Poniedziałek, 01 marzec 2021, Imieniny: Antoniego, Radosława, Albina
Jabłonka i okolice
Clear
-0°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 75
Clouds
-1°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 86
Clear
-1°
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
20.02.2021, 21:00 | czytano: 3958

Rodzice przeciwni przenosinom przedszkola

Fot. Piotr Kuczaj

Rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola nr 2 przy ulicy Orkana w Rabce-Zdroju nie zgadzają się na przenosiny placówki do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 i zapowiadają protest.

Przypomnijmy, iż w wyniku sporu Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju z parafią św. Marii Magdaleny, samorząd zdecydował się zrezygnować z dzierżawy budynku przy ul. Orkana, w którym mieści się przedszkole i przenieść placówkę do pustych pomieszczeń budynku szkoły podstawowej przy ul. Jana Pawła II. Ale dla rodziców dzieci jest to równoznaczne z zamiarem likwidacji i placówki. Dlatego, jak poinformowali, planują walczyć o pozostawienie przedszkola w obecnym miejscu.

"My Rodzice czujemy się bezradni, stąd nasz apel i prośba o pomoc"- napisała Rada Rodziców Przedszkola Nr 2 w Rabce- Zdrój.

"Dlaczego tak nam zależy? Przedszkole o którym mowa to małe, przytulne, ciche i spokojne miejsce w sercu Rabki. Tu nasze dzieci maja ogród z placem zabaw, gdzie mogą szczęśliwe spędzać czas pod okiem kochanych i oddanych pań (chociaż śmiało można powiedzieć, że dzieci traktują je jak przyszywane ciocie). Jednak jest plan, po raz drugi, żeby to miejsce zlikwidować - bo to dla nas znaczy przeniesienie placówki do budynku Szkoły Podstawowej nr 1 szkoły która w dużej części stoi pusta, co wynika z likwidacji gimnazjum i generuje koszty dla Gminy. Niestety nie jest to budynek przystosowany dla takich maluszków (brak odpowiednich toalet, ogrodu i placu zabaw!) My jako rodzice nie wyobrażamy sobie żeby 3-4-5 latki chodziły do tej samego budynku co młodzież, w sytuacji gdy maja już świetnie funkcjonująca, wyremontowana i dostosowana do ich potrzeb placówkę. Takich miejsc już nie ma. Nie powinno się ich niszczyć, bo takie małe przedszkole jest skarbem, o który należy dbać. Nie wszystkie dzieci potrafią się odnaleźć w dużych i głośnych środowiskach, zwłaszcza w dzisiejszym świecie. Dlatego pytamy: Czy dobro dzieci nie powinno tutaj być najważniejsze?! Czy edukacja sama w sobie nie jest najlepszą inwestycja? Niestety nie w Rabce, Mieście Dzieci! Tutaj liczą się pieniądze i nie ma znaczenia że przez chłodną kalkulację wyrządza się krzywdę dzieciom. Nie ma znaczenia, że rodzice zgodnie z zeszłorocznymi obietnicami samodzielne naprawili instalację elektryczną według wytycznych renowatora. Nie ma znaczenia ze budynek jest pięknym zabytkiem i służy dzieciom od pokoleń, przez co stanowi część historii tego miasta. Liczy się tylko pomysł żeby przenieść placówkę i wypełnić puste sale w szkole. My rodzice się na to nie zgadzamy. Dlatego z całego serca prosimy o pomoc, nagłośnienie sprawy, wsparcie i głos za dziećmi".

Decyzje w tej sprawie Rada Miejska w Rabce-Zdroju ma podjąć po niedzieli. Rodzice zapowiadają pokojowy protest pod rabczańskim urzędem podczas obrad komisji i rady.

r/
najnowsze informacje
komentarze
wicek19:04, 23 lutego 2021
Może burmistrz z proboszczem by się dogadali ale bez mecenasa.
TYLKO PRAWDA17:37, 23 lutego 2021
dlategotez: NIE. TO WSZYSTKO NIEPRAWADA. TO WYMYSŁY ZAINTERESOWANEGO MECENASA.
dlategotez13:01, 22 lutego 2021
PRECZ * Czy to prawda, że nic nie wnosząca wizyta rozrywkowa, świeżo upieczonych samorządowców pewnego uroczego miasteczka w angielskim miasteczku Frome oraz węgierskim Kiskunfélegyháza kosztowała podatników prawie 100 tys.zł.? * Czy to prawda, że w czasie zeszłorocznego, głębokiego kryzysu Covid-19, ograniczeń i groźby utraty zatrudnienia mieszkańców, samorządowcy pewnego miasteczka, na swój własny wniosek, nie wykazując żadnych zasług dla miasta, podnieśli swoje wynagrodzenia o ponad sto procent? * Czy to prawda, że gdyby nie te podwyżki, każdy z mieszkańców konkretnej gminy mógłby płacić obecnie o około 2 złote mniej miesięcznie za wywóz śmieci? * Czy to prawda, że w pewnym mieście istnieje koteryjność i nepotyzm zwłaszcza w zakresie związanym z przetargami oraz wyborem kandydatów na poszczególne stanowiska? * Czy to prawda, ze samorząd domniemanego miasteczka wykazuje się porażającym brakiem gospodarności, chybionymi i wyimaginowanymi pomysłami, bez żadnej podstawy ekonomicznej oraz konsultacji w zakresie przydatności społecznej? * Czy to prawda, że w pewnym uzdrowiskowym miasteczku, nie ma konkretnej oferty antysmogowej skierowanej do ludzi i dla ludzi, a jedynie chęć pozbycia się problemu kosztem tychże ludzi? * Czy to prawda, że samorząd konkretnego miasteczka zupełnie nie kieruje się dobrem mieszkańców, nie stawia ich na pierwszym miejscu i nie liczy się zupełnie z ich potrzebami, opiniami? * Czy to prawda, że pod obecnym zarządem wizerunek pięknego miasteczka został zupełnie zrujnowany, a samo miasteczko popada w ruinę? * Czy można traktować samorząd jako nieudolny, przypadkowy, pozorujący działania tylko i wyłącznie ze względu na własne korzyści finansowe i ewentualne przyszłe kariery zawodowe? * Czy można coś w tym zakresie zmienić? * HAŃBA *
epo10:10, 21 lutego 2021
Budynek przedszkola i salki parafialne oddać potrzebującym np . samotnym matką , czy uciekinierom z krajów prześladowanych , zgodnie z duchem katolika i naszą wiarą , a o przedszkolu niech decyduje ekonomia , a nie potrzeba jednostki czy jej jakiegoś interesu czy wygodnictwa .
Opiekunki - niańki zero różnicy00:20, 21 lutego 2021
Oj, czyżby ?opiekunki? obawiały się, że pedagodzy zobaczą jak pracują i mącą? Takie super, że tylko 30- parę dzieci chodzi. Mącą do rodziców. Skoro placówka zostałaby przeniesiona, to również dostosowana.
Też rodzic00:13, 21 lutego 2021
Zacznijcie myśleć konstruktywnie
Napiszcie do Kapelana23:42, 20 lutego 2021
Kończy się opieka Kościelnych przybytków. Stery przejmą młodzi to trochę odkażą środowisko katolickie, ale dopiekli i wam starym, Słowakami. Maria Magdalena to piękne imię. Ogrody duże a kosiarzy "ni ma", wyjechali do Norwegii. A "piniyndzy" trza. Przecież sutannę można podpiąć wyżej, zawinąć i przepasać sznurem a w starej plebanii możecie zrobić kręgielnie to się trochę poschylacie. Klany katolickie (czyt. bandy) mają się dobrze razem z wami. Może wymienić kilka nazwisk z Sieniawy, Dębna, Łopusznej,Harklowej, Skotnicy, Nowego Targu, Centrali Przemysłu Naftowego, Skarbowego,Hokeja, Sądu, Polowacy dzikich zwierząt, Szpitala, Nadleśnictwa, Związku Podhalan, Starostwa. Nie wstydzicie się, że kroicie bliznich? W Dębnie potrafili stodołę w której była koniczyna składowana, przerobić na dom pogrzebowy. A fakturę VAT wystawiacie? No pewnie, że nie. Przecież nie potrzebna, wystarczy zwykła "bumacha" abyście się mieli dobrze.. A prąd płacicie przemysłowy w w tej sali przedpogrzebowej? Jeśli Radni przegłosują pozostawienie przedszkola to niech płacą parafii czynsz.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze samorządowe powinny w czasie kryzysu spowodowanego pandemią koronawirusa - przyznawać sobie i urzędnikom nagrody?

Tak, władze i urzędnicy ciężko pracują i nagrody im się należą
Nie, w obecnej sytuacji takie nagrody nie powinny być wypłacane
Nie mam zdania, to sprawa między pracodawcą a pracownikiem

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij