Podpisano umowy na polsko-słowackie projekty (zdjęcia) - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Czarny Dunajec
Clouds
16°
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 8.64 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
16°
Wiatr: 5.22 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
17°
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
23°
Wiatr: 7.236 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
21°
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
62 %
Nowy Targ
44 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 31 | 62 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
26.01.2021, 20:19 | czytano: 5220

Podpisano umowy na polsko-słowackie projekty (zdjęcia)

NOWY TARG. W siedzibie Związku Euroregion Tatry odbyło się uroczyste podpisanie umów o dofinansowanie polsko - słowackich mikroprojektów, które zostały zatwierdzone do dofinansowania w ramach czwartego naboru wniosków. Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego przyznano środki w wysokości ponad 790 tys. euro na kilkanaście zadań.

zdj. Michał Adamowski
zdj. Michał Adamowski
Michał Stawarski, dyrektor biura Związku Euroregion Tatry podpisał umowy o dofinansowanie mikroprojektów m.in. z przedstawicielami Gminy Nowy Targ, Gminy Czarny Dunajec, Gminy Szczawnica, Stowarzyszenia Podhalańska Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Nowym Sączu oraz Gminy Lipnica Wielka.

Mikroprojekty będą realizowane w projektach parasolowych pt. "Łączy nas natura i kultura" oraz "Wspólne kształcenie zawodowe na pograniczu polsko-słowackim Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska-Słowacja 2014-2020", zarządzanych przez Związek Euroregion Tatry w partnerstwie z Samorządowym Krajem Preszowskim i Samorządowym Krajem Żylińskim.

Wybrane do realizacji transgraniczne przedsięwzięcia dotyczą ochrony dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego oraz rozwoju edukacji transgranicznej. Umożliwią one m.in. remont zabytkowych kapliczek, powstanie kolejnych odcinków tras rowerowych, transgraniczne szkolenia dla ratowników górskich, medyków i sportowców.

Na liście mikroprojektów indywidualnych zatwierdzonych do dofinansowania z EFRR znalazło się zadanie "Człowiek/Kolega/Ratownik - kompetencje służby górskiej", gdzie partnerem wiodącym jest Grupa Podhalańska GOPR. Wartość projektu to ponad 54,5 tys euro, a dofinansowanie wynosi blisko 45,5 tys. euro. Stowarzyszenie Podhalańska Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza przewodzi projektowi "SOS! Na ratunek na polsko-słowackim pograniczu". Wartość projektu to blisko 35 tys euro, a dofinansowanie - przekracza 22, 2 tys euro.

Inni partnerzy to Gmina Czarny Dunajec (dwa projekty - "Edukacja dla lepszego zatrudnienia" - wartość 34,7 tys. euro oraz "Gdzie koła poniosą - śladami transgranicznej kolei" - ponad 57 tys. euro), Podhalański Szpital Specjalistyczny ("Pandemia zachorowań na Covid-19 wśród nas" - wartość 39,8 tys. euro), Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza w Zakopanem ("Transgraniczna Szkoła mistrzostwa Sportowego" - 63,4 tys. euro), Gmina Nowy Targ ("Bezpiecznie w Gorcach - transgraniczne szkolenia jednostek ratunkowych" - 49,2 tys. euro), Gmina Lipnica Wielka ("Odkrywaj z nami Orawę" - 58,5 tys. euro), Miasto Nowy Targ ("Odnowa fasady dawnego hotelu Herza w Nowym Targu na historycznym szlaku z Krakowa na Spisz i Węgry" - 69 tys. euro), Miasto i Gmina Szczawnica ("Poprawa jakości infrastruktury rekreacyjnej na terenie Miasta Szczawnicy etap II - zagospodarowanie terenu dla siłowni rekreacyjno-gimnastycznej na świeżym powietrzu" - 17,5 tys. euro), Gmina Kościelisko ("Krajobraz- wspólna wartość pogranicza polsko- słowackiego. Gmina Kościelisko Miasto Tvrdosin" - 69,5 tys. euro), Gmina Poronin ("Pumptrack - nowa infrastruktura na szlaku pieszo-rowerowym Poronin – Liptovska Kokawa" - 66,3 tys. euro) oraz Orawskie Centrum Kultury w Jabłonce ("Zakodowane w kulturze" - ok. 12 tys. euro).

s/ zdj. Michał Adamowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
Jano.16:58, 27 stycznia 2021
Prowadzi Gminę do upadku - pozdrawiam .
Oj dana11:32, 27 stycznia 2021
Nie było to czasem tak ze za Lichosyta przyznali środki ? Bo chyba projekt w Lipnicy to dopiero w marcu 2019 dostal kase bo ktoś się postarał ? Zainteresowany ma racje bo patrząc na budżet inwestycyjny to lichosyt śrubuje wynik poprzednika ale i tak będzie złe a on zły
Henio11:32, 27 stycznia 2021
Nie jestem zwolennikiem ani poprzedniego wójta ani obecnego, ,ale Jazowski ino cośik zrobił , bo trochę dróg , chodników szkół ,remiz boisk sportowych , amfiteatr.. Pisanie dziś jaki to był płony ,a tyn jaki jest dobry to trochę nie na miejscu . Dobrze jak nowy wójt będzie lepsy , bo po to ześmy go wybrali , ale każdymu należy się szacunek .Scalenie to nowy wójt mioło skońcyć do roka , a juz drugi mijo
do fred i do Lipnicon - zainteresowany gminom11:06, 27 stycznia 2021
Sie macie z tym Jazowkim jak PiS z Tuskiem:P
dla kumatych: dla projektow polsko-slowackich od 2018 roku juz nie ma naborow, więc ciezko cos skladac skoro nie ma mozliwosci:) zreszta, posluchajcie sesji i zerknicjcie na srodki inwestycjne przez 5 lat w lipnicy.
Sss11:00, 27 stycznia 2021
Szkoda mi Cię Fred ze nie wiesz o czym mówisz. Lichosyt raczej poprawia co Jazowski nieudolnie zaczal miała być w Przywarowce ścieżka a jest droga i super ścieżka. Jest kasa na remont hali sportowej z tego co wiem i rozbudowa kanalizacji oraz budowa drogi i chodnika w Kiczorach. Malo Ci ze tyle inwestycji ? A chodniki to chyba są kuz projektowane bo twój ulubieniec chyba tego przez 8 lat nie zrobił tak jak i komasacji nie ruszył
Lipnicon08:26, 27 stycznia 2021
Brawo to będziemy bić jak nam skończy scalenie , bo projektów polsko -słowackich to już nikt więcej nie podpisze dla Lipnicy jak poprzedni wójt ,
fred05:46, 27 stycznia 2021
Do sss; Lichosyt nie robi te projekty co Jazowski zaczął .
Chodniki miały być przez całą Lipnicę co z komasacją
co z działkami budowlanymi.
wujek hotelorza21:23, 26 stycznia 2021
Nowy Targ znowu przespał grant na skatepark :-/
Z pewnością remont elewacji Hertza za 300 tysięcy da więcej radości młodzieży.
sss20:55, 26 stycznia 2021
Brawo Lichosyt! Mlody wojt idzie jak BURZA!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas