Piątek, 25 czerwiec 2021, Imieniny: Łucji, Wilhelma, Albrechta
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 9.396 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
20°
Wiatr: 10.26 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
18°
Wiatr: 8.964 km/h Wilgotność: 96 %
Rain
20°
Wiatr: 13.248 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
20°
Wiatr: 9.828 km/h Wilgotność: 87 %
22.01.2021, 10:03 | czytano: 12744

Policja podała szczegóły śmiertelnego wypadku

Fot. Michał Adamowski

Do tego tragicznego zdarzenia doszło wczoraj wieczorem po godzinie 21, w Szaflarach na ulicy Palenica (początkowo podawano, że chodzi o Bańską Niżną). Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący Iveco, jadąc w kierunku Bańskiej Wyżnej najechał na mężczyznę, który leżał na jezdni.

Mężczyzna zmarł – to 56-latek, mieszkaniec gminy Szaflary. Jego ciało zostało zabezpieczone do badań. Sekcja wykaże, czy zmarł w wyniku najechania przez samochód.

- Mężczyzna kierujący autem był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wykonali czynności procesowe, oględziny miejsca, zabezpieczono ślady i dowody. Pojazd został zabezpieczony na parking strzeżony. Na miejscu obecny był również biegły sądowy do spraw wypadków drogowych. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo - mówi asp. Dorota Garbacz z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.

- W chwili zdarzenia panowały niekorzystne warunki atmosferyczne. Minionej nocy na terenie Podhala występowały mgły. Apelujemy o ostrożność - dodaje rzecznik.

oprac. r/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Smok23:55, 22 stycznia 2021
No tak, tak, pewnie, lepiej zawsze jechać powoli, najlepiej 10 na godzinę. Idź się puknij w łeb i jeździj autobusem, a ludziom daj żyć.
Optymista17:45, 22 stycznia 2021
@stad wypadki
Tak masz całkowitą rację. Najlepiej nie przekraczać 5km/h w obszarze zabudowanym i 6,5km poza obszarem
stad wypadki16:12, 22 stycznia 2021
@lepiej jechać zawsze powoli: i tego się trzymajmy , bo to doskonała rada, tylko nie wszyscy o tym pamiętają i stąd wypadki na drogach
Lepiej jechać zawsze powoli11:45, 22 stycznia 2021
Państwu chodziło raczej żeby uważać na Podhalu występowały mgły. Tylko po zdjęciach widać że nie w tym miejscu.
Do obserwator piszesz jakby zrobił to specjalnie A przecież nikt nie chciałby być w jego skórze nie zdążył wyhamować nie bylo przecież pasów.
obserwator10:39, 22 stycznia 2021
Jakie mgły i to w miejscu wypadku. Nie kompromituj się dziewczyno i nie opowiadaj o pogodzie, która nie ma nic wspólnego z wypadkiem w Szaflarach. Zamiast zapobiegać to najlepiej uznać mgłę za winnä. Zginął człowiek!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij