Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Zakopane i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 75
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 86
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
20.02.2021, 15:01 | czytano: 1588

127. rocznica urodzin gen. Boruty Spiechowicza w Zakopanem (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak

Na cmentarzu komunalnym przy kwaterze legionistów odbyły się uroczystości 127. rocznicy urodzin gen. Boruty Spiechowicza.

Uroczystości przewodniczył gen. bryg. Dariusz Lewandowski, dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, której patronem jest gen. Spiechowicz. W uroczystości udział byli przedstawiciele miasta i powiatu, w tym starosta Piotr Bąk, który przedstawił życiorys generała związany z Zakopanem i historię jego działalności. Burmistrza Leszka Dorulę reprezentowali jego zastępcy.

pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
myszka miki17:33, 21 lutego 2021
A co to Straż Graniczna nie dojechała, może korki w Kuźnicach. Oj ktoś się nie popisał-kto tam jest komendantem . Pójdą na mszę na przeciwko to im będzie odpuszczone, a co niektórzy jeszcze nagrodę dostaną. :-)
Skała16:55, 20 lutego 2021
Doruli jakoś na fotkach nie widać, tylko jego zastępcę... Poza tym szkoda, że starosta Bąk z ex towarzyszem Zacharko (vice starosta) nie zaprosili społeczeństwa na tą uroczystość, bo na pewno ktoś by przyszedł. Tymczasem jest uroczystość, a jakby jej nie było...

Tęskni Pan "Skała" do lamentu w komentarzach, że zgromadzenie, że zagrożenie, że nieodpowiedzialność itd. Moderator.
Monia16:37, 20 lutego 2021
Najlepsze w tym jest to że strzelcy przyjechali z Rzeszowa A Boruta Spiechowicz jest patronem pogranicznikow z Zakopanego a żadnego nie widziałam na uroczystościach!
joj16:33, 20 lutego 2021
a Straż Graniczna gdzie ??
Placówka w Zakopanem chyba ma Jego za patrona ??
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij