Mieszkańcy dopytują o kanalizację - podhale24.pl
Poniedziałek, 26 lutego
Imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego
Czarny Dunajec
Clouds
Wiatr: 4.86 km/h Wilgotność: 97 %
Clouds
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 96 %
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.084 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.624 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
32 %
Zakopane
32 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 16 | 32 %
09.02.2021, 10:38 | czytano: 5218

Mieszkańcy dopytują o kanalizację

Podczas videoczatu z wójt Anitą Żegleń, mieszkańcy gminy Poronin mogli usłyszeć o postępach w przygotowaniach do budowy kanalizacji w Suchem i Stasikówce. A co z pozostałymi wsiami?

Fot. Facebook
Fot. Facebook
Odpowiadając na pytania mieszkańców, wójt poinformowała, że gmina ma gotowy projekt budowlany na budowę sieci w Suchem, a kanalizacja dalszej części wsi powinna rozpocząć się do 3 lat. - Wierzymy, że to będzie szybciej - podkreśliła.

Jeśli chodzi o kanalizację w Stasikówce, to gmina ma już zatwierdzony projekt, a w tym roku ogłosi przetarg. Kanalizacja na Kowolkówce ma być realizowana w latach 2021-2022. Na kanalizację odcinka w okolicach numeru 20 to jest gotowy projekt budowlany i przyjęte zostało zgłoszenie na budowę. W Jesionkówce podobnie. Majerczykówka i Kośne Hamry - tu planowana jest przebudowa starej sieci, a w Małem Ciche pilnie potrzebna jest przebudowa przepompowni.

W Zębie sieć kanalizacyjna jest po wschodniej stronie wsi, od strony Poronina. Aby mogli się do niej podpiąć mieszkańcy zachodniej części wsi, potrzebna jest przebudowa przepompowni.

Wójt powiedziała, że będzie rozmawiać z PPK o kanalizacji Nowego Bystrego. Jak dodaje, to trudny temat, bo w miejscowości nie ma dużych domów wczasowych i dla spółki, od strony finansowej "bilans nie jest korzystny". - Mimo to będziemy się dopominać - zapowiedziała.

Innym problemem, zdaniem wójt, jest sytuacja, że część mieszkańców nie chce się podłączać do kanalizacji. - W Suchem jest 46 posesji, które mogłyby się podłączyć do kanalizacji, a tego nie robią. Poprosiłam Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne o wykaz takich budynków. W Poroninie takich posesji jest 91 - mówi Anita Żegleń, dodając, że Straż Gminna w Poroninie będzie wysyłała do właścicieli posesji zaproszenia na rozmowę. - To są zaszłości, które chcielibyśmy ponaprawiać i będziemy naprawiać.

Straż gminna ujawniła również w ostatnim czasie ukryte podłączenia do sieci kanalizacyjnej. - Straż ma w ostatnim czasie dużo pracy i ma też wyniki. Przypadki nieuczciwości likwidujemy i piętnujemy - dodała.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas