Piątek, 07 maj 2021, Imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy
Jabłonka i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
13°
Wiatr: 31.5 km/h Wilgotność: 62
Clouds
11°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 69
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
17.03.2021, 14:47 | czytano: 3562

Policyjna akcja "NURD": 62 wykroczenia, 2 zabrane prawa jazdy

Arch. Podhale24.pl

32-latek kierowca forda pędził przez Tylmanową z prędkością 128 km/h w terenie zabudowanym - to jedno z największych wykroczeń, jakie ujawnili nowotarscy policjanci podczas wczorajszej akcji.

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu prowadzili wzmożone działania pn. „NURD”. Głównym celem działań jest troska o bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy podczas zdarzeń drogowych są najbardziej zagrożoną i narażoną grupą użytkowników dróg.

Podczas poniedziałkowych działań policjanci ujawnili 57 wykroczeń polegających na nieprawidłowym zachowaniu kierujących względem pieszych i 5 wykroczeń popełnionych przez pieszych. Podczas prowadzonych działań dwóch kierujących straciło prawo jazdy. W Tylmanowej 32-latek kierujący fordem jechał z prędkością 128 km/h przy dopuszczalnej prędkości 50 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy, został ukarany mandatem karnym i przypisano mu 10 punktów karnych. Natomiast w Nowym Targu, 25-latek kierujący nissanem przekroczył dozwoloną prędkość o 25 km/h. Podczas kontroli okazało się, że był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. 25-latek stracił prawo jazdy, a za jazdę w stanie nietrzeźwości, grozi wysoka grzywna, kilkuletni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

- Przypominamy, że pieszy poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym jest zobowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym mamy my sami. Dbajmy o własne bezpieczeństwo i poruszajmy się zgodnie z przepisami - przypominają policjanci.

oprac. r/ KPP Nowy Targ
najnowsze informacje
komentarze
nnn09:28, 20 marca 2021
wzruszajace
policjanci cierpią na głuchotę22:03, 17 marca 2021
Wystarczy przejść się ulicą Kościeliską - wyścigi co dnia . samochody z podrasowanymi silnikami i tłumikami. Czyżby policjanci cierpieli na głuchotę . Ja głucha , a bębenki mi w uszach pękają .
Zapraszamy nieoznakowane BMW21:40, 17 marca 2021
2 zabrane Prawa Jazdy? Zapraszam panów Policjantów w nieoznakowanym BMW w piątek lub w niedzielę po godzinie 16 na trasę Chyżne - Jabłonka - Zubrzyca To nie 2 Prawa Jazdy będą zabrane będą tylko 20 :-) I to byłby wynik. Czy tak trudno przez 2 lub 3 niedziele z rzędu zrobić akcję na Orawie , która przyniosłaby efekty.
Kierunkowskaz19:35, 17 marca 2021
A kiedy będzie akcja kierunkowskazy?? Nastała nowa moda aby ich nie używać. Im droższy samochód lub na zagranicznych blachach tym częściej ich nie włączają.
stach19:34, 17 marca 2021
albo słabo kontrolowali albo ludzie zaczeli powoli jezdzić
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij