Niedziela, 18 kwiecień 2021, Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 11.124 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 7.416 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
02.03.2021, 09:01 | czytano: 2153

Rodzice chcą sali gimnastycznej

Arch. Podhale24.pl

Rodzice uczniów oraz dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kluszkowcach zwrócili się do władz gminy Czorsztyn z prośbą o budowę sali gimnastycznej przy placówce.

- Zdajemy sobie sprawę, że inwestycje tego typu wiążą się z nakładem środków finansowych, na które zapotrzebowanie w skali całej gminy jest ogromne - napisali w piśmie skierowanym do Rady Gminy Czorsztyn i wójta Tadeusza Wacha. Rodzice przypominają, że trwa nabór ogłoszony przez Ministerstwo Sportu na budowę tego typu obiektów i dofinansowanie na poziomie 50%.

Przypominają oni też, że w tej chwili dzieci z Kluszkowiec nie mają dostępu do bezpiecznej infrastruktury sportowej. W nowej sali miałyby możliwość uczestniczenia w zajęciach gimnastycznych czy rozgrywkach sportowych.

Zastępca wójta Krzysztof Górecki tłumaczył radnych, podczas sesji Rady Gminy Czorsztyn, że gmina liczy na pozytywne rozstrzygnięcia w innych sprawach, związanych np. z pozyskaniem pieniędzy z programów rządowych i jeśli będą korzystne, temat sali zostanie podjęty.

- Czekam na rozstrzygnięcie w pierwszym tygodniu marca i mam nadzieję, że to się wszystko poukłada po mojej myśli i po myśli państwa. Gdyby się udało, to wszystko by się uprościło - podkreślił. W tym miesiącu ma zapaść decyzja w tej sprawie.

r/
najnowsze informacje
komentarze
xyz10:43, 3 marca 2021
bo na ul. Żeromskiego mieszkają odpowiednie osoby :) no a kowal, czeka na kuźnie w zagrodzie góralskiej :)
swój15:48, 2 marca 2021
a dlaczego ul.Zeromskiego? a nie Słowackiego, która jest fatalna?
xyz11:23, 2 marca 2021
Problem w Gminie Czorsztyn polega na tym, że planuje się inwestycje niekoniecznie potrzebne - np. remont ul. Żeromskiego w Maniowach, która jest w dobrym stanie oraz budowa zagrody góralskiej w Maniowach. Naprawdę są pilniejsze potrzeby. Nie ma pieniędzy na bieżące remonty a planuje się bezsensowne nowe inwestycje :(
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij