Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 91
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
19.01.2021, 12:15 | czytano: 6506

Nowy Targ w smogu. Za nami rekordowa noc

Arch. Podhale24.pl

Miniona noc była rekordowa w Nowym Targu, jeśli chodzi o poziom zanieczyszczenia pyłem zawieszonym PM10 w styczniu. Powietrze w stolicy Podhala było bardziej zanieczyszczone niż o tej samej porze w Krakowie Nowej Hucie czy Skawinie. Gorzej wypadła Sucha Beskidzka, gdzie w nocy zanieczyszczenie powietrza przekroczyło poziom alarmowy.

W Nowym Targu średnia dobowa osiągnęła wczoraj 149 przy poziomie dopuszczalnym 50 µg/m3. Najgorzej było o godz. 23, gdy stacja pomiarowa pokazała 431 µg/m3.

Niewiele lepiej było w Rabce-Zdroju. Tu średnia dobowa zatrzymała się na 136 µg/m3. Dla porównania w Zakopanem nie doszło do żadnego przekroczenia norm.

W Skawinie średnia dobowa wyniosła 91 µg/m3, w Krakowie Nowej Hucie 75 µg/m3.

Rekordzistą w naszym regionie jest Sucha Beskidzka ze średnią 156 µg/m3.

r/
najnowsze informacje
komentarze
gość17:08, 25 lutego 2021
Jeden drugiemu tak se kopci, który bardziej czarno. Pewno z balkonow obserwują się nawzajem i rewanzują się
sąsiad09:35, 21 stycznia 2021
antysyf - dobrze wiesz, że z pieców na ekogroszek nie ma kopcenia bo tam się spala bez przerwy. nie ma rozpalania przy pełnym piecu świeżego węgla z dodatkiem pożywki żeby lepiej się paliło bo węgiel kiepski. Mam piec na ekogroszek od 10-ciu lat i nie ma kopcenia z komina.
Smok14:01, 20 stycznia 2021
Beka baciok, ale tak jest już przecież od dawna. Cebula sobie upatrzyła za cel, być najgłupsza za wszelką cenę i skrupulatnie podąża do celu.
dotlenić się smogiem10:20, 20 stycznia 2021
Wszyscy na biegówki na Koło !!! Dotlenić się smogiem panie Watycha i spółka .
Waldi07:34, 20 stycznia 2021
Kopciuch z Maniów przeniósł się do miasta.
Agnieszka22:49, 19 stycznia 2021
Smog zabija nas wszystkich, nasze dzieci będą żyły krócej i umrą na raka. Panie Burmistrzu, proszę rozważyć podanie się do dymisji. Jakie konkretne działania są podejmowane?
Antysyf21:05, 19 stycznia 2021
Do sąsiad.
Sąsiad co ty gadasz. Jakie kopciuchy w Maniowach. Co kogo zapytasz to ma ekologiczny kociołek na ekowęgiel czy jak się to zwie ekogroszek. Niby 5 klasa a można coś tam powyciągać i palić czym się chce. Właśnie efekt jest taki że niby nowe kotły w domach są a dalej syf w powietrzu.
Śleboda20:14, 19 stycznia 2021
Jestem Nowitarżaninem od pokoleń. Zawsze dumnym ze swojego pochodzenia. W tej kwestii wstyd od samej góry do samego dołu. Od Włodarzy, Radnych po Sąsiadów trucicieli. Ludzie błagam zróbcie coś z tym. Większe dotacje, większe kary, Straż Miejska, wszystkie ręce i środki na pokład. Już! Nie ma czasu! Żaden hokej, żadne imprezy i inne inwestycje, środowisko i zdrowie najważniejsze. Będzie czyste powietrze to będzie, turystyka, biznes i cała reszta sama się rozkręci. Tak trudno to pojąć?
Opop20:00, 19 stycznia 2021
Najlepsze było dwa dni temu stwierdzenie ze on by wyciągi otworzył. Ludzie tutaj wszystko jest na opak. Jest ogrzewanie gazowe w urzedach i szkołach to zmienimy na mpec czili na kotłownie węglowa czy mialową wystarczy zobaczyć jaki dym produkuje to cudo burmistrza. Nie ma dopłat do wymiany kotłów. Jeżeli już jest jakaś śmieszna dotacja miejska to jest uzależniona od dochodów oraz tego ze trzeba zlikwidować kominek w domu. Jeżeli tak się zachęca ludzi ni to jest efekt. Pozatym osobiście czekam 3 rok na podłączenie gazu który znajdę się 10 metrów od budynku. Czy władze coś robią w kierunku walki ze smogiem nie. Jak maja coś robić jeżeli efektem ich działań jest to ze nasze dzieci juz tutaj nie wrócą to miasto się wyludni. Zostanie mok i projekt hali lodowej z satyrykami dyrektorami.
Gratulacje18:46, 19 stycznia 2021
Gratulacje!!! Cudowni, nieomylni, wszechwiedzący nowotarżanie. Tylko tak dalej, z tego miasta to nawet szczury się wyprowadzą. Nie ma kontroli, nie ma interwencji, nie ma mandatów.
Palim oponki18:24, 19 stycznia 2021
A tam, Jeszcze jest b. dobrze , nikt nie chodzi w masce przecie gazowej, a zgodnie z ?zaleceniamu? feministek, że człowiek zageaża Ziiemi i trza go oraniczać , to co ? dobra polityka
kdf16:25, 19 stycznia 2021
Potencjalne zanieczyszczanie powietrza można zgłaszać drodzy komentujący poprzez specjalnie powstałą do tego platformę:

https://...
Besala15:27, 19 stycznia 2021
Sześć lat potrzebował burmistrz Watycha na spłodzenie długoletniego planu walki ze smogiem. Teraz poczekamy kolejnych sześć na jego wprowadzenie i kolejnych sześć na ewentualne odczuwanie jego skutków. Jeszcze trochę się potrujemy, ale PLAN jest zawsze najważniejszy!
sąsiad i ja15:10, 19 stycznia 2021
Stacje pomiarowe powinny być w każdej wiosce, umieszczone w newralgicznych punktach. Zapewne wtedy rekordzista byłby inny, chociaż ten smog i tak trafia w dolinę Dunajca, czyli do Miasta.
EW14:54, 19 stycznia 2021
No wczoraj taki super dym leciał nie tylko z prywatnych kominów ale też kotłowni przy Szaflarskiej.
sąsiad14:37, 19 stycznia 2021
zapraszam do Maniów, tu dopiero są kopciuchy.
peło14:36, 19 stycznia 2021
Dla zakładów nie ma dotacji na wymiane pieców a pewnie chetnie by skorzystali .
Rysio14:33, 19 stycznia 2021
ale za to świrus nas nie zabije tylko smog!!!
baciok14:10, 19 stycznia 2021
Dziś taki widok z centrum NT. Przed kamienicą fura węgla a na budynku skrzynka gazowa. LOL. Nowotarżany trujecie się na własne życzenie. Rocznie 50 tys. osób umiera w Polsce z powodu smogu. Jeśli Polska jest najbardziej zanieczyszczonym krajem w Europie i my wszyscy tym oddychamy to niestety Polacy są chyba najgłupszym narodem w Europie a nowotarżany najgłupsi w Polsce. Nie da się tego inaczej wyjaśnić. Przecież są kraje biedniejsze od nas i lepiej sobie radzą z jakością powietrza.
malo dzialan14:09, 19 stycznia 2021
za malo atrakcyjny gaz sie wydaje niektorym, za slabe akcje miasta, np. zniesli mi podatek od nieruchomosci za przejscie na gaz, ale tylko wlasnie od samego domu, od dzialki na ktorej stoi dom juz nie, wiec takie "przywileje", kilkadziesiat zlotych rocznie, to zadna metoda zachecenia.. Ludzie boja sie gazu, ze drogi itd.. a szkoda, mnie wychodzi tyle samo co wczesniejsze palenie w piecu na ekogroszek, gaz jest ciut drozszy, ale ile sie oszczedza na pradzie, jak nie chodzi ta dmuchawa i podajnik! wychodzi na jedno.. no chyba ze sie pali smieciami.. to na pewno wtedy gaz jest drozszy..
z bloków14:09, 19 stycznia 2021
Czekamy na spektakularną tragedię, gdy smog zabije jednej nocy kilkunastu mieszkańców NT. Wtedy mieszkańcy ruszą szturmem na Pałac Rady!
nie da się i już a ty duś się i śpi dalej14:04, 19 stycznia 2021
do Absurdalny - magiczny trójkąt bermudzki to mamy na Krzywej 1. Podchodzą do problemu tak bardzo, że mijają kolejne lata i nie potrafią skutecznie zmotywować mieszkańców do zmian w podejściu do zimowego ogrzewania. To wcale nie jest upór ludzi, którzy uwielbiają grzebać się w pyle, popiele i wdychaniu smogu przez pół roku. Problem jest czysto ekonomiczny i gwarancyjny. A dobra władza dbająca o rozwój miasta jest od tego by znaleźć dziesiątki sposobów na sukcesywną wymianę i nie zarżnięcie podatników, z których to miasto i urzędnicy żyją. Miasto orurowane sieciami gazowymi, w pobliżu ZEW Niedzica więc tylko trochę trzeba chcieć i ruszyć głową. Jest subregion podhalański z tymi samymi problemami, a wszyscy chcieliby żyć z turystyki, o ludzie! przestańcie narzekać i zacznijcie wymagać od władz realnego i konsekwentnego działania, bo po to ich wybraliśmy. Jak się nie nadają i robią z nas idiotów to najszybciej będzie właśnie ich wymienić...
Osiol13:53, 19 stycznia 2021
Kurcze spadliśmy na drugie miejsce a ten smog to jedyne co się w tym mieście po upadku komuny udało a tu i w tym spadamy brawo Sucha........
Bul13:46, 19 stycznia 2021
Podziękujmy panu Burmistrzowi za sześć lat bezczynności i wieszania wstążek
kopciuszek13:44, 19 stycznia 2021
A jest taka przyjemna aplikacja: ekointerwencja
https://...
fan politycznej propagandy13:44, 19 stycznia 2021
nie dajcie się tym SMOGIEM zwieść..
Węgiel to największe dobra naturalne w Polsce, którymi interesują się Niemcy i Szwecja, dlaczego?
Oba te państwa, budują u siebie elektrownie węglowe, a Polski wekiel to najlepsza jakość.
Mało tego, Niemcy, budują w Polsce swoją kopalnię, ale media wam o tym nie powiedzą...
Za to będą wam ryli głowę smogiem i kopciuchami.

Otwórzcie oczy!
Bądźcie dociekliwi, poszukajcie coś na ten temat w necie.

Ps. mam nadzieję, że Pan Moderator zatwierdzi ten komentarz...
Grazia13:10, 19 stycznia 2021
Brawo śmierdziele truciciele
Absurdalny13:02, 19 stycznia 2021
No i co Miasto ma zamiar z tym zrobić??
A może zacząć od wymiany tzw. "kopciuchów" w zakładach??
Niedaleko mnie jest zakład Spawania Plastiku, prosperuje świetnie, ogrzewany węglem. Laboratorium - ogrzewana węglem, choć gaz ma, ale komin kopci. Zakład kuśnierski - węgiel. Można tak wymieniać
Trójkąt bermudzki.
Baca13:00, 19 stycznia 2021
Szanowni Radni bezradni zniesc akcyze na gaz i olej opalowy i mieszkancy masowo instaluja piece ekologiczne ....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij