Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
22.01.2021, 16:31 | czytano: 2228

Urząd Miasta organizuje dowóz do punktów szczepień

NOWY TARG. W związku z ogłoszonym przez Rząd RP Narodowym Programem Szczepień przeciwko COVID-19, z polecenia wojewody - Urząd Miasta został zobowiązany do zapewnienia transportu uprawnionych osób do punktów szczepień na terenie Nowego Targu.

arch. Podhale24
W opublikowanym komunikacie czytamy, że magistrat nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a organizuje jedynie transport osobom do tego uprawnionym, które mają już wyznaczony termin szczepienia. Urząd Miasta nie organizuje też przewozu zespołu szczepiennego do osób leżących w domach.

Rejestracja na szczepienie odbywa się za pośrednictwem - infolinii (nr tel. 989), Internetowego Konta Pacjenta lub wybranego punktu szczepień na terenie Nowego Targu. A punktów takich na terenie Miasta jest osiem. To: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych Jurek i Partnerzy przy al. Mikołaja Kopernika 7, LASERMED Paweł Grzywacz przy ul. Krzywej, Centrum Medycyny Rodzinnej Spółka Partnerska Lekarzy przy ul. Szaflarskiej, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Wojska Polskiego, VIRTUSON sp. z o. o. Poradnia lekarza rodzinnego przy ul. Marii Pajerskiej, przychodnia Mirosława Frankowska - Majchrzak i Anna Galica spółka jawna przy ul. Wojska Polskiego, ALLMEDICA spółka z o.o. przy ul. Kolejowej oraz ALLMEDICA spółka z o.o. przy al. Tysiąclecia.

Z transportu do punktów szczepień mogą skorzystać osoby, posiadające aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także - mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Konieczny jest wcześniejszy kontakt - do Urzędu Miasta należy zadzwonić w tej sprawie pod nr tel. 18-261-12-68 (poniedziałek w godz. 8.00-12.00, środa i piątek w godz. 8.00-15.00). Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Wsiadając do mikrobusa należy pokazać kierowcy orzeczenie o niepełnosprawności lub grupie inwalidzkiej. Po szczepieniu mikrobus odwiezie osobę niepełnosprawną do miejsca zamieszkania.

Jak zastrzega Urząd Miasta: "Należy też liczyć się z brakiem możliwości przewozu w zgłaszanym terminie". Ustalona została następująca hierarchia obsługi:
1. kolejność zgłoszeń wpływająca na komplet przewożonych osób (zgodnie z zasadami określonymi przez Główny Inspektorat Sanitarny mogą to być maksymalnie 4 osoby łącznie z opiekunami),
2. posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R (upośledzenie narządu ruchu) lub N (choroby neurologiczne) albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami,
3. mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Sceptyk01:01, 23 stycznia 2021
Będzie eutanazja i tyle.Ludziom naprawdę rozum odebrało jak można samemu z własnej woli brać jakieś szczepionkę która nie wiadomo jakie ma skutki uboczne.One nie będą od razu tylko za parę lat nawet szef pfajzera odmówił szczepienia swym wynalazkiem to o czymś świadczy, Ja się nie szczepienie i co mi mogą zrobić że nie polecę nigdzie na wycieczkę żadna strata.
katar bezobjawowy :)))19:31, 22 stycznia 2021
Można pociągam,samolotami,autobusamii dowozić.Stoją puste(rdzewieją) przez tych panikarzy zmanipulowanych,słabych psychicznie w całej Polsce. Po tej k@## niech fani świrusa zapłacą za szczepienie tym samym co ,,ćwoków,, od lat szczepią na,grypę(wcześniej nie na panikę).Capy,panikarze.Szczepionkę co najmniej piętnaście lat testują i nie ma pewności że skuteczna.Macie przykład(30 lat na HIV coś tam ,coś tam,raka) na komary,nie skuteczna .Zdrówka inaczej nie mogę ,,sieroty,,.
Olo18:14, 22 stycznia 2021
Przecież to punkty szczepień miały tworzyć zespoły wyjazdowe do szczepień.
alik18:00, 22 stycznia 2021
Dla części osób niepełnosprawnych i mało sprawnych gdy opiekunowie nie posiadają środka transportu to SUPER SPRAWA.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas