Sobota, 24 lipiec 2021, Imieniny: Kingi, Krystyny, Antoniego
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 5.292 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
18°
Wiatr: 5.256 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
16°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
19°
Wiatr: 6.264 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
17°
Wiatr: 8.604 km/h Wilgotność: 84 %
Clouds
14°
Wiatr: 8.208 km/h Wilgotność: 72 %
01.03.2021, 16:34 | czytano: 4629

Po Szczawnicy szalał pijany kierowca

Fot. OSP Szczawnica / Facebook

Uszkodził kilka samochodów, ale na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało.

W niedziele około południa w Szczawnicy na ulicy św. Krzyża jadący samochodem BMW 43-latek uderzył w forda i odjechał z miejsca zdarzenia. Następnie na ul. Szalaya zjechał z jezdni i uderzył czołowo w zaparkowane w rejonie sklepu audi. Po zderzeniu, poszkodowany próbował udaremnić ucieczkę sprawcy, jednak 43-latek odjechał z miejsca wypadku. Policjanci sprawcę kolizji odwiedzili w domu - był pijany.

Mężczyzna został przewieziony do komisariatu w Krościenku. Badanie na zawartość alkoholu wykazało blisko 2,8 promila alkoholu w organizmie. Po wykonaniu czynności 43-latek został zwolniony. Po godzinie 18.40 policjanci otrzymali zgłoszenie o kolizji drogowej na ul. Szalaya w Szczawnicy. Okazało się, że ten sam kierowca ponownie wsiadł za kierownicę bmw pod wpływem alkoholu, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w jadącego Forda a potem skosił barierki. Badanie alkomatem wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie na kierownicę pod wpływem alkoholu. Wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do nieodwracalnej tragedii.

jd / KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
Miejscowy10:27, 2 marca 2021
Posterunek w Krościenku i wszystko w temacie.Ich interesuje tylko kiedy przeniosą sie do nowej siedziby.
recydywa20:05, 1 marca 2021
Dziwne zachowanie policji, został zwolniony po pierwszym incydencie? Pijany, 2 razy uciekł z miejsca zdarzenia, to już mu się uzbierało aby mieć areszt ,nie mówiąc o izbie wytrzeźwień. Dopiero po drugim incydencie został zatrzymany. To cud ,że nie było ofiar.
Optymista17:25, 1 marca 2021
Czyli miał na koncie dwa fordy i jedno audi chyba, że jest inaczej
88817:10, 1 marca 2021
Jak nie będzie konkretnych kar za jazdę po pijanemu to nikt sie tym nie będzie przejmował.Wiezienie mało kogo już straszy,to takie sanatorium w dzisiejszych czasach.Rekwirowac pojazd na rzecz państwa, rekwirować majątek albo odrabianie przy odśnieżaniu ,pracach leśnych, ziemnych.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij