Czwartek, 13 maj 2021, Imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty
Zakopane i okolice
Rain
17°
Wiatr: 7.092 km/h Wilgotność: 97
Rain
17°
Wiatr: 9.036 km/h Wilgotność: 97
Rain
13°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 97
Rain
14°
Wiatr: 5.508 km/h Wilgotność: 97
Clouds
17°
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 92
Clouds
11°
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 98
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
09.02.2021, 10:38 | czytano: 4032

Mieszkańcy dopytują o kanalizację

Fot. Facebook

Podczas videoczatu z wójt Anitą Żegleń, mieszkańcy gminy Poronin mogli usłyszeć o postępach w przygotowaniach do budowy kanalizacji w Suchem i Stasikówce. A co z pozostałymi wsiami?

Odpowiadając na pytania mieszkańców, wójt poinformowała, że gmina ma gotowy projekt budowlany na budowę sieci w Suchem, a kanalizacja dalszej części wsi powinna rozpocząć się do 3 lat. - Wierzymy, że to będzie szybciej - podkreśliła.

Jeśli chodzi o kanalizację w Stasikówce, to gmina ma już zatwierdzony projekt, a w tym roku ogłosi przetarg. Kanalizacja na Kowolkówce ma być realizowana w latach 2021-2022. Na kanalizację odcinka w okolicach numeru 20 to jest gotowy projekt budowlany i przyjęte zostało zgłoszenie na budowę. W Jesionkówce podobnie. Majerczykówka i Kośne Hamry - tu planowana jest przebudowa starej sieci, a w Małem Ciche pilnie potrzebna jest przebudowa przepompowni.

W Zębie sieć kanalizacyjna jest po wschodniej stronie wsi, od strony Poronina. Aby mogli się do niej podpiąć mieszkańcy zachodniej części wsi, potrzebna jest przebudowa przepompowni.

Wójt powiedziała, że będzie rozmawiać z PPK o kanalizacji Nowego Bystrego. Jak dodaje, to trudny temat, bo w miejscowości nie ma dużych domów wczasowych i dla spółki, od strony finansowej "bilans nie jest korzystny". - Mimo to będziemy się dopominać - zapowiedziała.

Innym problemem, zdaniem wójt, jest sytuacja, że część mieszkańców nie chce się podłączać do kanalizacji. - W Suchem jest 46 posesji, które mogłyby się podłączyć do kanalizacji, a tego nie robią. Poprosiłam Podhalańskie Przedsiębiorstwo Komunalne o wykaz takich budynków. W Poroninie takich posesji jest 91 - mówi Anita Żegleń, dodając, że Straż Gminna w Poroninie będzie wysyłała do właścicieli posesji zaproszenia na rozmowę. - To są zaszłości, które chcielibyśmy ponaprawiać i będziemy naprawiać.

Straż gminna ujawniła również w ostatnim czasie ukryte podłączenia do sieci kanalizacyjnej. - Straż ma w ostatnim czasie dużo pracy i ma też wyniki. Przypadki nieuczciwości likwidujemy i piętnujemy - dodała.

r/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij