Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi
Nowy Targ
Clouds
-1°
Wiatr: 17.964 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
-1°
Wiatr: 20.34 km/h Wilgotność: 80 %
Clouds
-1°
Wiatr: 17.172 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
-0°
Wiatr: 19.98 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
-3°
Wiatr: 8.28 km/h Wilgotność: 86 %
Snow
-2°
Wiatr: 12.672 km/h Wilgotność: 92 %
Jakość powietrza
232 %
Nowy Targ
56 %
Zakopane
54 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dostateczna
PM 10: 116 | 232 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 28 | 56 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 27 | 54 %
Koronawirus
209
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
160
49
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
1304
763
Wykonanych testów
439
182
03.03.2021, 09:00 | czytano: 3570

W Zakopanem urzędnicy nie dostali nagród

W Nowym Targu sprawa przyznania nagród przez burmistrza Grzegorza Watycha urzędnikom wzbudziła wiele emocji i krytycznych komentarzy. W Zakopanem sytuacja wygląda inaczej.

fot. Piotr Korczak
W 2020 roku pracownicy Urzędu Miasta w Nowym Targu otrzymali nagrody w łącznej wysokości 349,5 tys. zł. - Czy uważa Pan, że wypłacanie dodatkowych nagród w tak trudnym momencie dla mieszkańców i przedsiębiorców - związanym z pandemią - jest etyczne? - pytała radna Ewa Pawlikowska, a temat wywołał falę krytycznych komentarzy.

Burmistrz tłumaczył, że urzędnicy musieli w ub. r. pracować w wyjątkowo trudnych warunkach, dlatego nagrody im się należały. - Zapraszam Panią na spotkanie z pracownikami, podczas którego będzie Pani miała możliwość osobistego i bezpośredniego zakwestionowania ich pracy w 2020 roku - odpowiedział radnej.

Ale nasi czytelnicy nie zostawili na Grzegorzu Watysze suchej nitki.

"Ludzie robią na 50 i 80%. Idą z umowy o pracę na śmieciówki. A ten Pan zapomniał gdzie żyje. Pycha i buta".

"Panie Burmistrzu na premie nagrody pieniądze są, a na to co trzeba nigdy Urząd Miasta nie ma".

"Watycha obcina zajęcia dla dzieci w szkołach, podnosi podatki i za te pieniądze wypłaca urzędnikom pół miliona nagród. To jest burmistrz? Żenada i porażka" - komentowali czytelnicy Podhale24.pl.

Choć burmistrz mocno uzasadniał swoją decyzję, na przykład władze Zakopanego zupełnie inaczej podeszły do sprawy. Burmistrz Leszek Dorula krótko poinformował, że z uwagi na podjęte działania pomocowe i wsparcie dla mieszkańców oraz przedsiębiorców w tym trudnym czasie pandemii, zdecydował o nieprzyznawaniu nagród za 2020 rok dla pracowników urzędu miasta.

r/
Reklama
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
komentarze
ja13:20, 4 marca 2021
Do "nikt", brawo za przypomnienie, ale czy ta reszta zazdrosnych "katolików" zrozumie
Podatnik09:23, 4 marca 2021
Entliczek nie zaglądasz do portfela innym ,bo nie dajesz swoich pieniędzy na urzédasów. Im więcej urzędników i pieniędzy na nich tym więcej podatków izus place. WPolsce nie potrzebnych jest 1.5 mln urzędasów.
Rafał06:39, 4 marca 2021
Gorący temat, cytuje utwor" i po co czytasz te komentarze sfrustrowanych miernot, niech sie durnie same truja jadem"
Entliczek23:36, 3 marca 2021
Ciekawska - zobacz na stronie internetowej, ilu jest podinspektorów i pomocy administracyjnych. Oczywiście są dodatki za wysługę lat, ale bardzo wielu pracowników to młodzi ludzie, którzy jeszcze nie zapracowali na np. 20%. A policz sobie, ile wynosi np. 5 czy 6 % z minimalnej. Jasne, niektórzy zarabiają więcej, naczelnicy i tak dalej, oni też jak zwykle dostali nagrody, ale spróbuj spojrzeć na to z perspektywy zwykłego, szeregowego pracownika. Ogarnia mnie zdumienie, kiedy czytam niektóre komentarze, bo mnie by nie przyszło do głowy zaglądać komuś do portfela. Zajmuję się wyłącznie swoim życiem, nie cudzym i naprawdę nie czuję zawiści, że ktoś coś dostał, a ja nie.
Ciekawska21:41, 3 marca 2021
Do entliczek: widzę ze jesteś mocno doinformowany to napisz ilu jest tych pracowników i jakiego szczebla to są pracownicy ??
Wojtek20:47, 3 marca 2021
Moja siostra pracuje w urzedzie w Nowym Targu i naprawde jej sie dziwie,po dobrych studiach a zarabia mniej niz mozna dostac w sklepie na kasie.I te trzynastki czy nagroda ,ktore j za poprzedniego burmistrza i za obecnego zawsze były przyznawane jakoś rekompensują comiesieczną skromną pensyjkę.A że czasy przez nibywirusa ciężkie i wiele branż pada...no cóż,teraz wielu chciałoby na urzedniczą posadke, a za czasow prosperity to się smiali ze frajerzy tylko.pracują w urzedzie....
Spostrzegawcza bestia18:53, 3 marca 2021
Bo Burmistez Dorula ma gest i daje pracownikom podwyżki a nie jakieś tam jednorazowe nagrody z kasy, która była z chorobowych, w Zakopcu urząd był zamknięty to nie miał kto chorować to i kasy na nagrody pewnie zabrakło xd ja jestem za tym Żeby się wypowiedział jeszcze jeden i drugi Starosta czy dał nagrody???czy podwyżki
Czytac czytac i jeszcze raz czytac18:42, 3 marca 2021
A może jak tak zaglądamy juz do portfela ludziom....to może porównać płace urzędników nt do urzędników w Zakopanem na tych samych równorzędnych stanowiskach .. zeby się nie okazało że pracownik zakopiańskiego magistratu zarobił duzo więcej bez nagrody niz ten nowotarski z ta nagroda . Idźmy dalej place budżetówki.. niech Pani radna się pochwali czy dostala w tym roku dodatki i jakie .... .. proszę państwa naprawdę na dziś społeczeństwo ma duzo większy problem i proszę czytac ... może proszę zacząć od rewolucji przemysłowej klausa schwaba czym jest agenda 2030 , i odpowiedz proszę sobie czy naprawdę chcecie takiej przyszłości dla swoich dzieci.
azorek17:48, 3 marca 2021
Bardziej się przejmuję tym porzuconym psiskiem w Borze niż urzędnikami.
Entliczek17:08, 3 marca 2021
Do Konkurs - za JAKIE pieniądze? Bo chyba wiesz, że wiele osób zarabia w UM najniższą krajową? Uważasz, że nagroda czy trzynastka to zrekompensuje?
Kalkulator15:32, 3 marca 2021
nie wiem czy w Zakopanem Burmistrz daje nagrody czy nie, ale wychodzi na to, że urzędnicy zarabiają tam znacznie więcej niż w Nowym Targu, utrzymanie urzędu w Zakopanem kosztuje prawie 16 mln zł, a w Nowym Targu 12,5 mln zł więc aż o 3,5 mln zł mniej rocznie, to są bardzo duże różnice
spostrzegawczy15:29, 3 marca 2021
Burmistrz Dorula to całkowicie nie moja bajka, ale muszę przyznać, że decyzja bardzo dobra. Watycha wstyd!
Agnieszka13:56, 3 marca 2021
Watycha zagubił się w tym kolesiostwie i szastaniu publicznym groszem.
ol13:22, 3 marca 2021
@nikt...te miliony to powinni oddać ci z PO,bo to ich pomysł.Rząd żle robi,że czasami ulega opozycji,bo oni i tak winę złożą na prawicę.A odemnie,to myślę,że najlepiej by było aby wszyscy oddali te nagrody,bo przez ten rok nie urobili się.
Do "nikt"12:14, 3 marca 2021
...jeszcze trzeba by dodać do tego zrzeczenia się z tych drobnych nagród (na rękę ok 800zł. na świątecznego karpia) tytułem zrzutki a konto kolosalnych tarczy dla "biednych" biznesmenów i Zenków zielone oczy...
Konkurs12:08, 3 marca 2021
Panie Inspektorze to powodzenia w szukaniu pracy za lepszą pensje w obecnych czasach ! Wiele osób chętnie przyjedzie do pracy w UM za takie w pieniądze.... ta gwarancja wyplaty co miesiąc i dostakowo premii i trzynastek nawet w dobie kryzysu ..tylko ciekawe czy przyjmą kogoś na Pana miejsce ze sztabu, czy ogłasza uczciwy konkurs?
jedno pytanie11:37, 3 marca 2021
Brawo Zakopane !
pensje osób pracujących w urzędzie w czasie covid nie sa zagrożone, warunki znacznie lepsze niż kasjerki w marketach........
firmy przedsiębiorcy są zamykani z tego tutułu nie mają dochodów a koszty są , więc jakie nagraody i za co się należą ?
Inspektor11:29, 3 marca 2021
Pracuje za takie pieniądze w NT, że naprawdę mam zamiar zmienić pracę jak tylko nadarzy się okazja. Ratuje mnie tylko ustawowa 13 i roczna nagroda ( nie kwartalna jak w innych urzędach)Nagrody na koniec roku są przyznawane już od dekad . Tyle w temacie tych super zarobków.
nikt11:28, 3 marca 2021
Opamiętajcie się, nie przeszkadza Wam 70mln wywalone przez Sasina w błoto, 200mln dla handlarza bronią za sprzęt którego nie ma, nie rusza Was że 1 pacjent na tzw narodowym kosztuje tyle co 30 pacjentów w normalnym szpitalu, to tylko przykłady marnotrawienia kasy a macie odwagę pyskować na nagrody dla ludzi którzy Was obsługują? A wiecie chociaż ile zarabiają? Wójtowie jak w amoku przechwalają się który mniej zapłaci za pracę i niedługo chyba sami będą musieli robić całą gminną biurokrację bo lepiej będzie pracować w Biedronce (no i nie są potrzebne żadne studia czy szkolenia).
Zbych11:21, 3 marca 2021
W okresie pandemii, gdy wiele osób ledwo wiąże koniec z końcem, przyznawanie sobie nagród to lekceważenie mieszkańców Nowego Targu.
wujek11:20, 3 marca 2021
Burmistrz Zakopanego - taki powinien być dobry gospodarz. Ja złe czasy i trudno to nie wywala kasy lekko ale myśli. Niestety o Burmistrzu z Nowego Targu nie można mówić w kategorii dobrego włodarza.
sowa nowotarska11:02, 3 marca 2021
ludzie pamiętaja takie sprawki panie GW
Marek10:52, 3 marca 2021
jak maja dobrą stawkę na miesiąc to nagród nie potrzebują..... trzeba porównać całość pensji a nie nurać tam gdzie nie trzeba i szukać sensacji
Zdrowy09:31, 3 marca 2021
Brawo. I to jest normalne podejście do sprawy. A Watycha żyje dalej w swoim świecie. Nie zauważył co się wokół dzieje?
urzędnik z NT09:13, 3 marca 2021
Bardzo mi żal urzędników z Zakopanego(musicie ,,zacisnąć pasa,,,nawet głodować). Macie wrednego szefa.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas