Niedziela, 28 listopada 2021, Imieniny: Zdzisława, Lesława, Gościerada
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.652 km/h Wilgotność: 90 %
Rain
Wiatr: 5.688 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 90 %
Clouds
Wiatr: 6.048 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 6.732 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 93 %
alert.podhale24.pl Jesteś świadkiem zdarzenia? Masz ciekawy temat?
Daj nam znać!
22.02.2021, 20:26 | czytano: 18963

Słowacy nie zgadzają się z zamknięciem granic: "Polska przepraszamy" (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński

Słowacy i Polacy szukają sposobów na ominięcie betonowych zapór na drodze i tworzą „zielone przejścia”. Pomysłów na wymianę towarową na granicy jest wiele. Pojawiły się także napisy na betonowych blokach uniemożliwiających przejazd.

W związku z bardzo dużą ilością zachorowań na Covid-19 rząd Słowacji podjął decyzję o zamknięciu mniejszych przejść granicznych. Dozwolony jest jedynie tranzyt, a osoby, które wjadą na teren Słowacji w innym celu, zostaną przymusowo poddane 14-dniowej kwarantannie.

Pierwsze betonowe bloki 15 lutego pojawiły się na przejściu granicznym Łysa Polana-Jaworzyna Tatrzańska. Zamknięte miało zostać także przejście graniczne Chochołów-Sucha Hora. Tu jednak zapory pojawiły się z dużym opóźnieniem, a kierowcy korzystali z otwartego przejazdu.

Na betonowych blokach, które ustawiono w Chochołowie pojawił się napis: „Polska przepraszamy”. Napis sprayem wykonali najprawdopodobniej Słowacy, bowiem po stronie widocznej od naszych południowych sąsiadów powstał napis obrażający premiera Słowacji.

Betonowe bloki uniemożliwiające przejazd skutecznie utrudniają przejazd kierowcom obu krajów. Zarówno Słowacy, jak i Polacy szukają sposobu na ominięcie blokady. W taki sposób powstało „zielone przejście” graniczne. Kierowcy tuż przed granicą zjeżdżają w polną drogą, aby po kilku metrach przejechać przez płytki rów dzielący oba kraje.

Kierowcy, którzy potrzebują przewieźć towar pomiędzy krajami umawiają się pod betonowymi zaporami, gdzie po obu stronach parkują samochody. Tam ręcznie przepakowują towar podając go sobie nad betonowymi blokami.

Inny sposób na pokonanie granicy znaleźli właściciele dwóch samochodów. Jeszcze przed zamknięciem granic jeden samochód zaparkowali po polskiej stronie tuż przy betonowej zaporze. Dzięki temu słowacki kierowca podjeżdża pod granicę, gdzie parkuje samochód i przechodzi na polską stronę, gdzie wsiada do drugiego pojazdu i udaje się w dalszą podróż.

Problemy z pokonywaniem granicy polsko-słowackiej mogą powiększyć się wraz z zamknięciem granic także po polskiej stronie. Takie obostrzenia mogą pojawić się już pod koniec tego tygodnia.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
żabka12:00, 24 lutego 2021
nowy mur berliński?
klos19:33, 23 lutego 2021
Zbliża się nie uchronny koniec schengen i w końcu Uni
gerets16:08, 23 lutego 2021
Wszystko sie poprawi ... Jagna nadciaga ... komorki pojda w ruch.
gorol16:00, 23 lutego 2021
Wy pacany - a czy Słowacja nie zamknęła granicy z Polską . Co za bzdurne i idiotyczne komentarze .
hary15:30, 23 lutego 2021
czeski film
j33313:48, 23 lutego 2021
Wybudować mur jak w Berlinie i będzie cacy wy otumanione rodacy .
dowcipniś13:46, 23 lutego 2021
macie reklamę nie z tej ziemi hahahahahahahahaaaaaa
turysta13:21, 23 lutego 2021
Doczekaliśmy eurokomuny. Zaś trzeba będzie powalczyć o swoje tylko pytanie czy będzie komu.
....... anie ruszać ramionami i wzdychać.13:12, 23 lutego 2021
W 2015 na wyspie wprowadzili opłatę za wodę dla gospodarstwa domowego. Jak się zbuntowali starcy, jak się wzięli (seniorzy 70, 80 latkowie) za nich. Robotnicy montowali w chodnikach liczniki wody a mieszkańcy nie pozwalali. Dochodziło do ręcznych przepychanek tych starych ludzi z Gardą, przed własnymi domami. W końcu ustalono, że woda nie będzie płatna. Za pięć miesięcy pobranych opłat zwrócono wszystkim pieniądze, kto przesłał wniosek online. W ciągu minionych lat, liczniki są nadal montowane. Jest ich setki, jeśli nie tysiące. Co widać po kolorze betonu w chodnikach. Woda nadal nie jest płatna, ale już po przekroczeniu normy, tak. Po sąsiedzku, tankowali wodę do cysterny i hajda na biznes. Teraz już tego nie robią.
Smok12:32, 23 lutego 2021
Grzmocilla, że się wtrącę niepytany, co ty w ogóle mu tam porównujesz cholere i tyfusa do grypy lool. Odpal mózg.
Dociekliwy10:56, 23 lutego 2021
Ja bym też zamknął dla nich, a my jeszcze ich będziemy leczyć???
Narażać nas, personel medyczny, za co i za ile??
Na pewno więcej nie dostaną, a my gdzie będziemy się leczyć??
Na Ukrainie?? Białorusi??
Na co stać nasz NFZ??
jajkobyły09:28, 23 lutego 2021
Skończy się ruchawką ze śpiewem na ustach, pytanie tylko czy śpiewane będzie ,, Wyklęty powstań ludu ziemi.....,, czy ,, Gdy naród do boju wystąpił z orężem panowie o czynszach radzili......,,
Tak czy inaczej chichot historii
B.09:20, 23 lutego 2021
Czy ktoś jeszcze przy zdrowych zmysłach wierzy ,że chodzi o zdrowie kogokolwiek? To największy wał stulecia do robienia kasy
to ja09:19, 23 lutego 2021
to chyba nie przypadek. Kulczyki zawsze szli z władzą.
karaluch08:03, 23 lutego 2021
Nie schodzą maseczki to wprowadzają nakaz zakupu niby lepszych maseczek. Bóg dał że przez rok stosując dystans dezynfekcję nie zaraziłem się tym syfem. Dlatego nie będe kupował droższych maseczek tylko dlatego że ktoś w Ministerstwie chce mnie skubać z pieniędzy.
Sx08:00, 23 lutego 2021
Ludzie obudźcie się w końcu , przestańcie się bać i zacznijcie walczyć , bo to wstyd tak dać się zniewolić .Nasi dziadkowie walczyli z Niemcami , a potem z komuną , a wy poddajcie się bandzie rządzących biznesmenów .
Grzmocilla06:24, 23 lutego 2021
@fan politycznej propagandy
Tyfus, trąd,czerwonka,cholera....to też są i były wały stuleci,to wszystko pic na wodę fotomontaż.wg.ciebie nigdzie na świecie nie ma wirusa tylko w Polsce mamy urojonego.Co do produkcji maseczek to jest wolność,jak chcesz i masz fundusze na otwarcie takiego biznesu to nikt ci nie broni.A przekręty zawsze były są i będą nieważne czy to prawica czy lewica,żłób jest jeden.
cykor23:05, 22 lutego 2021
Jeszcze trochę i pójdziecie na kolanach do Ruskich, żeby kupili kapuchę. Jarmoku nie będzie, bo o to chodzi. To wojna finansowa a nie żadne choroby. Słowacy kupią warzywa, ale z Holandii. Polityków nie interesuje, że to towar dla świń. Na zielonej wyspie nie inaczej. Co tydzień dostawa, kilku palet towaru a sklep wielkości sklepu na wsi w Polsce (w czasie pandemii mniej). Na spotkaniu społeczności (nie w celach towarzyskich) prowadząca pyta się a gdzie mój drogi chciałbyś pojechać na urlop? Greece, odpowiada podróżnik. To boli, bardzo boli. Bank przysłał "bumache '' nastąpią duże zmiany. Statystyka przysłała 'bumache" dokąd podróżowłeś w miesiącu styczniu, gdzie się zakwaterowałeś? Jaki był koszt podrózy? Ile wydałeś na pobyt? Jak długo przebywałeś? Z podkreśleniem, że to ważna sprawa dotycząca zatrudnienia. Przesyłka zwrotna do 15 lutego. Oczywiście przykrywka Covid 19. Nie ma się co dziwić. W skali kraju to są ogromne pieniądze. Orban już drobi nogami. Nie był na daremnie w kaplicy. Nie było innego miejsca, tylko na Wawelu? Przecież do zielonej owieczki bliżej z Budapesztu. Ci wasi prezbiterzy to was do zguby doprowadzą.Od kiedy to Premier Państwa urzęduje w kościele. Gdyby to ode mnie zależało. To jeszcze dzisiaj do północy wyrzuciłbym go ze stanowiska.
fan politycznej propagandy22:59, 22 lutego 2021
buntować się ludzie!
To jest wał stulecia!
Niedzielski już mówi o konieczności noszenia certyfikowanych maseczek FPP2, a wiecie kto je produkuje od grudnia?
Syn Kulczyka...

Przestańmy się w końcu przyglądać i zgadzać na wszystko i nie traktujmy tych 460 jak bogów, bo nas wykończą!!!!
paranoja20:56, 22 lutego 2021
niby unia europejska , wolnosc demokracja, strefa szengen hahah i bum wirusy mordercy , blokada granicy , ile jeszcze pozwola sobie?
takitam.20:41, 22 lutego 2021
a koronaswirus moze przechodzic i ma wszystkie obostrzenia w glebokim ... powazaniu.
88820:35, 22 lutego 2021
Świat se radzi,no i dobre.ino co nie które nieudaczniki w Polsce co se nie radzą będą mącić światem.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas