Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 16.668 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
11.11.2020, 19:20 | czytano: 9430

Ronda na obwodnicy prawie gotowe (video)

Dobiega końca budowa pierwszego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna, który połączy drogę krajową nr 49 Nowy Targ - Jurgów z drogą powiatową z Ostrowska do Gronkowa.

Cały odcinek ma około 2,6 kilometra długości. Na części położona jest już ostatnia warstwa asfaltu. Gotowy jest most, który powstał na tej trasie. Na obu końcach wybudowanego odcinka powstały ronda. Inwestycja ma zostać oddana do użytku do końca tego roku. Trwają ostatnie prace wykończeniowe.We wrześniu wydane zostało pozwolenie na budowę drugiego etapu obwodnicy Waksmund - Ostrowsko - Łopuszna. Decyzji został nadany rygor natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że można już przystępować do robót budowlanych. Wydana decyzja pozwala na kontynuację i zakończenie budowy obwodnicy. Długość projektowanej trasy w drugim etapie, która poprowadzi do Harklowej, wynosi ponad 4 km. Na końcu włączy się ona do istniejącej drogi wojewódzkiej 969.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
mirekkolarz10:56, 16 listopada 2020
@Yama. ja mam rower szosowy i jeżdżę nim po szosie, a nie po ścieżkach rowerowych. i droga musi byc na tyle szeroka, żeby kierowcy mogli mnie wyprzedzić zachowując CONAJMNIEJ 1,5 metra odstępu
K.09:40, 12 listopada 2020
@kierowiec

mordeczko, stosuj się do ograniczenia prędkości, prowadź uważnie a nie z telefonem w ręce, i już nie trzeba będzie uciekać w pole

To ma być OBWODNICA, a nie:
a) tor wyścigowy
b) droga biegnąca środkiem miejscowości z wyjazdami z posesji, skrzyżowaniami, przejściami dla pieszych itd

Nie mogę się doczekać ukończenia prac, prawdopodobnie tak samo jak mieszkańcy "trójmiasta", którym naprawdę duży ruch zniknie sprzed domów
kierowiec09:33, 12 listopada 2020
@Yama. Jeszcze długo za nim obwodnica powstanie(prędzej wytępią grypę). Na razie jest ,,dróżka,,z i do nikąd .Jadąc do pracy na rowerze nie będę sto kilometrów nadkładał żeby dojechać do ścieżki rowerowej i nią jechać. ,,Pasterze,, ścieżek rowerowych unikają.
Yama07:27, 12 listopada 2020
Do kierowcy:
To ma być obwodnica a nie droga rowerowa ścieżki są we Waksmundzie jak i obok lotniska
kierowiec22:34, 11 listopada 2020
Pobocza? Bieda na rowerze się zmieścić.Rowy tak głębokie(po co?) przy drodze że kanion w Colorado przy nich to rowek.W ,,pole,, nie uciekniesz żeby się ratować jak coś głupiego zdarzy się na tej drodze(zresztą w Waksmundzie też). No ale cieszy że taka nowa ,,dróżka,, powstaje.
Andrzej21:03, 11 listopada 2020
Ciemno na tych rondach !Dlaczego nie świecą lampy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij