Wtorek, 09 marzec 2021, Imieniny: Franciszki, Katarzyny, Mścisława
Zakopane i okolice
Clouds
-5°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-6°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-5°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-2°
Wiatr: 2.016 km/h Wilgotność: 67
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Clouds
-7°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dostateczna
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
22.01.2021, 09:20 | czytano: 2710

Nowotarski szpital podsumowuje miniony rok i zapowiada nowe inwestycje (zdjęcia)

zdk. PSP w Nowym Targu

NOWY TARG. O zrealizowanych inwestycjach oraz planach na rok 2021 poinformował Podhalański Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II. Mimo trwającej pandemii placówka zrealizowała kilka inwestycji budowlanych.

"Miniony rok został zdominowany pandemią wirusa SARS-CoV-2. Nowa rzeczywistość zweryfikowała wszystkie plany i założenia. Dynamicznie rozwijająca się sytuacja epidemiczna spowodowała, że szpitale na bieżąco musiały przystosowywać oddziały na potrzeby pacjentów ciężko chorych na COVID-19, dotyczyło to zarówno zakupów sprzętu jak i organizacji pod względem aktualizacji nowych zasad postępowania. W Podhalańskim Szpitalu zaadaptowano również pomieszczenia na potrzeby pracowni molekularnej do badań PCR, a także zamieszczone zostały specjalne punkty do pomiaru temperatury" - wymienia lecznica.

Na liście wykonanych działań znalazło się wykonanie miejsc postojowych z przebudową istniejącej infrastruktury podziemnej w Podhalańskim Szpitalu, przebudowa wejścia do budynku pawilon C, budowa zadaszenia i obiektu małej architektury oraz usuwanie szkód powodziowych w pomieszczeniach placówki. Zbudowano także zadaszenie i postawiono obiekty małej architektury.

Miniony rok to także usuwanie szkód powodziowych w pomieszczeniach szpitalnych. Rozpoczęte zostały prace nad adaptacją pomieszczeń dla potrzeb zespołów wyjazdowych Środowiskowego Centrum Psychiatrii oraz budową wejść do pawilonu D. Zaplanowane zostały także zadania związane z przebudową Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.

Wśród planowanych działań na 2021 rok ma jest otwarcie Dziennego Oddziału Onkologii.

opr.s/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
grypa15:31, 22 stycznia 2021
@fikcja. Nie chory jestem(i nie chcę na przykład na katar może na coś, /.../ Masz racje!!!!
fikcja11:12, 22 stycznia 2021
@ewa, i o to chodzi. Niech się ludzie leczą prywatnie za swoje pieniądze. A szpitale zostaną tylko do ozdoby z dyrektorstwem z nadania partyjnego i dla pacjentów z partyjnego nadania, pociotków, znajomków, celebrytów. Personel niższego stopnia zredukuje się do minimum, wykaże się oszczędności, można sobie przyznać premie. I tak mamy komunę V2.0.
Chory system!
ewa10:29, 22 stycznia 2021
Budynki i inwestycje imponujące, ale jak potrzebny jakiś zabieg to trzeba iść do Allmedici.
Magnolia09:34, 22 stycznia 2021
Nom...po tym całym covidzie to szczególnie psychiatria się sprzyda...
ocena z Orawy09:31, 22 stycznia 2021
Panie dyrektorze to już zrobi za pana minister który przejmie szpitale powiatowe
Ozdrowi szpitale powiatowe w Polsce
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij