Piątek, 24 września 2021, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Nowy Targ i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 22.212 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 22.608 km/h Wilgotność: 76 %
Clouds
13°
Wiatr: 26.964 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
15°
Wiatr: 25.128 km/h Wilgotność: 71 %
Clouds
11°
Wiatr: 18.54 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
12°
Wiatr: 15.048 km/h Wilgotność: 83 %
03.03.2021, 09:00 | czytano: 3457

W Zakopanem urzędnicy nie dostali nagród

fot. Piotr Korczak

W Nowym Targu sprawa przyznania nagród przez burmistrza Grzegorza Watycha urzędnikom wzbudziła wiele emocji i krytycznych komentarzy. W Zakopanem sytuacja wygląda inaczej.

W 2020 roku pracownicy Urzędu Miasta w Nowym Targu otrzymali nagrody w łącznej wysokości 349,5 tys. zł. - Czy uważa Pan, że wypłacanie dodatkowych nagród w tak trudnym momencie dla mieszkańców i przedsiębiorców - związanym z pandemią - jest etyczne? - pytała radna Ewa Pawlikowska, a temat wywołał falę krytycznych komentarzy.

Burmistrz tłumaczył, że urzędnicy musieli w ub. r. pracować w wyjątkowo trudnych warunkach, dlatego nagrody im się należały. - Zapraszam Panią na spotkanie z pracownikami, podczas którego będzie Pani miała możliwość osobistego i bezpośredniego zakwestionowania ich pracy w 2020 roku - odpowiedział radnej.

Ale nasi czytelnicy nie zostawili na Grzegorzu Watysze suchej nitki.

"Ludzie robią na 50 i 80%. Idą z umowy o pracę na śmieciówki. A ten Pan zapomniał gdzie żyje. Pycha i buta".

"Panie Burmistrzu na premie nagrody pieniądze są, a na to co trzeba nigdy Urząd Miasta nie ma".

"Watycha obcina zajęcia dla dzieci w szkołach, podnosi podatki i za te pieniądze wypłaca urzędnikom pół miliona nagród. To jest burmistrz? Żenada i porażka" - komentowali czytelnicy Podhale24.pl.

Choć burmistrz mocno uzasadniał swoją decyzję, na przykład władze Zakopanego zupełnie inaczej podeszły do sprawy. Burmistrz Leszek Dorula krótko poinformował, że z uwagi na podjęte działania pomocowe i wsparcie dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w tym trudnym czasie pandemii, zdecydował o nieprzyznawaniu nagród za 2020 rok dla pracowników urzędu miasta.

r/
najnowsze informacje
komentarze
ja13:20, 4 marca 2021
Do "nikt", brawo za przypomnienie, ale czy ta reszta zazdrosnych "katolików" zrozumie
Podatnik09:23, 4 marca 2021
Entliczek nie zaglądasz do portfela innym ,bo nie dajesz swoich pieniędzy na urzédasów. Im więcej urzędników i pieniędzy na nich tym więcej podatków izus place. WPolsce nie potrzebnych jest 1.5 mln urzędasów.
Rafał06:39, 4 marca 2021
Gorący temat, cytuje utwor" i po co czytasz te komentarze sfrustrowanych miernot, niech sie durnie same truja jadem"
Entliczek23:36, 3 marca 2021
Ciekawska - zobacz na stronie internetowej, ilu jest podinspektorów i pomocy administracyjnych. Oczywiście są dodatki za wysługę lat, ale bardzo wielu pracowników to młodzi ludzie, którzy jeszcze nie zapracowali na np. 20%. A policz sobie, ile wynosi np. 5 czy 6 % z minimalnej. Jasne, niektórzy zarabiają więcej, naczelnicy i tak dalej, oni też jak zwykle dostali nagrody, ale spróbuj spojrzeć na to z perspektywy zwykłego, szeregowego pracownika. Ogarnia mnie zdumienie, kiedy czytam niektóre komentarze, bo mnie by nie przyszło do głowy zaglądać komuś do portfela. Zajmuję się wyłącznie swoim życiem, nie cudzym i naprawdę nie czuję zawiści, że ktoś coś dostał, a ja nie.
Ciekawska21:41, 3 marca 2021
Do entliczek: widzę ze jesteś mocno doinformowany to napisz ilu jest tych pracowników i jakiego szczebla to są pracownicy ??
Wojtek20:47, 3 marca 2021
Moja siostra pracuje w urzedzie w Nowym Targu i naprawde jej sie dziwie,po dobrych studiach a zarabia mniej niz mozna dostac w sklepie na kasie.I te trzynastki czy nagroda ,ktore j za poprzedniego burmistrza i za obecnego zawsze były przyznawane jakoś rekompensują comiesieczną skromną pensyjkę.A że czasy przez nibywirusa ciężkie i wiele branż pada...no cóż,teraz wielu chciałoby na urzedniczą posadke, a za czasow prosperity to się smiali ze frajerzy tylko.pracują w urzedzie....
Spostrzegawcza bestia18:53, 3 marca 2021
Bo Burmistez Dorula ma gest i daje pracownikom podwyżki a nie jakieś tam jednorazowe nagrody z kasy, która była z chorobowych, w Zakopcu urząd był zamknięty to nie miał kto chorować to i kasy na nagrody pewnie zabrakło xd ja jestem za tym Żeby się wypowiedział jeszcze jeden i drugi Starosta czy dał nagrody???czy podwyżki
Czytac czytac i jeszcze raz czytac18:42, 3 marca 2021
A może jak tak zaglądamy juz do portfela ludziom....to może porównać płace urzędników nt do urzędników w Zakopanem na tych samych równorzędnych stanowiskach .. zeby się nie okazało że pracownik zakopiańskiego magistratu zarobił duzo więcej bez nagrody niz ten nowotarski z ta nagroda . Idźmy dalej place budżetówki.. niech Pani radna się pochwali czy dostala w tym roku dodatki i jakie .... .. proszę państwa naprawdę na dziś społeczeństwo ma duzo większy problem i proszę czytac ... może proszę zacząć od rewolucji przemysłowej klausa schwaba czym jest agenda 2030 , i odpowiedz proszę sobie czy naprawdę chcecie takiej przyszłości dla swoich dzieci.
azorek17:48, 3 marca 2021
Bardziej się przejmuję tym porzuconym psiskiem w Borze niż urzędnikami.
Entliczek17:08, 3 marca 2021
Do Konkurs - za JAKIE pieniądze? Bo chyba wiesz, że wiele osób zarabia w UM najniższą krajową? Uważasz, że nagroda czy trzynastka to zrekompensuje?
Kalkulator15:32, 3 marca 2021
nie wiem czy w Zakopanem Burmistrz daje nagrody czy nie, ale wychodzi na to, że urzędnicy zarabiają tam znacznie więcej niż w Nowym Targu, utrzymanie urzędu w Zakopanem kosztuje prawie 16 mln zł, a w Nowym Targu 12,5 mln zł więc aż o 3,5 mln zł mniej rocznie, to są bardzo duże różnice
spostrzegawczy15:29, 3 marca 2021
Burmistrz Dorula to całkowicie nie moja bajka, ale muszę przyznać, że decyzja bardzo dobra. Watycha wstyd!
Agnieszka13:56, 3 marca 2021
Watycha zagubił się w tym kolesiostwie i szastaniu publicznym groszem.
ol13:22, 3 marca 2021
@nikt...te miliony to powinni oddać ci z PO,bo to ich pomysł.Rząd żle robi,że czasami ulega opozycji,bo oni i tak winę złożą na prawicę.A odemnie,to myślę,że najlepiej by było aby wszyscy oddali te nagrody,bo przez ten rok nie urobili się.
Do "nikt"12:14, 3 marca 2021
...jeszcze trzeba by dodać do tego zrzeczenia się z tych drobnych nagród (na rękę ok 800zł. na świątecznego karpia) tytułem zrzutki a konto kolosalnych tarczy dla "biednych" biznesmenów i Zenków zielone oczy...
Konkurs12:08, 3 marca 2021
Panie Inspektorze to powodzenia w szukaniu pracy za lepszą pensje w obecnych czasach ! Wiele osób chętnie przyjedzie do pracy w UM za takie w pieniądze.... ta gwarancja wyplaty co miesiąc i dostakowo premii i trzynastek nawet w dobie kryzysu ..tylko ciekawe czy przyjmą kogoś na Pana miejsce ze sztabu, czy ogłasza uczciwy konkurs?
jedno pytanie11:37, 3 marca 2021
Brawo Zakopane !
pensje osób pracujących w urzędzie w czasie covid nie sa zagrożone, warunki znacznie lepsze niż kasjerki w marketach........
firmy przedsiębiorcy są zamykani z tego tutułu nie mają dochodów a koszty są , więc jakie nagraody i za co się należą ?
Inspektor11:29, 3 marca 2021
Pracuje za takie pieniądze w NT, że naprawdę mam zamiar zmienić pracę jak tylko nadarzy się okazja. Ratuje mnie tylko ustawowa 13 i roczna nagroda ( nie kwartalna jak w innych urzędach)Nagrody na koniec roku są przyznawane już od dekad . Tyle w temacie tych super zarobków.
nikt11:28, 3 marca 2021
Opamiętajcie się, nie przeszkadza Wam 70mln wywalone przez Sasina w błoto, 200mln dla handlarza bronią za sprzęt którego nie ma, nie rusza Was że 1 pacjent na tzw narodowym kosztuje tyle co 30 pacjentów w normalnym szpitalu, to tylko przykłady marnotrawienia kasy a macie odwagę pyskować na nagrody dla ludzi którzy Was obsługują? A wiecie chociaż ile zarabiają? Wójtowie jak w amoku przechwalają się który mniej zapłaci za pracę i niedługo chyba sami będą musieli robić całą gminną biurokrację bo lepiej będzie pracować w Biedronce (no i nie są potrzebne żadne studia czy szkolenia).
Zbych11:21, 3 marca 2021
W okresie pandemii, gdy wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem, przyznawanie sobie nagród to lekceważenie mieszkańców Nowego Targu.
wujek11:20, 3 marca 2021
Burmistrz Zakopanego - taki powinien być dobry gospodarz. Ja złe czasy i trudno to nie wywala kasy lekko ale myśli. Niestety o Burmistrzu z Nowego Targu nie można mówić w kategorii dobrego włodarza.
sowa nowotarska11:02, 3 marca 2021
ludzie pamiętaja takie sprawki panie GW
Marek10:52, 3 marca 2021
jak maja dobrą stawkę na miesiąc to nagród nie potrzebują..... trzeba porównać całość pensji a nie nurać tam gdzie nie trzeba i szukać sensacji
Zdrowy09:31, 3 marca 2021
Brawo. I to jest normalne podejście do sprawy. A Watycha żyje dalej w swoim świecie. Nie zauważył co się wokół dzieje?
urzędnik z NT09:13, 3 marca 2021
Bardzo mi żal urzędników z Zakopanego(musicie ,,zacisnąć pasa,,,nawet głodować). Macie wrednego szefa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij