Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 85
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
23.10.2020, 11:27 | czytano: 9417

Od soboty cały kraj w strefie czerwonej. Wprowadzane są nowe obostrzenia

Od dziś uczniowie szkół podstawowych - klas od IV do VIII przechodzą na naukę w trybie zdalnym. Młodzi ludzie mogą poruszać się po ulicach tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Osoby powyżej 70. roku życia - mają zostać w domu i w ogóle nie wychodzić. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Ograniczenie nauki w trybie stacjonarnym w szkołach podstawowych ma zmniejszyć między innymi natężenie ruchu w komunikacji publicznej.

- Odpowiedzialność spoczywa na calym społeczeństwie i polega ona też na tym, że w godzinach od 8 do 16 dzieci i młodzież nie będzie mogła poruszać się bez opieki dorosłego - tłumaczy prezes Rady Ministrów.

Kolejne ograniczenie dotyczy działalności gastronomicznej - restauracje i kawiarnie mogą wydawać posiłki tylko na wynos. To obostrzenie zaplanowane jest na dwa tygodnie, ale z możliwością przedłużenia na kolejne tygodnie.

Wprowadza się zakaz wszelkiej zbiorowej aktywności - czyli zakaz zebrań i spotkań powyżej 5 osób.

- Na śmierć i poważne zagrożenie zdrowia narażone są osoby starsze, dlatego wprowadzono program "Ochrona Seniora". Osoby powyżej 70 lat, nie będące aktywne zawodowo - powinny zostać w domu i zrezygnować z poruszania się - dodał premier Morawiecki.

- Te obostrzenia są poważne, ale liczę, że gospodarka będzie nadal pracować na obrotach znacznie wyższych, niż wiosną. Nie zamykamy zakładów produkcyjnych i usługowych, ale wszędzie tam muszą obowiązywać ścisłe zasady sanitarne - zapowiedział.

Dla seniorów uruchomiona została infolinia. Pod numerem tel. 22 505 11 11 osoby starsze mogą zgłaszać swoje potrzeby oraz uzyskać informacje.

s/
najnowsze informacje
komentarze
moim_zdaniem14:51, 25 października 2020
Nie zarazisz mnie, bo nie jest zakaźna na szczęście. A skoro ty myślisz, że tak to tylko o tobie świadczy.Miłej niedzieli.
Turysta13:01, 25 października 2020
Glupota i bezmyslnosc jest bardzo zakazna i widac to na twoim przykladzie....
moim_zdaniem09:50, 25 października 2020
do Turysta
No i dobrze,że kagańca nie nosisz, kaganiec nie redukuje emisji wirusa.
Trzeba natomiast nosić maseczki! MASECZKI !
Właśnie zakładając maskę chronisz siebie ale przede wszystkim innych, mniej odpornych. Słyszałeś o czymś takim jak areozol? Pewnie nie.
No, ale znając twój tok myślenia to już mnie nic nie zdziwi.
Dobrze,że głupota nie jest zakaźna...bo można by ciebie uznać za pacjenta ''zero''.
Rak07:34, 25 października 2020
Ale do kogo macie pretensje Podhale zagłosowało na talibów z PiS-u, to teraz płacić i płakać, a nie protesty wam w głowie.
Turysta15:12, 24 października 2020
Jesli prawo nie nakazuje mi noszenia maski to dlaczego mam to robic?Nieznajomosc prawa szkodzi niestety...
Ja chronie siebie i nie nosze kaganca a inni nosza wiec w jaki sposob ja im zagrazam skoro sa chronieni w sposob wybrany przez siebie?
moim_zdaniem14:31, 24 października 2020
@ do "myślącego" Turysty...
niestety, chyba myślącego inaczej.
Ja dobry człowieku (choć kto wie czy ''dobry'',skoro maski nie nosi,bo chce widzieć czubek własnego nosa, nie bacząc na zdrowie innych)
ja nie mam potrzeby chwalenia się wrodzonym intelektem.
Upominam ciebie natomiast,że chwalenie się umiejętnościami których się nie posiada, tak jak ty to czynisz, to zwykłe kłamstwo. Ot co.
To tyle w temacie twoich ''umiejętności'' intelektualnych.
do moim zdaniem11:01, 24 października 2020
Nie nosze bo potrafie jeszcze myslec...
Za to ty nie mozesz sie juz tym pochwalic
Klaudia09:50, 24 października 2020
Niby gospodarka obniżona, ale patrząc na ogłoszenia o pracę to co drugie poza kucharka /kucharzem to roboty budowlane. Podhale ma się dobrze skoro tyle zleceń na budowy. Ani jednego ogłoszenia dla ludzi wykształconych. I jak tu żyć na Podhalu?
zołza23:21, 23 października 2020
Dzisiejsze dane: https://podhale24.pl/aktualnosci/artykul/72639/Koronawirus_poranny_raport_Na_Podhalu_70_ozdrowiencow_i_75_nowych_przypadkow_zakazenia.html

Teraz prosta arytmetyka. Powiat nowotarski wg GUS to 191 782 mieszkańców, tatrzański 68 072 mieszkańców. Od marca do dziś rano stwierdzono łącznie 2948 zachorowania w tych dwóch powiatach. Przez ponad pół roku. Cała Małopolska to jak na razie niecałe 30 tysięcy w pół roku, z czego zmarło niecałe 450 osób czyli jakieś 0,012% ludności województwa... Problem stanowi nie choroba, bo ona dal 99,99% ludzi jest praktycznie niegroźna, a sztucznie wywołana panika i totalna nieudolność organizacyjna Państwa.
Dla tych co napiszą, że jestem bez serca itp. bo to ludzie... pamiętajcie, każdy z nas umrze i w tym zakresie mamy 120% pewności i nie mamy na to i nigdy nie będziemy mieli żadnego wpływu.
Za pół roku tak to wszystkim spowszednieje, że już nikt tego nie będzie czytał nawet. Nie wspominając o tym, że mózg człowiek działa tak, że łatwiej mu zaakceptować śmierć miliona osób niż jednej czy kilku
Przedsiębiorca20:18, 23 października 2020
Dobrze że mamy tego koronawirusa bo powoduje utratę smaku i zapachu tak że możemy trawę jeść.
Władza pisowska zabrania nam pracować ale zus i podatki musimy płacić
Jeżeli zamknę działalność to dostane milionowe odprawki jak ta z pisu emilewicz
PL19:43, 23 października 2020
@katar bezobjawowy :))) coś ci się pozmieniało,niedawno twierdziłeś że niema żadnego wirusa i to ściema.Teraz ściema przekształciła się w grypę.Pewnie za jakiś czas całkiem uwierzysz w ten katar bezobjawowy.
antycovidian19:40, 23 października 2020
Apogeum zachorowań na grypę w analogicznym okresie lat ubiegłych, to od 15 tysięcy do ponad 20 TYSIĘCY DZIENNIE, ale grypa zmieniła nazwę na covid-19, więc rekordy zachorowań dopiero przed nami.
moim_zdaniem19:39, 23 października 2020
do Turysta
Łazisz ( ty i tobie podobni ''płaskoziemcy'') z maseczką na brodzie i zdziwiony, że nie działa..
Idąc twoim torem myślenia : czy prezerwatywę zakładasz również poniżej miejsca w którym powinna się znajdować w wiadomym celu i oczekujesz prawidłowego jej działania?
_cenna_opinia19:34, 23 października 2020
Denerwują mnie ludzie którzy nie przestrzegają dystansu, zasłaniania nosa i ust oraz zasad higieny, bo twierdzą że pandemia to ściema. Ale jak zaczyna się kaszel to zaraz im się włącza ''mniesienależy'' bo jak nie to ''skandal'' itp. itd. rząd nic nie robi!! ci oni źli! ale jak trzeba założyć maskę to NIE bo "ja nie bede słuchał co mi kto każe'' oto mentalność lewactwadurnactwa.
katar bezobjawowy :)))18:29, 23 października 2020
@com.Pampersa se załóż(przynajmniej chroni pościel). Maseczka tylko przez 15 min. skutecznie zakrywa twoją twarz,chroni przed rozpoznaniem po napadzie na bank , głupotą.
sąsiad i ja18:10, 23 października 2020
Sezon grzewczy ruszył na dobre, więc możemy spodziewać się znowu przekroczeń norm jakości powietrza po 500%. W czasie pandemii wszyscy fachowcy zalecają częste wietrzenie pomieszczeń i wentylację płuc na świeżym powietrzu. Może władze podejmą wreszcie skuteczne działania w stosunku do notorycznych trucicieli. W zeszłym roku zademonstrowano nam pracę specjalnego drona i na demonstracji się skończyło. Inny problem, to pojazdy z kopcącymi silnikami diesla, ale od tego też są odpowiednie służby.
cowidek18:03, 23 października 2020
Turysta jakby nie było kagańców to byłoby jeszcze gorzej. Wystarczy jeden ja ty bez maski lub nie myjący łapek i kilka osób zarażonych i od nich następne, to normalne przy wirusie nie tylko covid. Ciekawe czy będziesz dalej się wymądrzał jakby to ciebie dopadło ?
ppf17:33, 23 października 2020
Niemcy zamknięte? Studentka obala prawdziwość testu PCR! Agnieszka Wolska z Kolonii wRealu24! yutube
katar bezobjawowy :)))16:54, 23 października 2020
Teraz widać jak ludżmi można łatwo manipulować.Grypa była jest i będzie,przeważnie bezobjawowa.@ Ja tylko przejazdem .Dla ciebie ciasny kaganiec żebyś /.../.
Ktoś15:46, 23 października 2020
Durnota totalna. Dzieci w godzinach od 8 do 16 nie mogą chodzić bez opieki. Pomijając to że po 16tej już mogą nie wiedzieć dlaczego to dziecko w klasie 3 które do tej pory samo wracało do domu już nie będzie mogło samo wracać. Czyli mamusie i tatusiowie (bo dziadkowie mają nie wychodzić z domów) nordic walking do szkoły!
No i po ptokach15:13, 23 października 2020
Jak nie zamykamy zakładów usługowych?!
A restauracje to co?
Weź się ogarnij.
Te testy są tak miarodajne jak prognoza pogody.
Będzie słońce chyba że popada.
Cmentarze będą zamykać ją zachorowań będzie ponad 20 000 na dobę.
Jak zapowiada premier.
To się zrobi tak żeby było ponad 20 000 co nie?
hadziaj14:52, 23 października 2020
Z tym kolorem czerwonym to by się zgadzał bo 7 listopada jest rocznica Rewolucji Bolszewickiej.
Miejscowy14:40, 23 października 2020
Miejscowy
Sprostowanie..nie mają zostać i wogóle nie wychodzić tylko
Zaleca się pozostanie w domach.
fan politycznej propagandy14:31, 23 października 2020
ob**li się bo jutro miał być protest w Warszawie.

Jestem ciekaw, kiedy POLICJA otworzy oczy i zrozumie, że ten nierząd działa przeciwko swoim obywatelom i niszczy ten kraj.

Teraz wszystko zamyka się w jedną całość i dzieje się tak jak myślałem, kiedy przeczytałem że Policja dostaje podwyżki i jest dozbrajana.

Te ..... co siedzą tam na wiejskiej w Warszawie, już dawno temu wiedziały co chcą zrobić, mieli to po prostu zaplanowane.

A teraz, chcą nas szczepić pod przymusem, a lekarzy zwalaniają z odpowiedzialności razem z firmami farmaceutycznymi w razie powikłań!!!

CZY WY TEGO *** ŁBY NIE WIDZICIE I DALEJ WIERZYCIE W TO CO WAM TELEWIZJA PUSZCZA??

BĘDZIECIE ZDYCHAĆ W TYM KRAJU, A TO WSZYSTKO ZGODNIE Z PRAWEM!!!
com14:22, 23 października 2020
do Turysta: Gdyby ludzie poprawnie nosili kagańce a nie byle nie dostać mandatu to by było inaczej. A te komentarze już zaczynają się robić nudne.
Ochrzczony14:09, 23 października 2020
do "wyborcy"
Z treści twojego wpisu wynika - nie jesteś osobą wierzącą.
W naszym Kościele jak się ochrzcisz będziesz mógł śpiewać basem, altem
a żaden wirus nie będzie się ciebie imał.
Zapraszam na lekcję przed tym chrztem
Komuno Wróć13:23, 23 października 2020
Za komuny też był cały czerwony.
Ja tylko przejazdem13:17, 23 października 2020
@Turysta
ostatnio chwaliłeś się, że łazisz "bez kagańca"

Poza tym, "ten, jak to nazywasz kaganiec" po pierwsze zmniejsza rozsiewanie wirusów przez zakażonych, a w mniejszym stopniu chroni przed zakażeniem zdrowych. W przypadku, kiedy wszyscy noszą kagańce - skuteczność tego rozwiązania jest największa.

Ale wśród roznosicieli wirusa jest pewnie więcej takich Turystów - którzy czują potrzebę pokazywania swojego boskiego uśmiechu a tymy walnie przyczynili się do tego, że za kolejne 2 tygodnie będziemy mieli ileś tam bankructw restauracji, barów , sklepików etc (o chorych nie wspominam, bo to was nie interesuje, ale zakładam, że przynajmniej część z was musi gdzieś zarabiać pieniądze, bo reszta to zapewne zwykłe darmozjady)
Gal Anonim12:52, 23 października 2020
"...a kto chce być wolny, a kto chce być sługą..."
Turysta12:40, 23 października 2020
Ludzie w kagancach a "zakazonych" coraz wiecej nie widzicie tego covidianie?
ciekawski12:19, 23 października 2020
To na weekend można się spodziewać najazdu gości na Podhale - Pieniny, bo teraz już się nikt nie będzie bał jechać z czerwonej do czerwonej.
beczka śmiechu12:18, 23 października 2020
Od jutra cały kraj w czerwonej a już szykują czarne strefy.
Dowcipnisie :-)
Jacek12:12, 23 października 2020
Przed odejściem (ucieczką )szumowski przecież zostawił wytyczne na jesień (wszyscy na jachty )
Oczywiście pierwsze wziąść milionowe odprawki
Słowa niektórych osób
morawiecki -wirusa nie trzeba się brać
szumowsk -maseczki nic nie dają, krzywa się wypłaszcza
adrian -. . . . .
aktualny minister zdrowia -nogi na hamulec
wyborca12:10, 23 października 2020
Kościoły zamknąć, tam najwięcej jest wirusów w czasie śpiewu.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij