Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
Wiatr: 7.164 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 5.94 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
22 %
Nowy Targ
8 %
Zakopane
14 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 4 | 8 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 7 | 14 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
24.01.2021, 09:23 | czytano: 1970

Uruchomiono gminne infolinie w sprawie dowozu do punktów szczepień przeciw Covid-19

Miasto Zakopane zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko koronawirusowi osobom z orzeczeniem o I grupie niepełnosprawności, a także osobom mającym obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejscu zamieszkania punktu szczepień.

zdj. Podhale24
W ramach kolejnego etapu przygotowań do realizacji "Narodowego Programu Szczepień" trwa w gminach organizacja specjalnego transportu, z którego będą mogły skorzystać osoby mające trudności z dotarciem do punktu szczepień. Informacje na ten temat dostępne są pod specjalnymi numerami telefonów wyznaczonymi w każdej gminie odrębnie.

Aby skorzystać z pomocy Miasta Zakopane - należy zadzwonić pod numer telefonu 504 920 482 czynny w poniedziałek od 8:00 do 15:30, wtorek-piątek od 7:30 do 15:00. Osoba koordynująca przewóz przyjmie zgłoszenie i po sprawdzeniu dostępności dowozu oddzwoni z informacją o szczegółach jego realizacji.

Infolinia miejska służy wyłącznie zgłoszeniu potrzeby organizacji transportu. Zadzwonić na nią powinny tylko osoby zarejestrowane na szczepienie – kiedy ustalony mają termin i miejsce szczepienia. Przypomnijmy - punkty szczepień w Zakopanem to: Klinika medyczna Allmedica ul. Chyców Potok oraz Szpital Powiatowy im. dr Tytusa Chałubińskiego ul. Kamieniec.

Do transportu osób na szczepienia będą wykorzystywane m.in. pojazdy specjalnie przystosowane dla osób z niepełnosprawnościami. Jeśli zajdzie taka potrzeba, osoba z niepełnosprawnością może dojechać na szczepienie razem z opiekunem. Po szczepieniu zainteresowany zostanie odwieziony do miejsca zamieszkania.

UM Zakopane, s/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
antycovidian09:17, 25 stycznia 2021
znalezione w necie
"Iwona Trybus
Wszystkim ???? osobom starszym, chciałbym serdecznie podziękować ...Myślę że rząd również przyłączy się do moich podziękowań ...Jesteście cudowni, macie odwagę oddać życie aby uratować system emerytalny i odciążyć młode pokolenie nierobów...Eutanazja przez szczepienie to piękny gest z waszej strony i na pewno będę was gorąco wspominał gdy już was nie będzie...Młodym również wielkie dzięki za to że namawiając rodziców czy dziadków wzięliście odpowiedzialność powikłań na swoje serce...To bardzo zacny gest z waszej strony, taka odpowiedzialność za życie drugiego człowieka... Nawet Pfizer nie dał rady udźwignąć odpowiedzialności i skutków ubocznych a wy dzielni daliście radę... Skutki tych szczepień powrócą do waszych sumień i odbiją się gorzką zgagą w waszych sercach kiedy uświadomicie sobie że oni mogli w szczęściu i zdrowiu dożyć sędziwego wieku i być może cieszyć się wnukami...
Niestety wasza ignorancja faktów i prawdy pośrednio ich zabiła...Wystarczyło abyście byli blisko nich i ochronili ich przed tą manipulacją strachu jaką przeciwko starym nieświadomym ludziom wytoczył rząd i media...Także raz jeszcze wszystkiego dobrego w zaświatach..."
maseczka14:05, 24 stycznia 2021
A gdzie ich będą wozić? Do Warszawy?
Smok12:51, 24 stycznia 2021
W Norwegii 23 osoby starsze umarły po tych szczepionkach, podaję informację dla tych, co tylko w TVP patrzą i wierzą w antidotum na grypę.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas