Środa, 23 czerwiec 2021, Imieniny: Wandy, Zenona, Prospera
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
20°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 4.356 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 94 %
Clear
21°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 86 %
Clear
20°
Wiatr: 3.312 km/h Wilgotność: 85 %
05.12.2020, 13:30 | czytano: 1201

Rabka-Zdrój spełniła wymogi uzdrowiskowe

Fot. Piotr Kuczaj

Minister Zdrowia potwierdził spełnienie przez obszar uzdrowiska Rabka-Zdrój wymagań określonych w ustawie o lecznictwie uzdrowiskowym i wyraził zgodę na prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na terenie Rabki-Zdroju.

Minister zaakceptował sporządzony przez gminę operat uzdrowiskowy Uzdrowiska Rabka-Zdrój i potwierdził, że miasto spełnia wymagania dla gmin uzdrowiskowych. Dokument taki przygotowywany jest raz na 10 lat. Minister potwierdził, że uzdrowisko posiada złoża naturalnych surowców leczniczych (mineralne wody lecznicze), posiada klimat o właściwościach leczniczych, a także zakłady i urządzenia lecznictwa uzdrowiskowego.

- We wrześniu 2018 roku przedłożono Ministrowi Zdrowia operat uzdrowiskowy. Minister zażądał jednak dodatkowych informacji i wyjaśnień dotyczących stanu powietrza w naszej gminie i działań podjętych w zakresie jego poprawy - przyznaje burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder. - W dokumencie wydanym przez Ministra dużo miejsca poświęcono mineralnej wodzie leczniczej na terenie uzdrowiska oraz zwrócono uwagę na dbałość o czyste powietrze i rozwój sieci kanalizacyjnej. W dokumencie zauważono też konieczność ograniczenia komunikacji samochodowej w strefie "A" i rozwój ścieżek rowerowych, a także ograniczenie hałasu. Jak widać dla Rabki jako uzdrowiska nie ma innego kierunku - należy dbać o wody jako bogactwo naturalne oraz walczyć czyste środowisko.

oprac. r/ UM Rabka-Zdrój
najnowsze informacje
komentarze
nie_urzędas14:31, 5 grudnia 2020
Dbałość o powietrze jest w Rabce na ... miejscu.
Urzednicy odpowiedzialni za pozyskiwanie dotacji na wymiany piecy i inne działania na rzecz lepszego powietrza praktycznie nic nie robią.
Mamy tylko program czyste powietrze z małym dofinansowaniem a inne gminy (szczególnie okolice Bielska, Żywca) mają dla mieszkańców dofinansowania 90-100%.
Rabka niekompetencją stoi !!!
MKA14:02, 5 grudnia 2020
To pozostałość po Burmistrzyni Przybyłowej, po obecnym juz mamy ubrania po drzewach w strefie uzdrowiskowej, ale i tak to lepsze niż końskie łajno.
rabczanin13:59, 5 grudnia 2020
Jak widać 300 kontroli rocznie palenisk przez Straż Miejska odnosi skutek,to nie wszystko ale bardzo dużo.Szkoda że w okolicznych Gminach tak się nie robi.NP. w Rabie a z tamtąd zaciąga.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij