Niedziela, 11 kwiecień 2021, Imieniny: Filipa, Leona, Jaromira
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clouds
14°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Clear
18°
Wiatr: 27.792 km/h Wilgotność: 34
Clouds
17°
Wiatr: 8.064 km/h Wilgotność: 39
Clouds
13°
Wiatr: 24.084 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
03.02.2021, 12:08 | czytano: 1201

Poronin: kolejna gmina zwalnia z podatków

Rada Gminy Poronin uchwaliła zwolnienia z podatku od nieruchomości dla części przedsiębiorców, którzy finansowo odczuli skutki pandemii.

Zwolnienie z podatku obejmuje trzy pierwsze miesiące tego roku. Nie obejmuje jednak wszystkich przedsiębiorców. Dotyczy w głównej mierze usług hotelarskich (m.in. hotele, biwaki, wynajem pokoi, pensjonaty, apartamenty), wyciągów narciarskich, restauracji i placówek gastronomicznych, szkółek narciarskich, fitness, wypożyczalni sprzętu sportowego.

- Na razie są to trzy miesiące. Zobaczymy jak będzie się rozwijać sytuacja epidemiczna. Rozważamy możliwość przedłużenia zwolnień, w szczególności dla stoków narciarskich - mówi wójt Anita Żegleń.

O szczegóły zwolnień należy pytać w Urzędzie Gminy Poronin. Wnioski o zwolnienia przyjmowane będą od 17 lutego do 15 marca.

Wójt poinformowała, że gmina przygotowuje też zwolnienia z podatku od nieruchomości dla mieszkańców, którzy mają grunty pod trasami narciarskimi oraz zwolnić z koncesji za sprzedaż alkoholu lokalnych restauratorów.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ciekawski22:33, 3 lutego 2021
A Radni - Władze Nowego Targu, dowalają kolejny podatek - tzw. reklamowy
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij