Wtorek, 03 sierpień 2021, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Szczawnica i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
15°
Wiatr: 2.448 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.148 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
16°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.436 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
13°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 88 %
26.10.2020, 12:43 | czytano: 6266

Policja zatrzymała kierowców bez prawa jazdy

Arch. Podhale24.pl

W Białym Dunajcu policjanci zatrzymali dwóch kierowców, którzy siedzieli za kierownicą, mimo iż mieli cofnięte prawa jazdy.

Wczoraj późnym wieczorem patrol policji z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Zakopanem zatrzymał w Białym Dunajcu do kontroli drogowej mieszkańca województwa pomorskiego. Okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy, a mimo to kierował swoim BMW przekraczając dozwoloną prędkość.

Kolejny kierowca zatrzymany przez zakopiańską drogówkę również „wpadł” w Białym Dunajcu. 30-latek z Krakowa podróżujący hondą podczas kontroli drogowej okazał policjantom prawo jazdy wydane w Irlandii. Policjanci szybko ustalili, że kierowca ma cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi na terenie RP i w tej sytuacji irlandzkie prawo jazdy nic nie pomoże. Policjanci w opisywanych przypadkach skierują sprawę do sądu.

Złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

oprac. r/ KPP Zakopane
najnowsze informacje
komentarze
lewy migacz17:29, 26 października 2020
I tak właśnie wygląda "bezwzględność" policji i innych organów powołanych do egzekwowania prawa. Złapali potencjalnego mordercę, bandytę drogowego i cieszą się że cofnęli mu uprawnienia i pogrozili palcem. Za parę dni ten sam matoł jest za kierownicą tego samego strupa i dalej nic sobie nie robi z kontroli drogowej, przepisów. Generalnie to są bandyci po wielokrotnej recydywie. Dlaczego nie rekwiruje się samochodów, służących do popełnienia przestępstwa, potencjalnych narzędzi zbrodni zabójstwa? Dlaczego nie zamyka się chociaż cwaniaka na 24 na dołku? Dlaczego policja co nóż chwali się odebranymi prawkami, zamiast realnie ścigać przestępców? Dlaczego nie montuje się im opasek do dozoru zdalnego? Dlaczego wymierzane kary są skandalicznie niskie i nie robią wrażenia na nikim? Dlaczego policjanci pozwalają pluć sobie w twarz byle bałwanowi?
I nie dziwcie się później że niema szacunku do munduru.
Skandal, bezprawie, zamach na uczciwego obywatela, współudział w przestępstwie.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij