Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Michaliny, Gabriela
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 4.896 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 99 %
Clouds
Wiatr: 5.364 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
10°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 98 %
Clouds
Wiatr: 3.132 km/h Wilgotność: 99 %
Jakość powietrza
26 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
30 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 13 | 26 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 15 | 30 %
Koronawirus
10
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
6
4
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
28
27
20.02.2021, 17:00 | czytano: 11118

Słowacy z koronawirusem będą leczeni w szpitalu w Nowym Targu?

Taką możliwość potwierdził dziś wojewoda małopolski Łukasz Kmita, który gościł w Nowym Targu, gdzie spotkał się z dyrektorem szpitala Markiem Wierzbą i starosta nowotarskim Krzysztofem Faberem.

Fot. Szymon Pyzowski
- Jeśli będzie taka potrzeba, jesteśmy gotowi udzielić wsparcia także Słowakom - powiedział wojewoda podczas konferencji prasowej przy szpitalu. - To pokazanie, że Polacy są solidarni i dziękuję za tę deklarację gotowości. Oczywiście, będziemy się starali wspierać szpital w Nowym Targu, już przekazaliśmy potrzebny sprzęt i będziemy wspierać nadal. Na razie zgłaszamy tylko taką gotowość do ministra Dworczyka i rządu. Myślę, że decyzje będą zapadały już na szczeblu ministerialnym.

- Potwierdzam, jeżeli będzie taka konieczność, będziemy w stanie w ciągu 72 godzin uruchomić łóżka i jeżeli będzie potrzeba, będziemy hospitalizować pacjentów ze Słowacji - przyznał dyrektor Wierzba. - Jesteśmy w stanie uruchomić 20 łóżek z respiratorami dla pacjentów – dodał.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Stąd17:06, 24 lutego 2021
Dobre podsumowanie czytelnika o nicku "mądry i skromny" (nie)zrozumienia Ewangelii i jej przesłania przez panią/pana Historyczny problem. Ze zrozumieniem odwagi też nie jest najlepiej - straszenie ludzi innymi ludźmi, a tym samym podsycanie uprzedzeń świadczy raczej o strachu.
Zaś co do propagandy, w szerzeniu której na wszystkich możliwych polach, obecna pisowska władza (nie zapominajmy - wspierana przez upolitycznionych hierarchów KK i sączącego jad nienawiści "dyrektora" z Torunia) - dobrze nazwana "NIErządem", nie ma sobie równych - to zgoda, z jednym zastrzeżeniem - każdy człowiek ma rozum i wolność, tak więc warto zapamiętać i zastosować w życiu, co powiedział Antoni Słonimski - "Jeśli nie wiesz, jak się zachować, to na wszelki wypadek zachowaj się przyzwoicie...".
mądry i skromny12:37, 24 lutego 2021
Do antycovidian- odpoczywamy od koronawirusa- nie mąć.
antycovidian07:08, 24 lutego 2021
@Historyczny problem
@Stąd
@mądry i skromny (czy aby na pewno)
Co Wasza dygresja - odniesienia do biblii - ewangelii - teologii, mają wspólnego z "propagandowym przyjęciem" Słowaków do nowotarskiego szpitala, gdy tymczasem w wyniku decyzji "bandyckiego pisowskiego rządu" Polakom zamknięto, ograniczono dostęp do szpitali, lekarzy - do leczenia, skutkiem czego ponad 70 tysięcy ludzi ponadplanowo musiało umrzeć - zostali przez decyzje rządu "zamordowani" !!!. To NIErząd "ma krew tych ludzi na rękach" a dla "ocieplenia własnego wizerunku" stosuje propagandę o której mowa w artykule.
mądry i skromny22:35, 23 lutego 2021
A ze świątyni przegonił tych którzy mieniąc się przedstawicielami Boga, oszukiwali pobożnych Żydów na wymianie monet i sprzedawali zwierzęta ofiarne po zawyżonych cenach i nie byli to inacyj myślący tylko tak samo myślący ino lepsi.
mądry i skromny22:14, 23 lutego 2021
Do wiadomo kogo- czyli Chrystus nie poszedł dobrowolnie na śmierć i nie dał się ukrzyżować dla odkupienia grzechów całego świata- tylko co? Zabiła go banda rzezimieszków bo był za mało twardy? No brawurowa teologia-- i co z Wielkim Piątkiem- obchodzić nie obchodzić?
Historyczny problem19:18, 23 lutego 2021
@ Stąd
Uważaj, bo ani się obejrzysz jak staniesz się tym - "stamtąd'.

Już tacy jedni pozbyli się swojej ziemi i są "stamtąd" choć niektórzy dalej na niej żyją. Długo mieli "łodwoge siyłe i dobrom wole pozdrowiać tych co inacyj culi i myślyli nie zawse po ich". Aż tu nagle stali się tymi "stamtąd". Oni też byli i są w większości wyznawcami Chrystusa.
Nam do tego stanu niewiele brakuje.

Sam Chrystus też czasem tracił cierpliwość i powrozem przeganiał
"inacy myśloncych" ze świątyni!
Oni sami zaś, za te Jego do nich pozdrowienia - Go ukrzyżowali.

Dużo czasu upłynęło od tego wydarzenia a Ewangelie dalej działają tylko w jedną stronę. Wobec powyższego sam sobie odpowiedz na postawione mi pytanie.
mądry i skromny16:20, 23 lutego 2021
Do Stąd- dobrze to napisałeś.
Stąd15:23, 23 lutego 2021
Ciekawy "historyczny", a do tego ewangeliczny problem - "nawidzić się" między swoimi, wśród "my" - w naskim kosorze - cóż to za osiągnięcie czy zasługa, biorąc pod uwagę słowa Chrystusa: " I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią?". "Nawidzić" nie ino nasyk , ale i tyk, co inacej myślom i cujom, nie zawse po nasyj myśli- "Historycny problymie" mocie do tego łodwoge, siyłe i dobrom wole?
Historyczny problem07:15, 23 lutego 2021
@ mądry i skromny
My się akurat "nawidzimy"
To wśród nas są tacy którzy nas udają, którym stale między nami źle, wrzeszczą, że ktoś na nich s...a, nas nienawidzą i mówią, że my się nienawidzimy.
Ty też do nich należysz?
mądry i skromny21:11, 22 lutego 2021
Do Radek- a kto nas w ogóle lubi-przecież nawet my się nienawidzimy. Więc żeby to trochę przełamać- pozdrawiam i życzę miłego wieczoru. I Buzeranta też pozdrawiam- odważne chłopisko, że się tak podpisał- w Polsku je to nebezpećne.
Smok19:28, 22 lutego 2021
@"Polska to ciekawa kraj"

żydzi.

Ogólnie cyrk jak ch**. Podstawowa opieka zdrowotna zaniedbana, leży i kwiczy a oni chcą słowaków na wakacje ściągać, żeby w polskim łóżku poleżeli. LOL.
Buzerant19:24, 22 lutego 2021
Potte vsetke slovaki do Polska my was tu zaockujeme i pudete zdravi do słoweńska
Mieszkaniec16:13, 22 lutego 2021
Może by Pan wojewoda zastanowił się nad swoimi pomysłami !!! W zakopcu jest covidowy to niech tam wożą .
Stąd15:10, 22 lutego 2021
Oto w wielu komentarzach przykład tutejszego, podhalańskiego, "prawdziwego (ta "prawda" to z kategorii g...o prawda) chrześcijaństwa" i rozumienia przypowieści o miłosiernym Samarytaninie - Kasi, dziesi dzwonią... dutki w kiesonce, co je Słowoki łostawiajom u nos, kie sie zjadom na jarmak - dejze ta Panie Boze, coby sie to do nos wróciyło jak nojpryndzyj! A o honorze i otwartości na drugiego człowieka w potrzebie to już nawet echo w górach nie pamięta.
Andrzej11:41, 22 lutego 2021
Koszmar niech się zajmą leczeniem Nas bo to co się dzieje w Zakopiańskim i Nowotarskim szpitalu to jakieś jedno wielkie nieporozumienie
Anonim07:30, 22 lutego 2021
Do cykor:
Proszę nie pisać ogólnie,że niby za granicą to miody ,bo Albania to tylko jeden kraj, jest wiele krajów gdzie lodów w szpitalu nie ma a za parkingi nie dość , że trzeba zapłacić,to jeszcze ciężko zaparkować bo za mało miejsc parkingowych. Już nie wdając się w szczegóły,bo co kraj to jest inaczej. Życzę Panu wszystkiego najlepszego i skoro w Polsce tak źle, to życzę Panu, by miał Pan możliwość pozostania w Albani na stałe.
tutejsza03:52, 22 lutego 2021
Czy za te pomysły p. Wierzba dostanie dodatkową nagrodę?
Ten pomysł jest skandalem!
Radek20:33, 21 lutego 2021
Jak w 1990 roku chciałem zatankować auto na słowackiej pompie to mi powiedzieli cyt. To je pre nas nafta polaczki se w polsku tankujte ,,

Śmiali się z nas jaki mamy rząd ze paliwo mamy na kartki ehhh

Żeby dojechać do Polski musiałem zatankować pojechałem wiec na inna stacje ale już nie ryzykowałem podjazdu pod dystrybutor tylko zatrzymałem się 300 metrów za stacja i z karnistrem 20l poszedłem pieszo na stacje , udałem niemowę i udało się kupić 20 litrów oleju napędowego .
Takie to przygody miałem w 1990 roku potem się trochę zmieniło ale dalej nie lubią Polaków .
W Nowym Targu powinni ich zaszczepić i do domu :)
"Polska to ciekawa kraj"18:15, 21 lutego 2021
Znowu jakaś "bratnia pomoc".
A to Ukraińców z majdanu, to znowu covidowcow ze Słowacji. Już nam kiedyś pomogli, jedni i drudzy.
Kto tą naszą Polską rządzi?
Podhale-dziwny region14:22, 21 lutego 2021
Porodów rodzinnych w NT-brak. Odwiedzin na położniczym- brak. Słowaków leczyć -tak? To nie jest logiczne. Może jeszcze kukurydzę im będą gotować na oddziale? W imię czego to wszystko?
Marek13:44, 21 lutego 2021
Skończyło się trzymanie pacjentów Covidowych? pacjenci nawet jak wyzdrowieli to siedzieli miesiąc na oddziale kowidowym. lekarze młodzi, stażyści, albo bez specjalizacji leczyli jak umieli. Tylko czekali kiedy będą mogli wyjść. Karetka dość długo stała nieużywana bo tysiączkę dziennie szpital miał, czy to prawda? Brak zabepieczenia dla personelu. ja leżałem to maskę bawełnianą daliście mi na twarz i miałem ja tydzień.
saba09:26, 21 lutego 2021
Poziom komentarzy -dno, a nawet trochę niżej, niestety. Ale nie ma co się dziwić.
cykor08:05, 21 lutego 2021
Do Anonim: Parking płatny, bramki jak w starostwie. Przed wejściem do szpitala stoi wpłatomat. Nikt parkingu nie pilnuje. Nawet w nocy trzeba zapłacić, ponieważ się nie wyjedzie. Nikt nie parkuje po krawężnikach bo to hańba po prostu. Każdy zarabia lub ma zasiłek. Kierowca to człowiek zdrowy i powinien płacić za parking. A nie tak jak wy to twierdzicie, że parking powinien być za darmo. Chory nie jest w stanie prowadzić samochodu.W przejściu na oddziały obok Bistro nie stoi klęcznik, tylko duży przezroczysty pojemnik pełen banknotów euro. Czekając na przyjęcie na oddział, po wcześniejszym udzieleniu pomocy,dostaliśmy kawę i kanapki. Podobnie cztery inne kobiety obok nas. Na oddziale pacjentka dostała suszarkę do włosów i szampon na czas pobytu w szpitalu. Kawy można pić do woli. Posiłki są podawane kilka razy dziennie, są fantastyczne. Nie dużo a często. Pacjentka miała zabieg koronografii mimo, że nigdy nie pracowała w tym kraju. Lekarza rodzinnego ma bezpłatnie. Lekarstwa stałe bezpłatne. Płaci tylko 2 euro przy odbiorze w aptece. Do lekarza rodzinnego po wcześniejszym umówieniu się, czekasz nie więcej jak 15 minut. Jeśli pracujesz wizyta u lekarza płatna 50 euro. Lekarz wkłada do kieszeni bez większych ceregieli. W ośrodku zdrowia obsługuje jeden lekarz trzy gabinety. Ty się ubierasz a w następnym jest badany pacjent. Trzeci się wietrzy albo jest robiony zastrzyk. Drzwi do gabinetów są otwarte, zamyka je lekarz gdy wchodzi do gabinetu. Pacjent czeka na lekarza w gabinecie. W dzień są dwie pielęgniarki, w nocy jedna. W pierwszym roku kiedy jeszcze nie miałem dochodu to nie płaciłem za szpital. Innym razem za dwie doby zapłaciłem 120 euro. W zeszłym roku mimo, że Covid-19 to na ambulans czekaliśmy nie więcej jak 20 minut (zdarzenie nie było nagłe). Protezy zębowe darmowe (nie wiem co ile lat). Badanie wzroku darmowe co dwa lata. Okulary dwie pary to koszt 89,99 euro. Żyć nie umierać. Widzi pani, ja jednak jadłem lody za granicą w 2007 a żona "kiche" w 2010 w Nowym Targu. Obydwa przypadki widziałem na własne oczy. Pozdrawiam z Albanii.
Ja07:24, 21 lutego 2021
Nowotarżan wywozić się ma do zakopanego !!!!!!!!! a tu bedzie się słowaków przywozić . Normalnie DRAMAT
Hanka05:59, 21 lutego 2021
W 2020 w lutym byłam u kardiologa, następny termin dostałam na listopad 2020. W pażdzierniku zadzwoniono do mnie z informacją, że wizyta jest odwołana. Mam czekać na następny termin. Minął rok. Terminu i telefonu brak. Pozdrawiam poradnię kardiologiczną.
nie ślepy23:55, 20 lutego 2021
Tego nie da się czytać, do specjalisty w tymże szpitalu mam termin na koniec roku i nie chodzi o diagnozę w temacie łupieżu! Panie mądralo dyrektorze może wpierw swoimi się należy zająć?!... skoro macie tyle wolnych mocy przerobowych, że gotowi jesteście zarazę importować zza granicy! Ja mam jechać na Słowację, czy jak zwykle iść prywatnie?
z tąd22:56, 20 lutego 2021
@V.Lodowisko w N.Targu też puste.
Glut22:36, 20 lutego 2021
Slowacy zamykaja przed nami granice a my bedziemy sobie sciagac na glowe niebezpieczenstwo zarazenia ta zjadliwa podobno bardzo , angielska odmiana civida .
.21:51, 20 lutego 2021
Dyrekcja chętna, wojewoda i politycy pokazując jacy to dobrzy, pierwsi do zdjęć itd. A robotę wykonają pielęgniarki, salowe i reszta personelu za marne grosze.
Przedchorobowy20:55, 20 lutego 2021
Rozumie trzeba pomagać w takiej sytuacji ale czy nasi zapewnia nam miejsce w szpitalach?
Marcus20:46, 20 lutego 2021
@jaga2
piszesz tak bo nie pamiętasz czasów (chyba na świecie Cię nie było) kiedy jednak chowali towar przed Polakami. Jak zobaczyli Polaków, którzy nota bene pracowali u nich legalnie to w sklepach ekspedientka wyjmowała im z koszyka co chciała i krzyczała - Polakom więcej nie predajemy.
Ale nie o to tu chodzi, jeżeli jest taka potrzeba no to niech ich leczą tylko żeby nie było tak, że naszych z Podhala będą wozić po Polsce bo łóżek w Nowym Targu nie będzie. Wszystko musi być robione z rozsądkiem nie na chybcika. Myślę, że władze to przeanalizowały?
nadzorca20:33, 20 lutego 2021
rozmawiałem ze Słowakiem to nie prawda że brakuje u nich łuczek to bujda na resorach
kajtek20:24, 20 lutego 2021
a zaopatrzenie dla pielęgniarek już jest? czy dalej muszą te szmaty wielorazowe prac i sterylizować?
88820:14, 20 lutego 2021
Odezwali się w pierwszej kolejności do krytyki którzy nie wierzą w wirusa grypy....bodej ta bodej ino mącić światem jak peło.....
jaga220:08, 20 lutego 2021
Już jazgot jeszcze nikogo nie przyjęli. Ale pamiętam czasy kiedy były u nas puste półki gdy się pojechało do nich to nie chowali towarów ale namawiali do kupowania bo u was taka bieda
Anonim19:53, 20 lutego 2021
Do cykor:
Ja pracuję za granicą w szpitalu i lodów tu jeszcze na deser nigdy nie widziałam.
Coś podobnego19:44, 20 lutego 2021
To po Krupówkach nie wolno się gromadzić bo Covid a zza granicy chorych ściągają.
MM19:33, 20 lutego 2021
Bez nerwów Rodacy! Mają ponoć przyjmować tylko tych, którzy mają przy sobie paragon z Jarmarku...
Henry19:07, 20 lutego 2021
Hahha kabaretu ciąg dalszy ,
ostatnio rozmawiałem ze znajomym lekarzem i gada ze żadnego wirusa niema , maja zato instrukcje jak i co maja robić żeby ludzie w to wierzyli bo kasa musi się zgadzać
DR.MARTENS19:01, 20 lutego 2021
Czy ktos pamieta ze podczas 2 wojny swiatowej Slowacy uderzyli na Polske razem z Niemcami?!Wiem ze to historia ale daje do myslenia,co nam Slowacy oferowali w ciagu tych lat?
logic18:37, 20 lutego 2021
Ale ze Słowacji to tylko śmigłowcem bo granice podobno już zamykają.
Mariusz17:53, 20 lutego 2021
Rozumiem, że to jakiś ponury żart. Jak można leczyć obywateli innego Państwa a swoich kopać w przysłowiowe 4 litery. Rządzą nami idioci. Na wiosnę jak w Polsce pojawił się COVID to nasi sąsiedzi zamknęli granicę nie przepuszczając nawet ludzi, którzy wracali do pracy czy do niej jechali.


Mój niepełnosprawny brat nie może jeździć na badania do szpitala bo COVID i matka musi z nim jeździć prywatnie po specjalistach a my sobie innych będziemy leczyć.

Ciekawe w jaki sposób pokrywać będą to Słowacy? Czy pójdą na to świadczenia z NFZ? do którego o dziwio Słowak się nie dokłada. Minister zdrowia pieje w mediach, że idzie 3 fala. To my zamiast się przygotowywać na to. Oferujemy pomoc innym.

Co w momencie kiedy zajętę będą w Nowym targu wszystkie łóżka covidowe i np. połowa z nich będzie leczyła Słowaków. Czy np. mieszkaniec naszego powiatu znajdzie miejsce na słowackiej izbie?

Przecież to śmieszne.
cykor17:26, 20 lutego 2021
No, ale kaszankę musicie wycofać (skreślić) jako danie obiadowe bo ja za granicą w szpitalu jadłem lody na deser.
Mieszkanka17:18, 20 lutego 2021
To są jajq do nas nie ma terminów do lekarzy ale są pieniądze żeby leczyć Słowaków!?!?
Taa17:14, 20 lutego 2021
Tak pewnie i jeszcze leczymy ich za nasze pieniądze! przecież Polska to bogaty kraj. Ratujmy cała Europę !
Janusz Widelec17:14, 20 lutego 2021
Czy tu się komuś głową z d...a nie pomyliła? Zdecydujcie się! Minister Zdrowia i Dobrego Humoru, mówi że jest trzecia fala i chce robić kolejne zamknięcie kraju bo coraz mniej łóżek a tu spoko luz, mamy tak fajnie że przyjmiemy z zagranicy? Nie mam nic przeciwko pomocy sąsiadom, ale bez jaj. Panie Wierzba, proszę pogadać z kolegami z PiSu i ustalić jedną wersję dobrze!
Ps. A jak już taki Pan Wierzba dobry, to może zapłaci Pan te magiczne dodatki lekarzom i pielęgniarka za pracę przy kowidzie, co? Bo Mateusz obiecał a jak na razie zwykli pracownicy nie dostali nic.
Powiedzcie prawde17:09, 20 lutego 2021
Szpital w Nt nie przyjmuje chorych ludzi, umierają w domach, co wy opowiadacie, jesteście odpowiedzialni za wiele śmierci. Powiedzcie prawdę, a nie okłamuje ludzi.
V17:04, 20 lutego 2021
Dlaczego nie na NARODOWYM przecież stoi pusty
totalne dziadostwo16:56, 20 lutego 2021
a MY nowotarżanie NIE?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas