Wtorek, 18 maj 2021, Imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Rain
11°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 99
Rain
Wiatr: 12.06 km/h Wilgotność: 91
Rain
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
12.10.2020, 12:51 | czytano: 6761

Konflikt wokół budowy stadionu

Fot. Piotr Kuczaj

Zawrzało na linii klub sportowy Wierchy - Urząd Miejski w Rabce-Zdroju. Poszło o przebudowę stadionu. Działacze klubu zapowiedzieli dymisję.

Choć sytuacja od kilku miesięcy była napięta, czarę goryczy przelał wpis burmistrza Leszka Świdra na Facebooku, w którym przywłaszczył sobie - jak przekonują działacze klubu - zasługi w sprawie prac na terenie stadionu i pozyskanych pieniędzy oraz wycofał się z dżentelmeńskiej umowy.

Burmistrz opisał ile pieniędzy - w domyśle samorządowi - udało się pozyskać na prace na terenie stadionu oraz poinformował, że to miasto będzie zarządzać stadionem, choć wcześniej stadion popołudniami i wieczorami miał do dyspozycji klub Wierchy. Działacze mają też żal, że zaangażowali się finansowo w pomoc przy przebudowie np. budynku szatni, znaleźli sponsorów, a teraz zostali z niczym.

"Zmiana warunków brzegowych przez UM Rabka reprezentowanego przez Pana Burmistrza Leszka Świdra spowodowałaby, że Zarząd KS Wierchy całkowicie utraciłby wpływ na wszystkie kwestie związane z działalnością klubu" - napisali w oświadczeniu członkowie zarządu KS Wierchy i jednocześnie zapowiedzieli, że z uwagi na brak współpracy z miastem, 10 listopada, podczas walnego zgromadzenia sprawozdawczo-wyborczego, podadzą się do dymisji.

Działacze mają też uwagi do murawy stadionu, która - ich zdaniem - jest teraz krzywa. "Z powodu zaniedbań ze strony Burmistrza oraz pracowników Urzędu Miasta w Rabce-Zdrój w zakresie prac modernizacyjnych przy płycie stadionu, skutkujących rażącymi i skandalicznymi odstępstwami od projektu Burmistrz wyraził zgodę na zatajenie tych że uchybień, w efekcie Burmistrz wyraził zgodę na ukrycie tych uchybień w sposób rażąco odbiegających od projektu i zasad sztuki, by ukryć przed opinią publiczną wspomniane błędy. Wprawne oko amatora uchwyci te błędy w mig" - stwierdzili.

- Robimy stadion nie tylko dla jednego klubu, ale z myślą o dzieciach i młodzieży. Oczywiście Wierchy też mogą z niego korzystać. W październiku zrobimy rozeznanie wśród klubów i szkół na temat zapotrzebowania na korzystanie ze stadionu. I będziemy, na ile to możliwe, starać się pogodzić oczekiwania i potrzeby wszystkich zainteresowanych. Przykład Orlika pokazał nam jednak, że najlepiej dla wszystkich, jeśli obiektem zarządza gmina, a nie klub lub ktoś inny. I tak też postanowiliśmy zrobić w przypadku stadionu - wyjaśnia.

- Co do zarzutów o niezgodność ze sztuką i projektem, to jest przecież jeszcze przed nami odbiór prac. Jeśli się okaże, że zostało coś źle zrobione, albo niezgodnie z projektem, to po prostu nie odbierzemy obiektu i nie zapłacimy wykonawcy - dodaje.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
obywatel12:18, 13 października 2020
Wyniki oraz stan drużyny piłkarskiej potwierdzają skuteczne zarządzanie działalnością piłkarską KS Wierchy szczególnie w kryzysowym okresie zdrowotnym i społecznym .. Zgoda buduje - o tym warto pamiętać zanim napisze się "wieści z magla" . Czy zapomnieliście już gdy do Zarządu Klubu brano z Łapanki ? Więc więcej umiaru i szukajmy kompromisowych rozwiązań . Emocje są złym doradcą .
klio12:07, 13 października 2020
Nie wiem po czyjej stronie racja,ale UM powinien się dogadać z zarządem klubu.Jedni i drudzy mają jakiś wkład więc jakieś prawa do tego stadionu.Po co Wam kłótnie ,mamy piękny obiekt sportowy i cieszmy się.
N.10:29, 13 października 2020
Lata temu Działacze Klubowi KS WIERCHY oddali za darmo boisko miastu (a było to własnością klubowa bo ludzie z Rabki oddali kawałki swoich ziem aby powstało tam boisko z szatnią) -> aby to Ci zarządzali bezspornie obiektem.. jednak umowa o dzierżawę i prawo pierwszeństwa (jak podpowiada logika) należała do Klubu WIERCHY.. Teraz Ci starają się o pozyskanie sponsorów i pomagają w przebudowanie - i zostają z niczym.. Od tyle lat NIC tam się nie działo. Budynek "jak za komuny", kopanie się w A-klasowych ligach - teraz jest potencjał, są ludzie którzy "maja nie tylko pieniądze" ale robią coś totalnie bezinteresownie dla dzieci i młodzieży.. Dzieciaki maja darmowe treningi, stroje, sprzęt.. Rozwijają się... a działacze chcą zrobić COŚ dla tego miasta nie dla poklasku ale zwracając uwagę na dobro innych..

To nie(!), niech te wszystkie grupy młodzieżowe i Klub z taką historią szuka sobie miejsca gdzieś indziej aby organizować treningi bo jak mogą domagać się czegokolwiek, tak?
Pierwszeństwo powinien mieć Klub który de facto - oddał kiedyś ten obiekt w posiadanie miasta.. a teraz co?
WSTYD UM, WSTYD panie burmistrze...
Popieram_Burmistrza22:46, 12 października 2020
Biznesmeni Rabczańscy chcieli stadion dla siebie.
Proszę zobaczyć kto jest w władzach klubu co się chcą odwołać :)
A już nawet nabór co był to nie "szkółka Wierchów" tylko "akademia Blac.......u" :)
abc20:54, 12 października 2020
Burmistrz został publicznie oskarżony o kłamstwo i nakłanianie do oszustwa i spłynęło to po nim jak po kaczce. Dziwny człowiek. Ciekawe jak naprostuje ten stadion???
Mały20:16, 12 października 2020
Stadion w Rabce .? To ten coś takiego na wzór tego z Piekielnika
Piek-Arena co jest w centrum jak się na Jablonke jedzie trochę tam dalej po lewej ?
do piotrek15:57, 12 października 2020
czytaj, chłopcze ze zrozumieniem i nie odzywaj się nie znając faktów. Przez takich klikaczy, mieszasz w głowach nie zainteresowanym i potem z tego tytułu wychodzą plotki i niedomówienia. Poklikaj sobie w s...., będzie ci lżej.
To jest bezczelność działaczy klubu14:39, 12 października 2020
W głowach się im powywracało. Miasto tyle pieniędzy zainwestowało w stadion, żeby inni też mogli z niego korzystać, żeby inne dyscypliny mogły trenować na tym obiekcie a oni, działacze dla siebie tylko chcieli i jeszcze żeby zyski z tego mieć, również dla siebie. Co do tej pory, ci goniacze za piłką zrobili dla Rabki. Proszę sobie porównać inne Stowarzyszenie, kluby, zespoły, które dostają znikome dotacje a ile zrobili i promowali Rabkę. Skoro chcą rozwiązać Zarząd, to niech sobie rozwiązują i zajmą się uczciwą robotą a nie żerują na innych. Bardzo dobrze Pan Burmistrz postąpił, stadion dla wszystkich dyscyplin sportowych i dla wykorzystania potrzebującym mieszkańcom. Koniec z tym bajzlem poprzedniej władzy.
piotrek13:37, 12 października 2020
pan leszek wyszedł z założenia - jak zbudowali żle to, się im nie odbierze , ale jakby zarząd siedział cicho to wszystko było by z wielką pompą oddane do użytkowania. i tym ruchem zarząd zburzył całą koncepcję pana leszka ... Jest jeszcze taka możliwość że stadion w zarządzanie weżmie firma z podegrodzia "wiejski kociołek "
kopacz z Chabówki13:27, 12 października 2020
Wg działaczy klubu UM ma dać kasę , ma wybudować stadion i przekazać go we władanie kopaczy/czytaj-piłkarzy .którzy będą rządzić i dzielić wg własnego widzi mi się i nikt więcej . Racja leży po stronie UM , bo stadion jest miejski i prawo wstępu na niego powinni mieć wszyscy zorganizowani i chcący uprawiać sport . Nie było stadionu - nie było problemu , jest stadion będzie konflikt , ale tak było i w Nowym targu , gdzie ludzie którzy bawią się piłką chcieli zawłaszczyć stadion jedynie dla kopaczy firmy obuwniczej , bo właściciela drużyny stać na drużynę , ale na wybudowanie stadionu jak W Niecieczy to już nie A żeby zapłacić za korzystanie z niego kwot to już nie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij