+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Policjanci patrolując ulice Zakopanego, na osiedlu Guty zauważyli Seata, którego kierujący miał trudności z zapanowaniem nad pojazdem. Kontrola potwierdziła, że kierowca jest nietrzeźwy.
Zakopiańscy policjanci prowadzili kontrole motocyklistów na drogach powiatu tatrzańskiego. Sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Policjanci, Straż Gminna i Straż Leśna przeprowadzili na terenie gminy Kościelisko działania wymierzone w osoby poruszające się quadami i innymi pojazdami terenowymi po terenach zielonych oraz prywatnych gruntach. W ciągu jednego dnia ujawniono 23 wykroczenia.
Dzisiaj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu zatrzymali kilu kierowców, którzy nie nie potrafili zdjąć nogi z gazu. Efekt - to wysokie mandaty i pokaźna liczba punktów karnych.
KOŚCIELISKO. Policjanci - zgodnie z zapowiedziami - prowadzą wzmożone kontrole we wskazanych przez mieszkańców powiatu tatrzańskiego miejscach zagrożonych niszczeniem prywatnych terenów. Do działań wykorzystywane są pojazdy terenowe, quady i drony. Wśród skontrolowanych kierowców była osoba poszukiwana.
Pisaliśmy o wczorajszej policyjnej akcji kontroli kierowców poruszających się quadami. Wszystko było w porządku. Ale to było wczoraj - dziś kierujący nie byli przygotowani do legalnego poruszania się po drogach.
Policjanci zakopiańskiej drogówki, dzielnicowi oraz patroli interwencyjnych wczoraj o różnych porach dnia sprawdzali "bezpieczeństwo osób poruszających się na pojazdach typu quad".
Zakopiańska drogówka zatrzymała kolejnego pijanego kierowcę. 48-latek zdecydował się na jazdę mając w organizmie blisko 0.9 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 3 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów, wysoka grzywna oraz w określonych okolicznościach przepadek samochodu.
Policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali 31-letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym jechał z prędkością 107 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy.
Wieczorna kontrola drogowa przeprowadzona przez policjantów z Rabki-Zdroju zakończyła się zatrzymaniem 28-letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna kierował samochodem marki Skoda, a jego zachowanie od początku wzbudzało podejrzenia funkcjonariuszy.