Niedziela, 17 styczeń 2021, Imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-10°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-10°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Snow
-9°
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 79
Clouds
-9°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 81
Clouds
-10°
Wiatr: 1.836 km/h Wilgotność: 79
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.11.2020, 19:42 | czytano: 5160

Będą pieniądze - będzie nowe oświetlenie

zdj. ilustracyjne

NOWY TARG. O zainstalowanie mocniejszego oświetlenia nad przejściami dla pieszych przy ul. Podtatrzańskiej zwrócił się do władz Miasta, Marek Mozdyniewicz.

Radny argumentuje, że "ulica Podtatrzańska jest bardzo ruchliwa, przedziela dwa osiedla budynków wielomieszkaniowych, co sprawia, że ruch pieszych przez tę ulicę jest bardzo duży, a w nocy - przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych - piesi są słabo widoczni dla kierujących pojazdami w tych miejscach".

W odpowiedzi opublikowanej na stronie Urzędu Miasta czytamy, że "w celu zmodernizowania oświetlenia ulicy Podtatrzańskiej, na odcinku od ul. Władysława Sikorskiego do ulicy Szaflarskiej, planuje się zlecić wykonanie stosownej dokumentacji technicznej. Realizacja wymiany oświetlenia nastąpi po zapewnieniu odpowiednich środków w budżecie miasta."

Magistrat przy okazji przypomina, że - "co roku podejmowane działania mające na celu lepsze oświetlenie przejść. W okresie do końca bieżącego roku planuje się zmodernizować oświetlenie ulicy Szaflarskiej oraz przy współfinansowaniu Miasta ma być wykonane doświetlenie przejścia na ulicy Kolejowej, przy skrzyżowaniu z ulicą Marii Pajerskiej".

s/
najnowsze informacje
komentarze
wojtek05:35, 1 grudnia 2020
Wydali tyle kasy na doświetlenie przejścia przed przejazdem kolejowym i co z tego skoro nie działa. Podobnie może być z następnymi doświetleniami.
v20:15, 30 listopada 2020
Marek jet debesciak
wiecej progów13:01, 30 listopada 2020
Mogliby jeszcze jeden próg zwalniający zainstalować. To by było świetne. Skończyłyby się rajdy. Ale dobrze, że w ogóle jeden próg jest zrobiony, bo inaczej nie dałoby się w ogóle przejść. Ile razy tamtędy idę, wysławiam ten próg pod niebiosa, o dzięki ci progu kochany, bo dzięki tobie mogę spokojnie przejśc! ;) Bo niestety, co poniektóre chamy pędzą jak głupi ile mogą, nie patrząc czy ktoś chce przejść. Na szczęście znaczna większość kierowców jest uprzejmych i przepisowych. Tym życzę miłego dnia i wszystkiego dobrego :)
kierowiec12:57, 30 listopada 2020
Powoli.Doświetlą wszystkie przejścia. Ale co to da ? Mamy teraz więcej posiadaczy prawa jazd niż kierowców.
przem11:50, 30 listopada 2020
Marku Marku takich przejść jest pełno, nie lobbuj jednego przejścia tylko przejdź albo przejedź się po mieście. Bo równie dobrze można powiedzieć że między galerią koło MOK jest osiedle mieszkaniowe i tam jest ciemno i duży ruch. Ruch jest niestety duży wszędzie. IMO są miejsca bardziej konieczne do tego typu instalacji.
Tak naprawdę to trzeba zrobić doświetlenie wszystkich przejść na ruchliwych drogach nie sterowanych sygnalizacją świetlną czyli

Najciemniej i najbardziej niebezpiecznie

- Szaflarska/Ku Studzionkom
- Szaflarska/koło 142
- Ludźmierska koło piekarni

i (o ile nie zrobili bo dawno nie byłem) św. Anny koło cmentarza
PiterQ08:57, 30 listopada 2020
@the_driver tam będzie reorganizacja ruchu, ponieważ w ramach budowy tzw. Węzła Podhalańskiego zostanie stworzone rondo. Nie ma więc sensu stosować jakichkolwiek tymczasowych rozwiązań. Nikt zresztą nie da na to ani zgody ani pieniędzy.
Józef08:55, 30 listopada 2020
Sprawa oświetlenia to nie tylko nowe, mocniejsze źródła światła. Wykorzystajmy to co mamy. Przy okazji wymiany żarówki w latarni można było zobaczyć że szkło lampy od wewnątrz jest wprost czarne od brudu i sadzy. Taka lampa nie przepuszcza ani połowy światła, które emituje.
Dla testu przemyjcie kilka lamp, np na ul. Św. Anny.
Nie kosztuje to zbyt wielkich nakładów i inwestycji.
Tera08:26, 30 listopada 2020
POpieram pana the driver!Pisalam juz wiele razy!Ile bylo juz na tym skrzyzowaniu wypadkow !.Ale nie ma poprawy, nie ma zadnego dzialania!Zgroza!Ludzie maja argument slabi kierowcy!
Z bloków21:35, 29 listopada 2020
Dziękujemy Panie Marku
the_driver20:11, 29 listopada 2020
Może i racja ale co do oświetlenia to bardzo ale to bardzo przydałoby się latarnia typu LED na wyjeździe z Szaflarskiej na Zakopiankę, gdyż w nocy zwłaszcza w takiej porze roku jak teraz, co na pewno poprawiłoby bezpieczeństwo bo nieraz można zauważyć że spora grupa kierowców ma problem z wyjazdem jak i ze zjazdem w tym rejonie. Moim skromnym nie jest to droga inwestycja a znacznie poprawiłaby bezpieczeństwo. A na rynku istnieją latarnie nie wymagające stałego zasilania bo mają je z paneli słonecznych i akumulatorów.
STAŚ19:56, 29 listopada 2020
Tak działać, Marek !!!
Ferdek19:47, 29 listopada 2020
Pan Mozdyniewicz niech się zajmie porządkiem w blokach których jest administratorem bo ludzie skargi piszą. Kiepski w robocie kiepski radny
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy restauracje powinny przyjmować klientów pomimo pandemii?

tak
tak, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego
nie, w czasie pandemii powinny pozostać zamknięte
nie mam zdania, ale ja się nie wybieram

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij