Środa, 27 października 2021, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.924 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 91 %
Clouds
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.12 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 4.392 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
-2°
Wiatr: 2.088 km/h Wilgotność: 87 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
11.01.2021, 13:21 | czytano: 2442

Kanalizacja i gazyfikacja w Czarnym Dunajcu. Prace trwają

Arch. Podhale24.pl

Ulice Targowa i Kamieniec w Czarnym Dunajcu są kanalizowane. Wykonano już sieć główną wraz z sięgaczami do działek, a do realizacji został obszar między Młynówkami. Jednocześnie gmina podjęła temat gazyfikacji tej części miasta.

- Prace przy budowie kanalizacji sanitarnej trwają. Wykonano już sieć główną wraz z sięgaczami do działek, a do realizacji został nam obszar między Młynówkami - mówił na ostatniej sesji wójt Marcin Ratułowski. - Tam właśnie jest procedowana pewna zmiana, ale za zgodą mieszkańców. Zejdziemy z jednego ważnego obciążania takiej sieci tj. z przepompowni, a w przyszłym roku, do czerwca, zostanie odbudowana droga Targowa i Kamieniec Górny, ponieważ tak wynika to z przetargu. Ciekawostką jest to, że gmina przystąpiła do projektowania w obrębie tych ulic, sieci gazowej. Liczę, że na wiosnę w tych ulicach pojawi się sieć, by drugi raz nie ciąć nakładki asfaltowej - relacjonował.

Wybudowana kanalizacja pozwoli podłączyć 71 domów, w tym 56 zamieszkałych. Skorzysta z tego 213 osób.

Wójt dodał, że Polska Spółka Gazownicza przekazała mu, iż na koniec przyszłego roku, w ciągu dwóch lat, w Czarnym Dunajcu, w pierwszej kolejności na ulicy Kolejowej, pierwsze domy zostaną podłączone do sieci gazowej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Gazyfikator14:30, 2 czerwca 2021
Po pierwsze to nie wójt ani gmina zabiegała tylko mieszkańcy, po drugie na stronie gminy widnieje info, że nadal zbierają ANKIETY :))), a nie wnioski, po trzecie gaz jest najtańszą formą ogrzewania włącznie z zakupem pieca, w gminie brak konkretów na ten temat tylko mydlenie oczu, po czwarte wiele osób już wymieniło piece na ekogroszek, zrębki itp za kilkanaście tysięcy złotych i co teraz?
miescowy 1234408:15, 8 marca 2021
Do Palacza chyba trochę poczytaj bo cała Unia wykorzystuje gaz do ogrzewania bo najmniej emituje do atmosfery , a naciąganie to jest na kotły na ekogroszek i palet bo z biegiem czasu to maja zakazać co do kotłów na ekogroszek to ma być 2035 r jak się nie mylę także następne będzie palet także będzie kolejna wymiana pieców także albo wybrać teraz gaz lub pompy ciepła.
aaaa19:36, 11 stycznia 2021
od kiedy donajec to miasto?
biil18:08, 11 stycznia 2021
w ciagu dwoch lat mial buc gaz w paru wsiach a nie na jednej ulicy w Czarnym Dunajcu ?
palacz14:46, 11 stycznia 2021
Wspaniale! tylko że producenci kotłów nie wchodzą w produkcję gazowych bo wiedzą o zbliżającym się unijnym zakazie spalania gazu w gosp domowych, domach jednorodzinnych.
cccp14:34, 11 stycznia 2021
"Jednocześnie gmina podjęła temat gazyfikacji tej części miasta." Nie miasta a Cysorstwa!
planista13:59, 11 stycznia 2021
Plany chwalebne. Oby oczyszczalnia dała rady. Życzę powodzenia w realizacji.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas