Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
27.02.2021, 13:00 | czytano: 6883

Otwarły się Chochołowskie Termy, a co pozostałymi?

Arch. Podhale24.pl

Dziś po dłuższym postoju działalność wznowiły termy w Chochołowie. Pozostałe obiekty termalne na Podhalu różnie sobie radzą.

Po analizie rządowych rozporządzeń, które zezwalają na otwieranie aquaparków, Chochołowskie Termy zdecydowały się uruchomić wybrane atrakcje: baseny, saunarium i SPA. Do użytku dopuszczono 2 baseny zewnętrzne, 3 baseny wewnętrzne, 2 baseny sportowe, basen solankowy, saunę i grotę solną. Wyłączone z użytkowania są zjeżdżalnie, atrakcje wodne, baseny, jacuzzi, place zabaw dla dzieci, beczki siarkowe. Wszędzie obowiązują limity wejść. Restauracje, bary oraz pozostałe punkty gastronomiczne pozostają nieczynne.

A jak sytuacja wygląda w pozostałych termach w naszym regionie? Termy Szaflary od prawie dwóch tygodni - mają otwarte baseny i hotel. Terma Bania w Białce Tatrzańskiej nadal udostępniona jest tylko dla gości hotelowych, ale ogólnodostępne jest saunarium, które uruchomiono przed ponad tygodniem.

Nieczynny jest Gorący Potok w Szaflarach, ale od 5 marca zaprasza na kąpiele pod gołym niebem. Zamknięte pozostają Termy Bukovina. "Obecne rozporządzenie wydane przez Rząd, nie umożliwia jednoznacznej interpretacji co do możliwości uruchomienia takich obiektów jak nasz" - czytamy w ostatnim komunikacie bukowiańskich term.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Nic śmiesznego Pazurozy16:29, 28 lutego 2021
Pan z Siwizną był tam prawą Ręką Dratewki a zwali go Kałamarz
smrodek14:37, 27 lutego 2021
Reszta czeka na komorników...
Sx14:31, 27 lutego 2021
Już dawno powinniście działać i dać przykład całej Polsce , a póżniej światu .
Jo13:16, 27 lutego 2021
"Po analizie rządowych rozporządzeń, które zezwalają na otwieranie aquaparków" chyba wkradł się błąd. Z rozporządzenia wynika ze niezezwala na działanie aquaparków...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij