Czwartek, 22 październik 2020, Imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii
Zakopane i okolice
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Clear
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 67
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 67
Clear
12°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
15.10.2020, 20:14 | czytano: 11709

Nowotarski i tatrzański nadal w strefie czerwonej. Od soboty nowe zakazy

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek listę powiatów, które znajdują się w czerwonej strefie. Powiaty nowotarski i tatrzański nadal w niej pozostały. Rząd poinformował też o nowych obostrzeniach, które wejdą w życie 17 października.

Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Strefa czerwona:

- ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
- od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
- podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
- w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
- w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

- lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 6:00 – 21:00. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 21:00 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
- ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50 proc. miejsc siedzących lub 30 proc. liczby wszystkich miejsc;
- wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
- w wydarzeniach kulturalnych max. 25 proc. miejsc zajętych przez publiczność;
- zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.
najnowsze informacje
komentarze
antycovidian23:09, 16 października 2020
@DS
polecam komentarze pod tym artykułem http://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/72509/54_nowe_zakazenia_w_powiecie_nowotarskim_51_w_tatrzanskim.html , bo mogłaś je przeoczyć. Miłego wieczoru
maska-morderca-zje-cie:)15:33, 16 października 2020
@katar bezobjawowy - ty sie dalej boj maseczki panikarzu i strasznych chorob, ktore rzekomo powoduje, lub wrecz smierci przez uduszenie, ha ha ha. To dopiero pa
nika bac sie kawalka szmatki!
DS14:13, 16 października 2020
@antycovidian
No tylko lekarzy mało, więc i oddziały zamknięte pustoszeją ;)
antycovidian12:16, 16 października 2020
@DS
Skończ z tymi opaskami, moje zdanie na ich "stosowania" masz we wcześniejszych moich komentarzach. Po raz kolejny powtarzam - ludzi z twoim tokiem myślenia - rozumowania powinno się leczyć na oddziałach zamkniętych.
Iza12:03, 16 października 2020
Oczywiście, że wszyscy się muszą przechorować, jedni przejdą łagodnie inni pod tlen lub respirator, połowa już pewnie przeszła i wyzdrowiała. I jak słyszę tę teksty, że Ci co nie wierzą, to mają iść do szpitali i pracować, to pusty śmiech mnie ogarnia, faktycznie argument że ho, ho. Pewnie, że bym poszła, tyle tylko, że nie jestem pielęgniarka i co mogłabym pomoc. Chorych jest pełno wśród nas i nawet o tym nie wiemy. Nie masz, to jak wywołać panikę i potem sterować debilami. A fakty i racjonalne myślenie przeczą podawanym na okraglo zakłamanym informacjom.
Nie Despacito11:56, 16 października 2020
Kiedy będzie strefa czarna? Niech ludzie wiedzą, że nie ma żartów.
DS11:49, 16 października 2020
@antycovidian
No ale skoro nie ma pandemii to jest bezpiecznie? I ustąpisz miejsca pod respiratorem innej osobie jeśli jednak ten zawsze-był-z-nami wirus Cię zaatakuje? Tylko wtedy możesz nie być w stanie przekazać informacji o swojej wielkoduszności personelowi medycznemu, stąd pomysł na opaskę medyczną z taką informacją.
Bo problem w tym, że dopóki Twoje zachowanie szkodzi tylko i wyłącznie Tobie i naraża tylko i wyłącznie Ciebie i Ty poniesiesz wszystkie konsekwencje no to cóż, wolność.
Ale wolność przyzwoitego człowieka jest ograniczona dobrem innych. Kiedy moja wolność krzywdzi innego to się samoograniczam. By nie krzywdzić.
I gdybyśmy się wszyscy samoograniczyli to nie trzeba by było robić drastycznych lockdownów, ścigać ludzi na spacerach z psem itp. I osoby przerażone zapaścią gospodarki i katastrofą w edukacji (tu chyba zbiór łączny, który obejmuje Ciebie i mnie) mogłyby spać spokojniej. Bo mniejsza niedogodność tu i tam przełożyłaby się na spokojniejsze funkcjonowanie społeczeństwa.
Pozdrawiam niezmiennie
D
antycovidian11:34, 16 października 2020
@DS
Przestań manipulować. Nie wkładaj mi w usta czegoś, czego nie powiedziałem - wskaż, gdzie mówiłem, że wirusa nie ma - ba wielokrotnie mówiłem, że jest z nami od dziesięcioleci. Twierdzę natomiast, że NIE MA PANDEMII - jest tylko p(l)andemia medialna
Kasia11:25, 16 października 2020
Do wkurzony! Oj głupiś Ty, głupiś.
DS10:57, 16 października 2020
@antycovidian
Krótko mówiąc nie wierzysz w wirusa i uważasz, że jest niegroźny, ale jakby na Ciebie padło to oczekujesz, że otrzymasz wszelką pomoc medyczną. A jeśli to wyboru będziesz Ty i osoba, która starała się przestrzegać wszystkich zaleceń, ale i tak została zarażona, bo np jest nauczycielem lub lekarzem i z racji zawodu narażona była bardziej? I jest jeden respirator na Was dwoje? To bądź konsekwentny i ustąp miejsca.
I tak, uważam, że osoby, które niszczą swoje zdrowie niekoniecznie muszą być leczone z podatków wszystkich, w tym tych, którzy o siebie dbają. Ale systemowo nie da się tego załatwić. Jednak osoby, które uważają, że wirus to ściema powinny po prostu być konsekwentne i zgłosić, że ci, którzy wierzą mają przed nimi pierwszeństwo. Po sile emocji w Twojej odpowiedzi widzę, że chyba nie są :)
Mimo wszystko pozdrawiam, z szacunkiem który czuję wobec każdego człowieka.
D.
normal10:54, 16 października 2020
We Francji, Czechach, USA itp. nie rządzi PIS nie ma telewizji TVPIS a obostrzenia są dużo większe niż w Polsce więc nie mieszajcie polityki do pandemii.
normal10:49, 16 października 2020
Do wszystkich atycovidowców np @Wkurzony! itp. Uważajcie co piszecie i mówicie bo karma wraca i możecie być ofiarami tego świństwa.
A jeśli jesteś taki odważny w swoich tezach to podaj w szpitalu że w to nie wierzysz i żeby nie tracili czasu i miejsca na leczenie ciebie i tobie podobnych.
Może se wytatuuj na klacie że "jak zachorujesz na covid proszę mnie nie leczyć bo to ściema" ułatwi to prace służbie zdrowia
Cyc Malina10:37, 16 października 2020
Ciekawe czy MZK podstawi dodatkowe autobusy w godzinach szczytu, czy będzie tak jak niedawno przy hali handlowej kierowca wyszedł i powiedział ze możne wziąć tylko 3 osoby, reszta grupka około 15 osób zostało (ciekawe czym miało się dostać do domów) i to ma być git, obostrzenia wszędzie ale żeby pomyśleć co dalej to już nic.
Grabarz Jozek10:23, 16 października 2020
W Maruszynie po tym weselu 3 października to już jest kilka dzieśiąt zarażonych a ile jeszcze będzie???
Paweł09:48, 16 października 2020
Wczoraj GUS opublikował oficjalne dane m.in o ilości zgonów w Polsce w pierwszym półroczu 2020 roku i oto niespodzianka!!!!
Zmarło o 700 osób mniej niż w pierwszym półroczu 2019 roku.
Przypadek?
dane na podstawie: "Ludność. Stan i struktura oraz ruch naturalny w przekroju terytorialnym w 2020 r.Stan w dniu 30 czerwca"
wkurzony!09:38, 16 października 2020
Do @kasia...moze nie przed covidem ludzie uciekaja z oddziału ale przed toba i nie ma kto pracowac?!
przelejom08:34, 16 października 2020
Rozbuchałą się na fali mody/konsumpcjonizmu i w sumie w miare wolnego rynku, branża weselno/eventowa. To teraz się skurczy, wróci koniunktura to sie odbuduje. A ludzie sobie dadzą radę. Może wróci w wiekszym stopniu bardziej spontatniczne imprezy w 'stodołąch' i remizach, z kuchnią/kelnerkami i ciastami pieczonymi przez 'sąsiadke'.
Podobnie z żarciem na mieście, wielko mieszczuchy nauczyły się obsługiwać podstawowe sprzety kulinarne w mieszkankach i sie okazało ze da sie samemu coś sklecić do jedzenia i nawet taniej i zdrowiej.
Konfederata08:10, 16 października 2020
Do D.
Za PO była "epidamia" ptasiej grypy. Ówczesny rząd PO nic nie zrobił w tej kwestii, przez co był mocno krytykowany. W perspektywy czasu widać, że nic nie robienie okazało się najlepszym wyjściem. A czy za PO było gorzej? Nie było. PiS robi to co robiło PO, tylko że przy okazji rozdają publiczne pieniądze w programach socjalnych, więc według ciemnego ludu są dobrodziejami.
antycovidian07:57, 16 października 2020
@DS i tobie podobnych

"Proepidemiści (i ich rodziny) mogą założyć opaski medyczne z tekstem: Nie wierzę w koronawirusa. Proszę nie udzielać pomocy."

Idąc twoim tokiem rozumowania, należałoby nakazać noszenie opasek wszystkim osobom uzależnionym od nałogów - alkoholu i nikotyny, bo przecież zrujnowali swoje zdrowie, (obciążają budżet państwa, bo pobierają renty) marskość wątroby, rak płuca na własne życzenie, bo nikt nie kazał im pić alkohol ani palić tytoń.

Był w przeszłości taki przywódca z wąsikiem - jednego z państw europejskich, który nakazał pewnej nacji noszenie opaski z gwiazdą a jak się to skończyło, to wszyscy wiemy.

To się nazywa nazizm i faszyzm.

Tacy ludzie jak ty i tobie podobni (celowo z małej litery bo nie zasługujesz na szacunek) to ludzie bardzo niebezpieczni, którzy powinni być izolowani od społeczeństwa na oddziałach zamkniętych i poddani przymusowemu leczeniu.
Gg07:34, 16 października 2020
Proszę sobie przeczytać ten artykuł:: https://...

Proszę nie wklejać linków. Moderator.
sąsiad i ja06:47, 16 października 2020
Czy w kościele ks. Karlaka też obowiązuje...?
zenek02:53, 16 października 2020
Cała ta cała pandemia była zaplanowana kilkanaście lub kilkadziesiąt lat wcześniej? Oglądnijcie sobie na you tube otwarcie igrzysk w Londynie w 2012 !!!! roku albo film "V jak Vendetta", który powstał w 2005 roku na bazie komiksu z lat 1982/1983 !!!!!. Może wtedy zakumacie, że tak naprawdę chodzi o zniewolenie ludzkości.
Te maski nie chronią nas przed niczym, a tym bardziej przed wirusem!!! One maja nam przypominać, że jesteśmy NIEWOLNIKAMI !!!!
ww01:15, 16 października 2020
z pretensjami do pisu....
PiterQ23:43, 15 października 2020
@Wnerwiony albo Admin dokona korekty we własnym zakresie, albo chodziło mi nie o "dość", tylko "dojść".
PiterQ23:42, 15 października 2020
@Wnerwiony nie wiem gdzie, bo nie piszesz, wykupiłeś ten bilet, ale np. PKP zwracało za okres od wprowadzenia obostrzeń. Oczywiście Twoje roszczenia są uzasadnione i może więcej zachodu niż kasy z ich dochodzenia, ale jak Cię w jakiś sposób wyizolują z powodu covid, to może warto wygooglać jak dość odszkodowania.
Dr.Edke23:26, 15 października 2020
@wkurzony
Zapytaj internetowych znachorow czy jest pandemia czy jej niema,oni wiedzą najlepiej...
zenek23:17, 15 października 2020
Cyferki rosną, bo rząd PIS z poparciem PO, LEWICY brnie do zamknięcia całkowicie gospodarki, tym samym doprowadzając do bankructwa, upadłości i likwidacji ostatnich jeszcze istniejących POLSKICH FIRM I PRZESIĘBIORSTW.
Kto nie pracuje lub jest na państwówce, to myśli, że pieniążki z nieba lecą. Otworzycie oczy, bo jak zamkną Was w domach, bez możliwości wychodzenia z domu, a tym samym bez zakupów, bez jedzenia, bez gotówki, Wtedy przyznacie rację antycowidowcom i będziecie żałować swojej głupoty, ALE BĘDZIE JUŻ DLA WAS ZA PÓŹNO !
Diagnoza23:13, 15 października 2020
Apeluje do lekarzy rodzinnych, aby przyjmowali w ośrodku zdrowia pacjentów,
tz. z zachowaniem zaleceń pandemicznych, czyli: maska, dezynfekcja rąk, pojedynczo.
Jeżeli to konieczne (wyjątkowa sytuacja) odwiedzali pacjentów w domu. W przeciwnym
razie... mam pytanie..., ZA CO BIERZECIE PIENIĄDZE:(. POrady telefoniczne możecie sobie
włożyć w buty. Są lekarze w Polsce, którzy przyjmują normalnie w ośrodku zdrowia.
Dlaczego inni lekarze tego nie robią??? Dlaczego CI SAMI lekarze przyjmują
prywatnie??? Ja jako pacjent chciałbym was za to ukarać, ale niemam zbyt dużego pola
manewru w tej kwestii. Jedyna opcja to przepisać się do innego lekarza. Ale ta akcja
musiałaby być zbiorowa, aby była skuteczna. Co się dzieje z lekarzem, który nie ma
pacjentów? To wszystko jest żałosne, zwłaszcza że lekarz składa przysięgę Hipokratesa.
Boicie się, to zmieńcie zawód. Chyba że ta niechęć (brak empatii) to sprawa POlityczna,
która ma zdenerwować obywateli, aby obarczali władze za wszystkie problemy związane
z pandemią.
Kasia23:11, 15 października 2020
Do wkurzony! Proszę udać się do szpitala w NT i zobaczyć, czy nie ma pandemii... A dopiero potem się wypowiadać. Rozumiem, że Pan obejrzał ten słynny film na youtubie o falszywej planemii i poczuł się Pan ekspertem w tej dziedzinie. Prawda jest taka, że wirus jest bardzo groźny naprawdę i to nie jest grypa. Wiem, bo przeszłam go na wlasnej skórze. Także zapraszam na oddział rąk brakuje do pomocy.
organista23:06, 15 października 2020
Do wkurzony. Z domu weselnego zróbcie dom modlitwy. Wtedy wyjdzie 1 osoba na 7 m2. Jak to rozłożyć w czasie to można się weselić za te pieniądze non-stop cały rok.
Do wkurzony22:59, 15 października 2020
Covid jest, ale nie tak groźny jak to covidianie określają. Czasem zdarzają się ciężkie przypadki, jednak koszty wyolbrzymienia tej choroby do potęgi entej, są takie, że naprawdę potrzebujący nie otrzymują pomocy, są odsyłani od szpitala do szpitala. Rządzący zrobili z IGŁY WIDŁY i powinni ponieść konsekwencję swoich słów !!!
Cowidianie zrobili z niego bożka, do którego się modlą słuchając dyrdymałów w TVPIS
Jest WIRUS (czasem śmiertelny) ale nie zapominajmy o ludziach z innymi schorzeniami !!! Czy już naprawdę taka znieczulica ludzi ogarnęła?!
Czy od razu musicie skakać do gardeł inaczej myślącym, ludziom o innych poglądach?!
katar bezobjawowy :)))22:46, 15 października 2020
@po prostu autostrada.Wolno oddychać,wdychać tylko, broń Boże nie wydychać bo się narazisz panikarzom,fanom grypy(cowida).
DS22:44, 15 października 2020
Proponuję proste rozwiązanie, które odciąży służbę zdrowia w tym czasie.
Proepidemiści (i ich rodziny) mogą założyć opaski medyczne z tekstem: Nie wierzę w koronawirusa. Proszę nie udzielać pomocy.
Wówczas przy zgłoszeniu się takiej osoby na SOR, do POZ, wezwaniu karetki itp. zostanie ona obsłużona w ostatniej kolejności.
Jak sądzę rozwiązanie jest niekontrowersyjne ? proepidemiści szczerze wierzą, że wirus jest niegroźny, zakażenie mało prawdopodobne i mało szkodliwe, noszenie opaski jest w pełni zgodne z ich deklaracjami.
Dodanie grona ich rodzin do osób noszących takie opaski wynika również z gloszonych w tym gronie poglądów, że umierają osoby, które i tak by umarły, może kilka lat później. Wydaje się sprawiedliwe, by w pierwszej kolejności skrócić czas wspólny w rodzinie, w której te kilka lat nie robi różnicy. Opaska jest zgodna z głoszonymi poglądami.
Propozycja jest całkiem serio.
D.22:35, 15 października 2020
Stonoga miał rację w 2015 roku. "Aż was kukle będą swędziały z bólu". Macie swój PiS. Żeby ktoś nie napisał: "ale za PO było by to samo", owszem byłoby, bo to jest to samo tylko w innym opakowaniu. Układ okrągłostołowy trwa a Polacy dalej dają się nabierać i wybierają te same gęby pod innymi nazwami już od 30 lat. Za 3 lata nie zdziwię się jak pojawi się Tusk z nowymi obietnicami i znajda się tacy co się znowu nabiorą, bo nasz naród ma bardzo krótką pamięć.
goral22:33, 15 października 2020
jesli nie wyjdziemy na ulice to juz po nas!!!!!
Irosław22:27, 15 października 2020
Wszyscy razem !!!LOCK DOWN LOCK DOWN. LOCK DOWN
LOCK DOWN
LOCK DOWN
LOCK DOWN
LOCK DOWN
LOCK DOWN
LOCK DOWN
Zapamiętaj sobie ! I wbij do głowy te słowa!
LOCK DOWN. LOCK DOWN
LOCK DOWN
Narażasz ZARAŻASZ!!! LOCK DOWN to Twoja wina!!! Patrz ile osób przez Ciebie cierpi!!! Miałeś się za mądrego a stałeś się WINOWAJCĄ cierpień ludzkich i zapchanych oddziałów. ZNISZCZYŁEŚ całe dobro wolności bo maski czy grupowania nie było w Twojej dobrej woli przestrzegania !!! Mam na Ciebie mdłości kiedy widzę ile osób umiera z TWOJEGO braku odpowiedzialności.
wkurzony!21:16, 15 października 2020
BOZE...jak to zakaz organizacji imprez?! to co mam odwołac wesele z dnia na dzien? kto mi zwroci całe koszty tego? nie ma zadnego covid to chore panstwa wymyslaja to zeby wytepic ludzi i tyle...jest jesien wiec grypa była i bedzie..ile jest osob chorych na rozne choroby ktorzy czasem umieraja i jakos pare lat temu z powodu grypy i nie tylko umierało i jakos nikogo to nie interesowało ze na dzien zmarło tyle i tyle osób i tyle a tyle zachorowało...co to jest 8000 n całą POLSKĘ? i te testy niech se wsadza gdzieś..
po prostu autostrada21:14, 15 października 2020
A Odychać wolno ???????
Optymista20:55, 15 października 2020
Zamykajcie wszystko. Rolnicy mają siano ale dla zwierząt.
nie chować się w piach20:45, 15 października 2020
Kiedy zapadną konkretne decyzje przez Dyrektorów placówek edukacyjnych ( niektórych) aby zminimalizować " ofiary" COVIDU- gdzie odwaga ich... oraz zarządzanie i dbałość o zdrowie o swoich pracowników .
Wnerwiony20:41, 15 października 2020
Kto zwróci pieniądze za wykupiony bilet miesięczny do szkoły średniej?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij