Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 7.344 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
27.11.2020, 11:08 | czytano: 2873

Radni deklarują rezygnację z części diet

zdj. YT

ZAKOPANE. W trakcie sesji Rady Miasta, jeden z radnych zaproponował, by przeznaczyć część diet na pomoc dla osób potrzebujących wsparcia.

Jak mówił Krzysztof Wiśniowski (bo o tego radnego chodzi), on swoje uposażenie radnego przeznaczy m. in. na Kuchnię Brata Alberta. Zaapelował o podobny gest do swoich kolegów i koleżanek. - Może nie jestem upoważniony, ale wiem, że kilku kolegów radnych też wspiera potrzebujących - zauważył.

Na tę propozycję zareagował burmistrz Zakopanego mówiąc, że wielu pracowników Urzędu Miasta od dłuższego czasu oddaje część swoich dochodów dla osób potrzebujących. Jak dodał, on sam oddał kilka miesięcy temu swoją całą pensję jako formę wsparcia. By uciąć dywagacje dodał, że subsydiował "wartości, które są bliskie jego sercu."

Okazało się, że inni radni także zdecydowali się na gest finansowej, czy rzeczowej dotacji. Zapowiedzieli, że zwrócą się z prośbą o wskazanie osób potrzebujących pomocy, by móc do nich dotrzeć. Zadeklarowana została różnoraka pomoc - także w formie zrobienia zakupów artykułów pierwszej potrzeby.

pks/
najnowsze informacje
komentarze
Janko Muzykant11:37, 27 listopada 2020
kuchnia brata Alberta ma tace z pogrzebów , A pogrzebów teraz dużo
swój nie do końca11:13, 27 listopada 2020
Teraz czekamy na NOWY TARG!!!! /.../

Nawet nie wyjaśnię, czemu się pojawiła moja interwencja. Autorowi zalecam zastanowienie się nad sobą. Moderator.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij