie sam. Prywatyzacja to może wtedy będą dbac o pacjentka. I tak wiekszosc leczy się prywatnie chory nasz system i tyle.
Granica10:54, 30 września 2020
@karetka
W Polsce procent ludności żyjąca poniżej krajowej granicy ubóstwa to 17 czyli tyle ile w Kambodży czy Namibii. To biedny kraj, a jak lekarze chcą zarobić jak na zachodzie, to na co może braknąć pieniędzy jak nie na leczenie?
ceper10:39, 30 września 2020
@Ivo
Pomysł świetny. Ale tylko teoretycznie. Bo jeśli chory jest w dobrym stanie to może przebywać w domu. Jeśli jest w stanie wymagającym leczenia to ciężko będzie zapewnić w kontenerach np doprowadzenie gazów medycznych, że o dodatkowym sprzęcie i wymaganym personelu nie wspomnę.
Część o nieprzygotowaniu i braku koncepcji i planu na zwiększenie liczby chorych jak najbardziej prawdziwa. No, ale rząd mamy jaki mamy. Rząd się wyleczy, podobnie jak za komuny się wyżywił
karetka00:06, 30 września 2020
Zgadzam się z @Ivo, @J23, @No tak, @absurd.
Kraj trzeciego świata, komunistyczna mentalność, urzędnicza pomroczność, dykta, karton.
@hymmm, możnaby zapytać pielęgniarek ale raczej zależy im na pracy...
Nagrody rozdane. To teraz możecie nas pocałować...
Wiśta Wio!
absurd22:23, 29 września 2020
To absurd ! Czy w tym rządzie naprawdę same m..ły są ?? Jak można w dwa dni szpital.miejski przerobić na zakaźny ??
No tak22:18, 29 września 2020
Będzie pogrom... Nieprzygotowane po-zty z kotłującymi się ludźmi i nieprzystosowane szpitale. I zero porządnych algorytmów postępowania. Bajzel i chaos
J2322:10, 29 września 2020
Do ivo.

Mamy tyle przychodni na terenie powiatu ,tylko przyjmować a nie udawać że leczymy. chorych na grypkę i przeziębienia .Lekarze się boją leczyć chorych,
najlepiej nie widzieć chorego,tylko recepta przez telefon kod i do apteki .
Chora to jest służba zdrowia . Rozłożona na łopatki,
Hymmm21:37, 29 września 2020
ciekawe dlaczego cisza o szpitalu w NT. Na jednym z oddziałów jest parę pacjentów chorych i pielęgniarek i lekarz. a w mediach cisza. od tamtego tyg...
rr20:29, 29 września 2020
JAK MOŻNA COŚ LECZYĆ ? JAK NA TĄ CHOROBĘ NIE MA LEKARSTWA
nie piszcie glupot..
Ivo18:50, 29 września 2020
Uważam że w szpitalach powiatowych w Zakopanem i Nowym Targu powinny powstać w szybkim trybie tygodniowym kontenerowe oddziały COIIDOVE w Zakopanem 10 boksów Nowy Targ 20 boksów.Powinny zostać sfinansowane z budżetu wojewody. I według mnie nie jest to problem Chińczycy w ciągu tygodnia zbudowali szpital na 1000 łóżek.Nakazywanie przez wojewodę tworzenia łóżek COVID w budynkach szpitala w Zakopanem czy w Nowym Targu które są nieprzystosowane technicznie do tego problemu jest początkiem katastrofy w tych dwóch powiatach.Uważam że zmarnowaliśmy okres sześciu miesięcy mam na myśli oczywiście szczebel rządowy nie został przygotowany sensowny plan walkiI poniesiemy porażkę. Dla mnie to jest oczywiste.Dzisiaj zupełnie inaczej patrzy na sprawność Polski jako państwa niż rok czy dwa lata temu. Jesteśmy na poziomie kraju trzeciego świata
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij