Czwartek, 18 sierpnia
Imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony
Zakopane
Clear
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.52 km/h Wilgotność: 77 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.916 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
19°
Wiatr: 3.888 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
17°
Wiatr: 2.484 km/h Wilgotność: 83 %
Clear
14°
Wiatr: 3.384 km/h Wilgotność: 73 %
Jakość powietrza
58 %
Nowy Targ
12 %
Zakopane
56 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 6 | 12 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Koronawirus
4
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
2
2
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
7
16
01.12.2020, 13:14 | czytano: 5695

Przedstawiciele branży turystycznej z Podhala rozmawiają z posłami w Warszawie

Prezes Tatrzańskiej Izby Gospodarczej Agata Wojtowicz i członek zarządu Karol Wagner, wraz z wójtem gminy Kościelisko Romanem Krupą i burmistrzem Karpacza Radosławem Jęckiem, biorą dziś udział w posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki.

Tematem posiedzenia komisji są działania podejmowane w związku z kryzysem w turystyce, ze szczególnym uwzględnieniem branży hotelarskiej i gastronomicznej.

W posiedzeniu komisji będzie brał udział Minister Rozwoju, Pracy i Technologii, wicepremier Jarosław Gowin i prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Rafał Szlachta.

- Jest to kolejna szansa i próba mediacji w sprawie przyjęcia propozycji samorządów gmin górskich dotyczących branży turystycznej, prośba o konsultacje i możliwość wypracowania zasad i protokołów sanitarnych dających możliwość działalności branży hotelarskiej i gastronomicznej w sezonie zimowym - podkreśla prezes Wojtowicz.

oprac. r/ TIG
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
myślący obywatel tego kraju21:40, 2 grudnia 2020
Zakopane pełne turystów ? na prawdę !! to ja zapraszam do Wisły, u nas pusto, wolne miejsca na sylwestra i 90 % rezerwacji zimowych zostało odwołanych przez gości. Nie wolno nam pracować za to wolno nam a nawet zmusza się nas do zapłaty ZUS i podatku od nieruchomości - przecież to jest niemoralne, nie zgodne z logiką - zabroniono mi pracować to nikt nie ma prawa żądać od nas abyśmy płacili te daniny. Dwa miesiące gastronomia zamknięta nawet złotówki zwolnienia z tych danin nie dostali, noclegi miesiąc zamknięte zero pomocy i do dzisiaj nie wiadomo czy zwolnienia z ZUS będą, ale przecież sejm ma czas, panowie posłowie zbiorą się dopiero 9 grudnia i może to zwolnienie zaakceptują a może nie, a my musimy ogrzewać puste budynki bo np. dziś jest minus 10 stopni, wypłacać wypłaty pracownikom bo nasi pracownicy też muszą coś jeść i za coś nakarmić swoje dzieci, ale posłowie mają czas i mogą sobie dalej bimbać. A jak nie ogrzejemy naszych obiektów to drodzy goście pozostaną Wam tylko wczasy zagraniczne bo tu wszystko szlak trafi. Podobno kiedyś tam chyba w styczniu mamy dostać tarczę 2.0 z PFR z tym że ta tarcza jak i pierwsza to jest zwyczajny terror zmuszający nas do utrzymania zatrudnienia przez kolejny rok - to kogo chroni ta tarcza, obiekty czy pracowników obiektów ?, ale jak utrzymać pracownika jak obiektu już nie będzie - i tak wygląda ta huczna pomoc o której tyle słyszymy w TVP. Jeżeli przeczyta to ktoś kto wyznaje ideologię PIS to niech się mocno nad tym wszystkim zastanowi i jak powiedział Pan Andrzej Turski w Auschwitz - 11 przykazanie - nie bądź obojętny !!!! Auschwitz tuptał, dreptał małymi kroczkami, zbliżał się aż spadł nam na głowy.
katar bezobjawowy :)))20:05, 1 grudnia 2020
Ale konfidentów ,panikarzy,zazdrośników,leni przy compach.Myślałem że grypa to tylko przeziębienie a tu się na ,,dekliel,, przerzuciło.Żal mi tylko mózgojadów że u nich z głodu zdychają.
Bogaty instruktor narciarstwa19:59, 1 grudnia 2020
Turystyka i hotelarstwo ciągle tylko oni płaczą jest jeszcze wiele innych branż które są dotknięte głupim rzadzeniem
Robert19:07, 1 grudnia 2020
Takie ich gadanie i lament...Znajomy mi mowił ze wydzwaniają do niego goście i mówią ze nie ma gdzie już rezerwować pokoi bo wszystko zarezerwowane na święta i ferie.
Gurty19:02, 1 grudnia 2020
Ludzi z dziećmi w hotelach i pensjonatach od groma , podkreślam z dziećmi bo są przecież nauki zdalne...rządzie miały być masowe kontrole, gdzie są?
deja vu18:58, 1 grudnia 2020
Dziś Morawiecki powiedział, że wygrywamy z epidemią. Mam jakieś deja vu z lipca przed II turą wyborów prezydenckich.
w.s.17:17, 1 grudnia 2020
Chciałabym też tutaj komentującym przypomnieć
Okres wakacyjny bon 500+. Pensjonaty i lokale otwarte. Ale zbliżały się wybory Prezydenta i epidemia była w odwrocie.

Ja osobiście nie dziwię, że ludzie chcą zarabiać a nie liczą na "tarczę" od Państwa.
Nadmieniam, że pensjonatu nie posiadam i w branży turystycznej nie pracuję.
Jednak obserwuję i analizuję sytuację w kraju.
chowaniec16:32, 1 grudnia 2020
A co to za jedna, ta przestraszona kobieta na fotce głównej?
@jfk16:15, 1 grudnia 2020
Chyba Ktoś tutaj nie umie czytać ze zrozumieniem. Pisze także, że obecny jest Burmistrz Karpacza. i wójt Kościeliska. Gdzie tutaj mowa o Zakopanem?
ol15:58, 1 grudnia 2020
Można otworzyć branżę turystyczną ,bo na stokach narciarskich nikt się nie zarazi stojąc w odstępach z maseczką na twarzy.Kwatery też mogą być wykorzystane,tylko przyjezdni powinni zrobić test i okazać wynajmującym potwierdzenie,że są zdrowi.Gorzej ci w warszawce,co strajkując,jeden na drugim siedzi i zaraża.
JA15:56, 1 grudnia 2020
Do Andrzej. To prawda biznes hula a rząd udaje że nie widzi i nie słyszy
Oskar15:55, 1 grudnia 2020
Zakopane Bukowina Białka pełno turystów mimo obostrzen , kwatery prywatne pełne a przecież te cery muszą gdzieś jeść . Wszystko po cichu.wystarczyło zobaczyć zatłoczona zakopane w niedzielne popołudnie i wieczór. Horror.
jfk15:01, 1 grudnia 2020
hmmm czyli zimowa branża turystyczna to tylko zakopane? miasteczko licz ace raptem 40tyś ludzi?
Obserwawtor14:30, 1 grudnia 2020
A mi nie żal tych wszystkich pseudo polskich biznesmenów.Bo jak nazwać kogość,komu pchasz do tyłka grubą kasę przez sezon,a on płaci Tobie...no właśnie.I grubo było przez parę lat,a teraz lament.Gybyście się dowiedzieli prawdziwych cyfry z biznesów stokowych,nartowych ile to przynosi...
Anty kasiniok14:15, 1 grudnia 2020
Nie zabrali ze sobą tego krzykacza, co go było wszędzie pełno w internecie?
bałwan14:09, 1 grudnia 2020
Burmistrz Zakopanego oczywiście nie dał rady przyjechać. Co innego jak Kurski wezwie go do podpisania umowy o sylwestra z zenkiem. Będzie na pewno.
ali14:09, 1 grudnia 2020
Branża turystyczna zawsze bedzie płakała że jest źle nawet jak jest dobrze , to taki góralski nawyk dziedziczony z pokolenia na pokolenie . No cóż w tym roku nie wpadnie duza bańka i trzeba bedzie jeździć dalej roczną x5 .
Andrzej13:53, 1 grudnia 2020
Przecież te branże hotelarskie hulają, pomimo zakazu i Rząd o tym bardzo dobrze wie.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Zamknij